Jakim olejem zalewacie?

chybaty

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 18 lis 2012, 19:28
Imię: Marcin
Auto: Astra h
Silnik: 1.7 cdti
Województwo: wielkopolskie

Re: Jakim olejem zalewacie?

#1051

Nieprzeczytany post autor: chybaty »

no właśnie ja też nie chce zmieniać, wybrałem motula - wcześniej przez 190kkm lałem mobila
Ode mnie mogę Ci tylko powiedzieć że turbo mimo 388kkm nadal nie okazuje oznak zużycia i z tego co się orientowałem poprzedni właściciel też nic przy nim nie robił.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#1052

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Moje skromne zdanie to mobil bedzie na podobnym poziomie, lub moze inaczej mobil wystarczy do tego silnika(pomijam ze 10W)
Marcin ja obawiam sie głownie jazdy w niskich temp.Teraz mamy szczescie w zimie nie zbyt niskich tem, ale załóżmy ze moze być zima -dwadziescia pare stoponi, i teraz pytanie czy sezon nie wykonczy turbo czy tez silnika(lub znacznie ukróci żywot).
Skoro producent nie przewidział 10W, to jestesmy swego rodzaju królikami doswiadczalnymi i mało tego mieszkamy w róznych regionach i jezdzimy w róznych warunkach, i ze u jednego nic sie nie stanie to nie koniecznie drugiemu musi sie udac...

Ps.Duża czesc narzeka np na GM, dla mnie to bardzo dobry olej asterka 95 ma sie dobrze do tej pory.

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#1053

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

[External Link Removed for Guests]

tak zeby troche dyskusje ubarwic
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

#1054

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

Eeeeee tam... Motul, nawet podrabiany i tak jest najlepszy.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#1055

Nieprzeczytany post autor: przemty »

JEMI pisze:[External Link Removed for Guests]

tak zeby troche dyskusje ubarwic
Dlatego oleje -jeżeli kupujemy na internecie- kupuje się u autoryzowanego sprzedawcy a nie u kogoś kto po prostu sprzedaje olej...
[External Link Removed for Guests]

Kelso_

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 03 lis 2012, 11:44
Imię: Bill
Auto: Astra G 1.7 CDTI kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: podkarpackie

#1056

Nieprzeczytany post autor: Kelso_ »

przemty - pozwolę się z tobą nie zgodzić. Większość z kierowców zaopatruje się w olej w stacjonarnym sklepie, markecie, rzadziej w punkcie zmiany oleju. Czy myślisz, że one mają jakąkolwiek autoryzację? Zakup w internecie jest obarczony takim samym ryzykiem, jak zakup w sklepie stacjonarnym.
Przedstawiona w linku "fabryka" olejów konfekcjonowała olej w opakowaniach od 1 litrowych aż do 200 litrowych beczek. Opakowania, etykiety i wszelkie zabezpieczenia prawdopodobnie również nie do odróżnienia dla laika czy sprzedawcy. Domyślam się, że mieli też skuteczne i pewne sposoby wprowadzania podróbek na lokalne rynki. Tu dosłownie każdy mógł wdepnąć na minę...

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#1057

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

podejrzewam ze w aso nie bedzie lipy
na stacjach markowy olej tez nie bedzie lipny raczej
a reszta to juz loteria
na taka skale jak bylo dlubane to te palety wszedzie sie moga znalesc
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#1058

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Kelso_ pisze:przemty - pozwolę się z tobą nie zgodzić. Większość z kierowców zaopatruje się w olej w stacjonarnym sklepie, markecie, rzadziej w punkcie zmiany oleju. Czy myślisz, że one mają jakąkolwiek autoryzację? Zakup w internecie jest obarczony takim samym ryzykiem, jak zakup w sklepie stacjonarnym.
Przedstawiona w linku "fabryka" olejów konfekcjonowała olej w opakowaniach od 1 litrowych aż do 200 litrowych beczek. Opakowania, etykiety i wszelkie zabezpieczenia prawdopodobnie również nie do odróżnienia dla laika czy sprzedawcy. Domyślam się, że mieli też skuteczne i pewne sposoby wprowadzania podróbek na lokalne rynki. Tu dosłownie każdy mógł wdepnąć na minę...
Z każdym moim słowem możesz się nie zgadzać.... :D
Ale jak widać powyżej moja wypowiedź tyczy się tylko zakupu w sieci bo większość ludzi wchodzi na alle... wyszukuje olej, daje sortowanie od najtańszej ceny i kupuje najtańsze oleje bo jak można i u nas na forum nieraz przeczytać "po co mam płacić więcej jak ten sam olej kupie za 90 zł. a nie 130 zł.". I właśnie o takich zakupach pisalem bo jeżeli olej jest z pewnego źródła to i ma odpowiednią cenę.

A co do wprowadzenia podrobek na rynek. Wątpie aby sklepy, które zaopatrują się w dużych hurtowniach miały taki olej.
Według mnie szedł on na portalach aukcyjnych lub beczki do jakiś warsztatów gdzie dla właściciela najważniejszy był zysk bez zwracania uwagi na to, kto sprzedaje olej.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#1059

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

A w warsztacie stoi jedna beczka i o jaki olej byś nie zapytał to taki mają na miejscu i od ręki wymienią :lol:

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
Lechu1602

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 01 lut 2015, 16:55
Imię: Leszek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTJ
Województwo: wielkopolskie

#1060

Nieprzeczytany post autor: Lechu1602 »

Witam.Moją Astrę 1.9 cdti 120 km mam zalaną olejem Shell Hellix Diesel Ultra 5W40. To moje pierwsze auto z silnikiem diesla i taki olej polecił mi pan w lokalnej hurtowni i punkcie wymiany oleju. CO o nim sądzicie? może być do tego silnika czy lepiej zmienić na coś innego. Dodam że auto ma 210 tys przebiegu i nie ma DPF-a.

ODPOWIEDZ