Jakim olejem zalewacie?

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

Jakim olejem zalewacie?

#1071

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

JASO to nie wymysły tylko "Japanese Automobile Standard Organisation" publikowany przez The Society of Automotive Engineers of Japan 8-)

Byle by trzymać się lepkości odpowiedniej do klimatu, normy odpowiedniej dla danego silnika i częstotliwości wymian dostosowanej do jakości oleju i sposobu użytkowania auta.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

przemekb22

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 17 kwie 2014, 8:15
Imię: Przemek
Auto: Astra H Kombi 1.9 120 DPF
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: KR

#1072

Nieprzeczytany post autor: przemekb22 »

qkiz pisze:Panowie to jak to jest z tym olejem GM dexos2 5W30? Jedni polecają inni nie. Czy oprócz głośniejszej pracy silnika macie jakieś zastrzeżenia do niego? Czy komuś kto zalewał tym olejem coś się stało poważnego przez jego stosowanie?
U mnie jest bardzo dobrze. Silnik, jak na 1.7DTH pracuje cicho poza początkową fazą po uruchomieniu. Oleju nie ubywa od wymiany do wymiany (15tkm). Aktualny przebieg 173tkm i wszystko fabryczne w silniku. Jak kogoś stać może kupić i lać droższy olej. Pytanie tylko czy poprawi się właścicielowi samopoczucie czy faktycznie będą jakieś wymierne z tego korzyści. Nigdy nie kombinowałem z olejami i lałem takie, jakie były zalecane. Nigdy nic się nie działo z silnikami. Najważniejsze, aby olej który kupujemy nie był podróbką, a o te akurat nie jest trudno. Kiedyś na jednym forum (nie pamiętam w tej chwili) jeden gość pisał o wynikach testów i badań oleju GM, a wnioski z jego wypowiedzi są takie, że olej GM to całkiem niezły olej. Wg mnie, jak się zmienia olej co 10-15tkm nie ma sensu kombinować. Tyle ode mnie :)

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#1073

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

ja do swoich parchow leje GM 10w40
mam dojscie do tego oleju w akceptowalnej cenie
nie mam zadnych problemow z nim
pozatym silniki ktorymi dysponuje to nie jakies super zajebiaszcze jednostki
wiec w moim przypadku nie a to najmniejszego sensu ani uzasadnienia ekonomicznego
abym wlewal drozsze oleje
pozatym jak chcesz namacalnych dowodow na to jakie sa roznice miedzy olejami z roznych przedzialow cenowych
poszukaj filmow na tubie jak ludzie testuja oleje
wprawdzie metody testow nie sa laboratoryjne i dalekie od tych jakie stosuja profi laboratoria
ale daja jasne i czytelne wnioski jak to wyglada z olejami
po obejrzeniu mozna samemu wnioski wyciagnac
bo przedstawione to jest tak zeby przecietny jozef to zrozumial

[External Link Removed for Guests]

tu test w wersji amatorskiej na silniku od pralki
ale sa tez na bardziej profi maszynach

[External Link Removed for Guests]

wystarczy wbic w tube

friciton oil test lub motor oil test

i macie caly tydzien ogladania
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

BAJBEL

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:42
Imię: maRcin
Auto: Opel Astra H Kombi
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów

#1074

Nieprzeczytany post autor: BAJBEL »

Witam. Mam pytanie:
'Ostatnio wykastrowałem dpf-a. Przebieg w mojej Astrze 250.000 1.9 cdti. Silnik zalany byl 5 W 30. Jaki moge nalac teraz olej?

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4511
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#1075

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Przez przypadek wpadł mi w oko taki link: [External Link Removed for Guests]
Dla mojej wiedzy ogólnej: lepiej kastrować czy regenerować ? Dla płuc chyba lepiej regenerować.
Jadąc za dieselami często widzę czarną chmurę z wydechu i wówczas ciepło myślę o benzyniaku na gazie :)

BAJBEL

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:42
Imię: maRcin
Auto: Opel Astra H Kombi
Silnik: 1.9 CDTi
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów

#1076

Nieprzeczytany post autor: BAJBEL »

Jasne, kazdy ma swoje zdanie ;) Ale ja nadal potrzebuje pomocy w sprawie oleju :D

maniuu

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 19 paź 2014, 22:28
Auto: Astra H
Województwo: wielkopolskie

#1077

Nieprzeczytany post autor: maniuu »

Automat pisze:QR_BBPOST Dla płuc chyba lepiej regenerować.
zapraszam postać przy aucie podczas wypalania przez 20 min - płuca wtedy się na pewno ucieszą :)

ja po kastracji zalewam cały czas GM dexxos 5W30 - nie zauważyłem żeby jakoś gorzej chodził - z resztą podczas ostatniej wymiany bardzo długo wyglądał jak nowy w silniku

Awatar użytkownika
Panaś

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 09 lip 2011, 20:12
Imię: Rafał
Auto: Astra H Caravan wcześniej Astra F
Silnik: Z19DTH i X17DTL
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#1078

Nieprzeczytany post autor: Panaś »

szczerze mówiąc też będę stał przed Tym wyborem co Ty tyle, że za jakieś 20000 xD bo kupując GM po każdej wymianie zostawał mi litr i teraz mam "ala" gratis na nastepną wymianę więc wykorzystam GM :D zostało mi 5000 plus 15000 po wymianie więc mam trochę czasu żeby się zastanowić. Lecz według mnie możesz dać troszkę więcej pieniążków na olej 5W30 tak jak był do tej pory tyle, że teraz już nie musi spełniać tej normy DEXOS 2 bo jest to zbędne. Sam myślę nad tym i chyba zaleję Valvoline Max Life 5W30 cena wyższa, ale według mnie oleje z tej serii z Valvoline są bardzo dobre. No, ale cóż to tylko moje skromne zdanie.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#1079

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Valvoline tak, ale zwykły synpower - jest lepszy.

Awatar użytkownika
Panaś

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 09 lip 2011, 20:12
Imię: Rafał
Auto: Astra H Caravan wcześniej Astra F
Silnik: Z19DTH i X17DTL
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#1080

Nieprzeczytany post autor: Panaś »

Według mnie ktoś nie bez powodu stworzył te oleje typu "Max life" ale ile olei tyle i wyborów :) Także kto co woli wcześniej trochę zmieniałem oleje i gdyby nie obecna astra to na razie zatrzymałem się właśnie przy tych z serii "max life". Był już i Mobil i Castrol i Elf, lecz najlepiej zachowuje się samochód według mnie przy Valvolinie. A dla innych zalewam co mi przywiozą tak jak i filtry xD. (Gdzie osobiście montuję tylko Knechta) I takiego zaleję chyba do Aśki. Myślę Vector, że pewnie różnica to jest pewnie przede wszystkim w cenie między max life a synpower :)

ODPOWIEDZ