Szarpanie podczas jazdy, Astra H 1.3 90KM

semitar

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:39
Imię: Tomek
Auto: Astra H 1.3 CDTI
Silnik: Z13DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Szarpanie podczas jazdy, Astra H 1.3 90KM

#1

Nieprzeczytany post autor: semitar »

Witajcie,

Czy ktos z Was spotkał się może kiedyś z takim problemem jaki mam ja?
Otóż podczas spokojnej jazdy na biegach od 3 wzwyż przy prędkosciach obrotowych rzędu 1700-2000 podczas delikatnego przyspieszania silnik jakby się lekko krztusił, taka mała czkawka. Zaczyna delikatnie szarpać jakby był problem z paliwem.
Po przekroczeniu 2000 obrotów albo mocniejszym wciśnięciu gazu objaw znika.
Dodam, ze takie objawy występują tylko przy temperaturze zewnętrznej powyżej +10 stopni. Na mrozie, lub tak jak teraz powyzszych objawów nie mam. Auto równiez nie kopci, nie ma też takiego objawu przy gwałtowniejszym przyspieszeniu.
Robiona była geometria turbiny, ale problem był przed i po tej operacji. Diagnoza komputerowa nie wykazuje absolutnie niczego.
Może ktoś potrafi wskazać przyczynę, albo choc nakierować na jakiś trop?
Może przepływomierz?

Pozdrawiam
/Semitar
Kto ma Opla ten ma hopla

Awatar użytkownika
kobe24la

Astro-maniak
Posty: 798
Rejestracja: 14 sty 2011, 13:32
Imię: Marcin
Auto: Astra K
Silnik: 1.6 200KM
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

#2

Nieprzeczytany post autor: kobe24la »

Przypatrzył bym się EGR-owi, może jest już mocno zasyfiony, albo się przycina.

Awatar użytkownika
esk2

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Vectra C OPC
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: esk2 »

witam

i jak kolego? udalo Ci sie cos zdiagnozować?
bo ja mam taki sam silniczek od 2tygodni i tez zaobserwowalem dokladnie taki sam objaw...
Żyj tak, byś umierał godnie..

semitar

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:39
Imię: Tomek
Auto: Astra H 1.3 CDTI
Silnik: Z13DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

#4

Nieprzeczytany post autor: semitar »

esk2 pisze:witam

i jak kolego? udalo Ci sie cos zdiagnozować?
bo ja mam taki sam silniczek od 2tygodni i tez zaobserwowalem dokladnie taki sam objaw...

Niestety, nadal nic. Osobiście skłaniam się ku uszkodzonemu przepływomierzowi. Ja borykam się z tym od zeszłego roku.
Ponieważ zima objaw ustąpił, więc nie zawracałem sobie głowy. Ale teraz robi się coraz cieplej i niestety problem wraca....
Kto ma Opla ten ma hopla

Awatar użytkownika
esk2

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:40
Imię: Jacek
Auto: Vectra C OPC
Silnik: 1.8 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: esk2 »

hmm nie wiem jak u Ciebie ale u mnie pojawia sie to sporadycznie zazwyczaj przy redukcji z 4ki na 5tke..
redukuje przy okolo 2000-2200obr. jak wcisne mocniej pedal gazu od razu przestaje.
bledow zadnych poki co nie wyswietla komputer... wiec zobacze czy dalej bedzie sie pojawiac..

jakby udalo Ci się cos ruszyc w temacie to prosze o info..
Żyj tak, byś umierał godnie..

semitar

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:39
Imię: Tomek
Auto: Astra H 1.3 CDTI
Silnik: Z13DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

#6

Nieprzeczytany post autor: semitar »

U mnie to wyglada tak: Jadę sobie spokojnie, stała prędkosc, obroty 1700. Postanawiam przyspieszyć nieco ale nie np wyprzedzać tylko po prostu ciut szybciej., .
Delikatnie (dosłownie na milimetry) wciskam gaz obroty powoli wchodzą na 1900 i wtedy auto poszarpuje. Trwa to może dwie sekundy. przejdzie 2000 obrotów i objaw znika.
Jeśli w takiej samej sytuacji wcisnę gaz modniej to auto nie szarpie tylko normallnie przyspiesza.

Poki co nie mam rozwiązania problemu, ale jak znajdę, to na 100% dam informacje na forum.
Kto ma Opla ten ma hopla

Awatar użytkownika
maciekzl

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2011, 17:02
Imię: Maciej
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z13DTH
Lokalizacja: Lublin

#7

Nieprzeczytany post autor: maciekzl »

U mnie raz na pół roku lekko się dusi podczas przyspieszania na 2 biegu.

NoBody

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:47
Imię: Jarek
Auto: Astra
Silnik: 1.9 DTL

#8

Nieprzeczytany post autor: NoBody »

Witam. U mnie jest to samo między 1850 a 2250 obr/min występuje takie szarpanie mam silnik 1.9 100km nie ma błędów ,przeszukałem już forum Vectry, Zafiry to forum kiedy jeszcze nie padło bo więcej było o tym szarpaniu na astraklubpolska.pl , ludzie pisali przede wszystkim o egr nawet jak nie wywala błędów ktoś miał przypadek że egr był winny, czujniku ciśnienia doładowania , pisze tu ponieważ semitar pisze że w zimie mu ten objaw zniknął u mnie też w zimie znika a dokładnie wystarczy że temperatura zewnętrzna spadnie poniżej +16 stopni na wyświetlaczu i nie ma żadnego szarpania, a czym cieplej tym mocniej szarpie nigdzie jeszcze nie znalazłem podobnego objawu.

ver8

Astro-maniak
Posty: 144
Rejestracja: 07 lip 2009, 8:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: ver8 »

a ja wątpię żeby to był EGR, chyba jakoś na początku roku miałem sporadycznie raz w tygodniu błąd P0400, wyczyściłem EGRa na cacy i błąd do tej pory się nie pojawił ani razu, a szarpanie nadal występuje..... oczywiście tylko musiałem poczekać aż się cieplej zrobi :)

ps. czujniku ciśnienia doładowania czyszczę regularnie od roku i to na pewno nie pomaga na szarpanie

cibi

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 sty 2011, 9:15
Imię: Tom
Auto: Astra H
Silnik: 1,3 CDTI
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: LLB

#10

Nieprzeczytany post autor: cibi »

ver8 a mógłbyś udzielić jakichś cennych uwag na temat zabrania się do tego EGRa? Powiem szczerze, że jak do niego zaglądam, to nie bardzo wiem jak się do niego dobrać, a czyszczenie by mu się przydało. Z góry wielkie dzięki.

ODPOWIEDZ