Pasek wieloklinowy

mucka38

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 19 mar 2008, 13:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane-Myszków
Kontakt:

Pasek wieloklinowy

#1

Nieprzeczytany post autor: mucka38 »

Mam do wymiany w\w pasek , auto ma przejechane 60000 km. , pytanie jakiej firmy paski polecacie do Astry i jak cenowo to wyglada ?
Było audi A3 , teraz tez jest A(stra)3 ;)

pba1

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 31 mar 2008, 21:06
Imię: Piotr
Auto: Astra III
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pba1 »

mucka38 pisze:Mam do wymiany w\w pasek , auto ma przejechane 60000 km. , pytanie jakiej firmy paski polecacie do Astry i jak cenowo to wyglada ?
A dlaczego chcesz wymieniać już pasek skoro auto ma przejechane 60 tys. ? Czy może coś dziwnego się dzieje (piszczenie, widać pęknięcia paska itp ), że decydujesz się na wymianę ?

czarny

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2007, 17:06
Imię: Jacek
Auto: Opel Astra J Energy
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: czarny »

Skan strony z książeczki obsługowej
[External Link Removed for Guests]

mucka38

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 19 mar 2008, 13:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane-Myszków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mucka38 »

Przy obecnej aurze pasek poprostu popiskiwał , od góry miał pojedyncze mało widoczne pęknięcia , dlatego zdecydowałem sie na wymianę . Mysle ze te 150 000 km. podane w planie serwisowym przez opla to duza przesada . Zakupilem pasek firmy "Continental" (49 zł) i zapłacilem 20 zł . za wymiane , dzisiaj specjalnie jeszcze pojezdziłem po wodzie i popiskiwanie zniknęło :) Stanu licznika km. w mojej Astrze jestem pewien , wiec poprostu pasek wytrzymał 60 000 km. i mysle ze ani to duzo ani mało , z mojego doswiadczenia wiem ze lepiej działac jak sie cos dzieje, niz obudzic sie z przysłowiowym palcem w nocniku ;) Pozdrówka serdeczne .
Było audi A3 , teraz tez jest A(stra)3 ;)

czarny

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2007, 17:06
Imię: Jacek
Auto: Opel Astra J Energy
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: czarny »

Popiskiwanie i pęknięcia wszystko tłumaczą.

pba1

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 31 mar 2008, 21:06
Imię: Piotr
Auto: Astra III
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pba1 »

mucka38 pisze:Przy obecnej aurze pasek poprostu popiskiwał , od góry miał pojedyncze mało widoczne pęknięcia , dlatego zdecydowałem sie na wymianę . Mysle ze te 150 000 km. podane w planie serwisowym przez opla to duza przesada . Zakupilem pasek firmy "Continental" (49 zł) i zapłacilem 20 zł . za wymiane , dzisiaj specjalnie jeszcze pojezdziłem po wodzie i popiskiwanie zniknęło :)
Mam podobny problem, tzn. występuje u mnie właśnie takie popiskiwanie jakby to było może łożysko, np z rolki, ale skoro piszesz, że wymieniłeś właśnie pasek i u Ciebie jest teraz dobrze to może również pójdę tym śladem i u siebie wymienię najpierw pasek wieloklinowy i zobaczymy czy się poprawi. Koszt w sumie niewielki, a wymiana paska nie zaszkodzi. Wymieniał może ktoś sam we własnym zakresie pasek ?? Ewentualnie jak się koryguje naciąg paska wileklinowego ??

albe75

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: albe75 »

"Mysle ze te 150 000 km. podane w planie serwisowym przez opla to duza przesada "

Racja ja w swoim także wymieniałem przy 95 tys km, tak samo moim zdaniem zbyt "optymistycznie" podchodzą do rozrządu, w książce jest 150 kkm lub 10 lat.

U mnie przy jakiś 110 tys zaczeło coś jakby dzwonić rolka, nie zastanawiałem się długo i wymieniłem cały kpl rozrząd. I widziałem pasek już miał lekkie pęknięcie a w jeszcze gorszym stanie była wspomniana rolka.

pba1

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 31 mar 2008, 21:06
Imię: Piotr
Auto: Astra III
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pba1 »

[quote="mucka38"]...Zakupilem pasek firmy "Continental" (49 zł) ... [quote]

Czy ten pasek ma może następujący symbol 6PK1623 ?

Usunięty użytkownik 7781

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 7781 »

albe75 pisze:"Mysle ze te 150 000 km. podane w planie serwisowym przez opla to duza przesada "

Racja ja w swoim także wymieniałem przy 95 tys km, tak samo moim zdaniem zbyt "optymistycznie" podchodzą do rozrządu, w książce jest 150 kkm lub 10 lat.

U mnie przy jakiś 110 tys zaczeło coś jakby dzwonić rolka, nie zastanawiałem się długo i wymieniłem cały kpl rozrząd. I widziałem pasek już miał lekkie pęknięcie a w jeszcze gorszym stanie była wspomniana rolka.
Ale rozrzad jest na łancuchu a nie na pasku, a to roznica. Poza tym moim zdaniem wymiania lancucha po 150 tys to i tak dosyc predko.

mucka38

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 19 mar 2008, 13:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane-Myszków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: mucka38 »

pba1- dokładnie taki sam , jest dłuzszy od tego co miałem o 3mm , ale to znikoma róznica , w orginale jest dł. 1620 .
Było audi A3 , teraz tez jest A(stra)3 ;)

ODPOWIEDZ