Akcja przywoławcza 1.9 CDTI chłodnica

ElectricPl

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2011, 20:33
Imię: TOMEK
Auto: Opel ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mława
Pomocny: 1 raz

Re: Akcja przywoławcza 1.9 CDTI chłodnica

#111

Nieprzeczytany post autor: ElectricPl »

Rafał10 pisze:Wklejam linki do fotek po akcji naprawczej. Chłodnice są teraz widocznie oddalone od siebie.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Ogromne dzieki kolego za fotki.
Pozwoliłem sobie porównać jedno z Twoich zdjęć i moje jak chłodnica ciekła.
Jak widać zdjęcia róznią sie tylko przełożeniem montowanego elementu do przudu, aby nie ocierało tak jak to miało zdjęcie u mnie.

[External Link Removed for Guests]

NIe widze na zdjęciach zadnego dodatkowego elementu ktory oddala te chlodnice. Zmiana kolejnosci mocowania oddala obie chlodnice od siebie.
Jutro sprawdze u siebie czy mam tak samo zamontowane jak u CIebie.

kamil20011

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 23 lip 2011, 21:54
Imię: Kamil
Województwo: małopolskie

#112

Nieprzeczytany post autor: kamil20011 »

U mnie był minimalny wyciek i została wymieniona na kampanii chłodnica na nową .

Pshemack

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 30 maja 2011, 22:56
Imię: Przemek
Auto: Astra H kombi 2007
Silnik: 1.7 cdti 100KM DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#113

Nieprzeczytany post autor: Pshemack »

Witam,

dziś załatwiłem obie akcje przywoławcze (klakson, chłodnica) w Nexteam na Modlińskiej. Wcześniej mejl do centrali GM i potwierdzenie, że moje auto łapie sie na dwie akcje. Wszystko szybko i bezboleśnie.

Co do tego wątku, zastanawia mnie fakt, że chyba jestem pierwszy z 1.7 cdti, który pisze o akcji z chłodnicą. Przecież akcja serwisowa dotyczy również aut z 1.7 z intercoolerem...

[External Link Removed for Guests]

Czy nikt inny z userów 1.7 nie był na akcji :?: To kwestia dużo mniejszej ilości aut z tym silnikiem, czy może kwestia dystrybucji info, że akcja dotyczy również 1.7 :?:

Nie znalazłem osobnego wątku dotyczącego tylko 1.7, więc może zmienić tytuł i dodać to 1.7...
+ tempomat, podłokietnik, czujniki cofania, klimatyzowany schowek, dysze spryskiwaczy od insigni
swap kierownicy (skóra i sterowanie),wyświetlacza (TID -> BID),radia (CD30 -> CD30MP3)
OP-COM

Marcin_B

Astro-maniak
Posty: 237
Rejestracja: 02 kwie 2011, 9:09
Imię: Marcin
Auto: Astra H Kombi 1.7 CDTI
Silnik: Z 17 DTH
Województwo: mazowieckie

#114

Nieprzeczytany post autor: Marcin_B »

Potwierdzam powyższe - 1,7 też na obie kampanie się łapią. Pisałem o tym tutaj: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wojtekff

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29 kwie 2011, 13:52
Imię: Wojtek

#115

Nieprzeczytany post autor: wojtekff »

Witam, ja jestem umówiony na piątek na akcje serwisową również na ulicę Modlińską. Jak tam podchodzą do tego problemu ?? Może ktoś się orientuję ?? Pozdrawiam.

F@E

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:16
Imię: Marek
Auto: Astra H 1,7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: T...

#116

Nieprzeczytany post autor: F@E »

Posiadam 1,7 byłem na akcji i od tego montażu ubywa mi płynu, zaraz po serwisie zaczęło mi pokazywać check żebym dopełnił płyn, więc tak zrobiłem, dokładnie 36 dni temu zalałem do zgrzewu. Obecnie mam przy górnej strzałce jakieś 1,5 cm niżej czy to oznaka cieknącej chłodnicy ? Tak się zaczynam denerwować na ten fakt że nie trzymię tego :D Dzwoniłem miesiąc temu, proponowali żebym przyjechał to sprawdzą szczelność. Mam teraz bardzo znaczące pytanie czy intercooler może też się przedziurawić bo gwiżdże mi turbina i mam podejrzenie że chyba i intercooler mam dziurawy. Jadę jutro i będę sobie normalnie na luzie ich uzmysławiał. Żona zna właściciela zobaczymy co da się zrobić. Jeszcze dodatkowo przy odpaleniu rano auta zaczął mi piszczeć pasek klinowy, mam złe wspomnienia z Astry F karwa fa.

