Jakim olejem zalewacie?

kubik_cdti

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 24 lis 2007, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Jakim olejem zalewacie?

#1

Nieprzeczytany post autor: kubik_cdti »

Witam,
jakim oleje zalewacie swoje maszyny?Ja Castrolem TXT 5w-30,ale chyba ucieknę na GM lub Mobila 0w-40 TD.
Pozdrawiam
[External Link Removed for Guests]

Bixenony tańczą tańczą tańczą tańczą tańczą tańcza tańczą tańczą Bixenony

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

ja cały czas lałem Mobil 1, najpierw 0W50 rally formula czy jakoś tak, potem 10W40 Super Sync... przy ostatnim przeglądzie wlali mi jakiegoś Castrola... ale wracam do Mobila. Auto na castrolu jakoś ciężko odpadala, ociężale przyspiesza... nie to co było na Mobilu :) szybko, lekko i przyjemnie :)

silnik X16SZR 1.6 8V 75KM, przebieg ok 100 000km (auto przebieg 230000km)

syciu

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 24 gru 2007, 16:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: syciu »

Ja zalewam Mobil 1 Rally 5W-50. W zasadzie samochód kupiłem we wrześniu tego roku i poprzedni właściciel taki stosował, ja również taki zalewam. Samochód nie ma problemów z odpalaniem nawet na 7 stopniowym mrozie, no ale 2 letnie auto chyba powinno odpalać natychmiast na każdym oleju :)

Tomek_0181

Klubowicz AKP
Posty: 1105
Rejestracja: 24 gru 2007, 19:30
Auto: Astra F Irmscher
Silnik: C20xe
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tylmanowa--RudaŚl.
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomek_0181 »

syciu pisze:Samochód nie ma problemów z odpalaniem nawet na 7 stopniowym mrozie, no ale 2 letnie auto chyba powinno odpalać natychmiast na każdym oleju
Ja mam zalany Lotos mineralny GAS (poprzedni właściciel taki stosował więc tymczasowo też zalałem). Oczywiście nie mam najmniejszych problemów z odpalaniem na 15 stopniowym mrozie, ale to oczywiste, bo moja Astra to prawie nówka - zaledwie 16 lat (rocznik 1992) ;) I tymczasowo nie jest garażowana tylko wystawiona na ostre górskie wiatry.

johnny125

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gostyń Wlkp.
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: johnny125 »

W mojej Astrze 1.7cdti jest wlany jakiś półsyntetyk. Teraz nawet nie wiem co to za marka oleju - musiałbym sprawdzić na kartce przy silniku. Olej wymienił mi gość co sprowadził mi auto.
Aktualny przebieg auta to 109tyś km.

Edit:
Byłbym zapomniał - auto nie bierze ani grama oleju :)

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: joseph »

co do tego półsyntetyku to ciekawe że nie bierze :shock: , może się mylisz i masz jednak 100% syntetyczny olej...
według teorii do cdti zalecają tylko syntetyki o niskiej gęstości /np 0w30/ bo półsyntetyk spala się przy niższych temperaturach i traci szybciej własności smarne niż olej syntetyczny... nie boisz się że będzie jakiś z tego problem ? Stara szkoła przechodzenia na półsyntetyk przy większym przebiegu nie dotyczy chyba silników common rail.

ps ja leję ostatnio motul 5w40 i raczej nie narzekam /120 tyś/, trochę szybciej się silnik rozgrzewa
[External Link Removed for Guests]

johnny125

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gostyń Wlkp.
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: johnny125 »

Szczerze to nie mam zielonego pojęcia na temat olejów - zdałem się na gościa, który mi sprowadzał auto.
Zrobiłem nim jakieś 4tyś km i mam max na miarce więc nie bierze.
Gość mówił, że zalał półsyntetykiem - sprawdzę paramtery jutro albo w poniedziałek, bo teraz mi sie nie chce do auta iść :)
Ojca Golf V TDI jeździ na syntetyku - ale spala go, bo po 15tyś stan był na minimum a przebiegu ma niecałe 40tyś (realny)
Ogólnie po tym jak Golf 3 brał mi około litra na 1tyś km to jestem z Astry bardzo zadowolony ;)

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: joseph »

w astrze sprawdź spalanie oleju nie po 4000 ale po jakiś 10000 km od wymiany a co do golfa to sądzę że będzie mniej brać jak się dobrze i w pełni ułoży - 40000 to względnie mały przebieg
[External Link Removed for Guests]

kubik_cdti

Astro-maniak
Posty: 395
Rejestracja: 24 lis 2007, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kubik_cdti »

Jak się depcze to i oleju trochę podciąga ;) ,ja narazie z tego co słyszałem od mechaników to to,że Castrol nie jest taki super i,że nagary zostawia.Maszyna ma 17tys.km więc nagarów jeszcze się zapewne nie natworzyło.
Ogólnie to ja zawsze staram się jak najdłużej zostać na syntetyku,taka ciekawostka jak Zafirze A lałem 0w-40 to potem przeszedłem na 5w-50 który był tańszy i już tak nie smakował silnikowi :mrgreen: .
Myślałem o motulu,ale cholercia musiałbym go sam kombinowć,a w przypadku potrzeby dolewki też problem bo na stacjach itp. to go nie widauje :|
[External Link Removed for Guests]

Bixenony tańczą tańczą tańczą tańczą tańczą tańcza tańczą tańczą Bixenony

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: gimof »

joseph pisze:ja leję ostatnio motul 5w40 i raczej nie narzekam /120 tyś/, trochę szybciej się silnik rozgrzewa
Polecam :)
Osobiście co prawda nie leje (do auta z przegiem 300k ;) ), ale brachol do subarynki z przebiegiem 150kkm ze spokojem wlewa motula 15w40, wydłużył mu się okres zmian, przestał palić olej, ładnie pachnie, lepiej kręci w zimne poranki. Naprawde opłaca się wydać te 45zł na litr :)

PS. Motul jest dostępny w intercarsie i wielu sklepach internetowych - do dolewki warto kupic litr wiecej i już 8)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