niezawodnosc astry h 2005 1.9 150KM

Awatar użytkownika
waitfor

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2008, 17:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

niezawodnosc astry h 2005 1.9 150KM

#1

Nieprzeczytany post autor: waitfor »

Jak w temacie auto sprowadzone z Niemiec w maju zeszlego roku. Przejechane 100tys. Oto co juz od tamtego czasu wymienilem w samochodzie:

-padl alternator
-pekniety kolektor wydechowy (wymiana calej turbiny bo to jest jedna calosc)
-termostat
-sprezyna amortyzatora prawy przod
-ciegno klap kolektora ssacego ( do wymiany caly kolektor)

W mojej skromnej opini samochod jest g.... warty. Srednio co poltorej miesiaca cos sie sypie. Oczywiscie byl serwisowany w Niemczech w aso ( ksiazka serwisowa).

Driver1

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 23 cze 2008, 11:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Driver1 »

Miales go od nowosci? Na pieczatki serwisow niemieckich to bym nie patrzyl - mam kilku znajomych w niemczech i tam kombinuja z temi ksiazkami serwisowymi aby potem sprzedac takiego bubla jak sprzedali tobie. Na kazdym kroku trzeba uwazac!!

dobry

Astro-maniak
Posty: 164
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dobry »

ot kupił strucla z niemiec i teraz ma pretensje do calego swiata ze dal sie w jajo zrobic ;)
tak jak kolega Driver1, pisze :) miales od nowosci? nie ;) wiec nie narzekaj tylko sam na siebie badz zły, że chciales przyoszczędzic pare zł i kupiles sprowadzony :)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; Miłośnicy Psów
AH HB 5d 1.4 90KM Z14XEP 2006
VC Kombi 1.9 CDTI 150KM Z19DTH DPF 2006

WujekSam02

Astro-maniak
Posty: 317
Rejestracja: 06 cze 2008, 23:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: WujekSam02 »

waitfor, kupiłeś auto które było katowane i tyle pewnikiem ktoś za zimnym silniku ciskał gaz do dechy po takiej jeździe nie studził turbiny tylko normalnie wyłanczał auto jak w benzyniaku to co się dziwić

[ Dodano: 2009-03-17, 14:51 ]
a po drugie to zawsze jest używka i tyle i trzeba coś włoży w naprawy ktoś super auta w super cenie nie sprzedaje no i 100tys km przejchane
WUEJEKSAM02
Megane Coupe Klub Polska Nr 112 :D
Astra Klub Polska :D
ASTRA GTC 1.9 :D

the_majkel

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 11 lip 2008, 23:30
Imię: Karol
Auto: Astra III
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: the_majkel »

100.00 to akurat nie dużo moim zdaniem :)
Ale nie wiesz jak autko było eksploatowane wcześniej,
więc ciężko mówić o usterkowości spowodowanej
fabrycznymi wadami i błędami.

P.S. Skoro się sypie to sprzedaj ten egzemlaz i kup inny :)

marcinos

ex-Staff
Posty: 1860
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:18
Imię: Marcin
Auto: ASTRA J
Silnik: A14NET
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marcinos »

waitfor pisze:Przejechane 100tys
chyba razy 3 :mrgreen:
Chcesz zostać klubowiczem/przyjacielem klubu? [External Link Removed for Guests]
Namiary na Klubowiczów AKP grupa Lublin [External Link Removed for Guests]
Oddział regionalny Klubu, woj lubelskie [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Matiu

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2009, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Matiu »

Witam panowie. Ja nie chcę tutaj nikogo bronić ani atakować, ale wydaje mi się że to zależy od konkretnego auta. Moją astrą jeżdżę od nowości i raczej nie katuję autka, ale mialem pewne strasznie irytujące awarie. Jak wyjechałem tylko z salonu od razu usłyszałem, że stuka amortyzator z przodu - wymieniono mi go na gwarancji, ale mechanicy nie chcieli uwierzyć że był zepsuty. Następnie po kilku tygodniach zapięcie pasa bezpieczeństwa pasażera - zostało zamknięte - też je wymienili. Po ostatniej zimie przy przebiegu ok 30kkm bez ostrzeżenia padł rozrusznik, a dwa tygodnie temu rozerwała się uszczelka szyby kierowcy w rogu (ona oryginalnie jest jakby rozcięta, ale u mnie to się powiększyło do ok 4cm) i zaczął bardzo szumieć wiatr. Niby nic bardzo poważnego, ale na szczęście wszystko pokryte gwarancją. Najgorsze, że zawsze coś pada jak się człowiek gdzieś spieszy i potrzebuje auto :/ Pozdrawiam
Astra 1.4 CLUB 2007r

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

waitfor pisze:-sprezyna amortyzatora prawy przod
Może przez przypadek wjechałeś w jakąś dużą dziurę i pękła :?: - u mnie tak było w AF.
waitfor pisze:-ciegno klap kolektora ssacego ( do wymiany caly kolektor)
Można powiedzieć, że norma w silniku Z19DTH, jest to swojego rodzaju wada konstrukcyjna, bo niepotrzebnie te klapy zrobili z tworzywa sztucznego, dlatego łatwo się one wyrabiają, a do tego przyczynia się jeszcze sadza w kolektorze.

Było brać 1.9 8v a nie 16v :P


Natomiast dziwi mnie pęknięty kolektor wydechowy, co musiało się do tego przyczynić to nie wiem, ale może w jakąś wodę wjechałeś na mocno rozgrzanym silniku i padł kolektor, a może i alternator to trochę dobiło.

:roll:

ODPOWIEDZ