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]

pozdrawiam

ps. dzisiaj 20-02 oddałem samochód na naprawę z OC sprawcy, i uruchomiłem usługę serwisową na chłodnicę, poprosiłem też o sprawdzenie intercooler-a zobaczymy to będzie dalej, znowu tydzień bez auta, masakra jakaś.

lesiokro

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 sty 2011, 21:52
Imię: Leszek
Auto: Leszek
Silnik: 1,9DT
Lokalizacja: Gdynia

#117

Nieprzeczytany post autor: lesiokro »

F@E, na 1wszym zdjęciu idealnie widać cieknącą chłodnicę, miałem dokładnie w tym samym miejscu. Czy bez problemu wymienią Tobie chłodnicę? Ja musiałem oprzeć sprawę o centralę, wręcz wygarnąć wszystko ludkom w ASO i zrobili...w geście dobrej woli.

F@E

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:16
Imię: Marek
Auto: Astra H 1,7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: T...

#118

Nieprzeczytany post autor: F@E »

Witam
Byłem w Opel ASKO w Tarnowskich Górach, otwarłem zlecenie serwisowe i powiedzieli że nie mam już gwarancji na ten samochód, całkiem pomylili Kampanię przywoławczą" z "naprawą serwisową", popier****** im się srogo, a przynajmniej temu kolesiowi, przedstawicielowi regionalnemu(dystrykt). Kampania serwisowa czyli inaczej akcja mająca na celu usunięcie błędu konstruktora na ich koszt także poniszczonych innych podzespołów mających ścisły związek z tematem. Jeżeli dostałbym do domu zaproszenie i bym go nie przyjął mogli by odmówić ponoszenia kosztów i było by to sprawiedliwe rozwiązanie. Gość pier*** że nie mam już gwarancji no całkiem jakiś odpalony w kosmos koleś, co ma piernik do wiatraka. Czy auto ma 5-10 lat kampania serwisowa powinna być przeprowadzona a jeżeli chłodnica przez błąd konstruktora została uszkodzona, powinna być wymieniona, deczko trafili źle robiąc mnie za idiotę... Bo jak się wkurwię oprze się to o sąd i w dupie mam koszta, zasada jest ważna. Napisałem do GM Polska na razie na maila.
Witam
Mam pytanie odnośnie tematu j/n:
Jestem już po kampanii z 10-01-2012, ale okazało się że przy montowaniu dystanów chłodnica się rozszczelniła w typowym dla tej kampanii miejscu, w związku z tym utraciłem 3,5 cm płynu chłodniczego do 14-01-2012 i chłodnica jest niesprawna, przez następnych 36 dni utraciłem kolejne 4cm płynu. I tu pytanie:
W związku z błędem konstrukcyjnym mocowania intercoolera do chłodnicy nastąpiło rozszczelnienie chłodnicy i utrata płynu chłodziwa, czy nalerzy mi się na koszt producenta OPEL wymiana tejże chłodnicy?

Proszę o odpowiedź
Vin jest na skanie
Jeżeli trzeba będzie wyślę oficjalne pismo.
pozdro

rafalg1

Astro-maniak
Posty: 799
Rejestracja: 02 mar 2011, 18:31
Imię: Ralph
Auto: Kia
Silnik: GDI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#119

Nieprzeczytany post autor: rafalg1 »

Koleżanka z pracy ma z17dth, stwierdziła ubytek płynu a ja zadzwoniłem do ASO z pytaniem o akcje (to było jakieś 3 miesiące temu). Oczywiście po weryfikacji vinu okazało się ze akcja serwisowa dotyczy jej pojazdu (sprowadzony z Włoch). Odrazu spytałem czy jak padnieta jest chlodnica bo ubywa dużo płynu to czy wymienia? Oczywiście jeśli auto ma mniej niż 150 tkm (na liczniku miało mniej :twisted: ale w sterowniku nie :evil: ) Wiec umowilem auto i pojechałem (oczywiście tylko ja wiem ze Asterka ma wiecej ale spróbować warto). Okazało się ze chlodnica z wymiana (cena u nich na moje pytanie ile tak z "ulicy" kosztuje ok. 2000 zl :o ) za darmoszke :D . Nikt nawet TECHa nie podpial żeby zweryfikować przebieg, no ale na to nie narzekam :D

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#120

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

rafalg1 pisze:Nikt nawet TECHa nie podpial żeby zweryfikować przebieg,
Nie podpiął bo nie ma wymogu 150 tyś. To ściema ASO żeby sie namolny klient odpie...... Na naprawach gwarancyjnych kiepsko sie zarabia wiec jeśli mogą to ich unikają. Poza tym pod koniec zeszłego roku chyba coś sie pozmieniało i nie ma wymogu akceptacji wymiany chłodnicy przez centralę GM wiec mogą to zrobić od ręki byle tylko stara przeszła poźniejszą weryfikację że ciekła.
btw
a tak przy okazji to ile km było w sterowniku ?
pzdr
zbigor

ODPOWIEDZ