Akcja przywoławcza 1.9 CDTI chłodnica

davidtentyp

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 18 sty 2011, 22:08
Imię: Dawid
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.9 DT
Lokalizacja: Wrocław

Akcja przywoławcza 1.9 CDTI chłodnica

#1

Nieprzeczytany post autor: davidtentyp »

Witam!
W weekend zauważyłem w swojej astrze ubytek płynu chłodzącego. Po dokładniejszej weryfikacji wyciek jest przy dolnym mocowaniu intercolera do chłodnicy płynu chłodzącego.
Zadzwoniłem do ASO, okazało się że moje auto podlega akcji serwisowej polegającej na wstawieniu dystansu pomiędzy chłodnice a intercoler. Dzisiaj byłem na akcji, wzięli auto na warsztat i po chwili Pan mówi żebym pierw wymienił chłodnicę a dopiero później przyjechał na poprawkę. Niestety nie potwierdził że chłodnica rozszczelniona jest w miejscu gdzie powinni zamontować dystans.

Może ktoś przerabiał ten problem, akcja trwa od marca. W ASO mieli na mnie namiar, wczoraj nawet ofertę na nową Astrę i Corse przysłali, o akcji zero informacji. Wcześniej robiłem u nich spinki do CIM`u.

Czy serwis powinien wymienić chłodnicę skoro przyznali się do błędu i rozpoczęli akcje przywoławczą?

adnim

Astro-maniak
Posty: 460
Rejestracja: 11 mar 2011, 9:44
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H kombi 2007/8
Silnik: Z19DTL 137PS 328Nm
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#2

Nieprzeczytany post autor: adnim »

JA też mialem malenki wyciek , ale odziwo po zastosowaniu podkładki nic nie cieknie :D Płyn uzupełniony jakieś 3 miesiace temu a ubytku ani grama --- tak na oko . Co do wymiany chłodnicy , zapomnij , no chyba ze masz stalowe nerwy i kupe wolnego czasu na walkę z nimi . Ja po pierwszej odpowiedzi że , niestety nie da rady , że, po głebszej ekspertyzie ewentualnie , daliby 50% rabat na czesc i robociznę --- odpusciłem . Chłodnica w ASO ponad 1100 zł do tego robocizna . Nówka sztuka oryginalna , poza aso to jakies 400 zł , wiec dałem spokój zwłaszcza ze przestała ciec , jak ( odpukac ) zacznie , wymienie we
własnym zakresie .

davidtentyp

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 18 sty 2011, 22:08
Imię: Dawid
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.9 DT
Lokalizacja: Wrocław

#3

Nieprzeczytany post autor: davidtentyp »

Mi jedynie proponowano 10% zniżki... jakby dali 50% to wziąłbym pewnie chłodnicę i zamontował sam... ale z drugiej strony skoro przyznano się do błędu...

sonax63

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 07 maja 2011, 17:23
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra J Hatchback
Silnik: 1.6 115KM A16XER
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: sonax63 »

witam,
w swojej asterce również zauważyłem ubytek płynu. Mam znajomego w serwisie, jutro do niego zadzwonię i dowiem się czy mój pojazd podlega akcji serwisowej... chyba, że też mi każą wymienić chłodnicę :)

adnim

Astro-maniak
Posty: 460
Rejestracja: 11 mar 2011, 9:44
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H kombi 2007/8
Silnik: Z19DTL 137PS 328Nm
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#5

Nieprzeczytany post autor: adnim »

davidtentyp pisze:Mi jedynie proponowano 10% zniżki... jakby dali 50% to wziąłbym pewnie chłodnicę i zamontował sam... ale z drugiej strony skoro przyznano się do błędu...
Poza ASO kupisz oryginalną za 400 zł !!! wiec to duzo taniej anzieli po ich rabatach . A jesli dziurka jest malutka , szpece od chłodnic zaspawają ja na amen , bez koniecznosci wymiany ;)

Rafał10

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 21 mar 2007, 10:56
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra J Kombi
Silnik: 2.0, 165 KM
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Rafał10 »

Tu znalazłem nawet za 160 zł : [External Link Removed for Guests]
Ładnie sobie to ASO liczy.
Też muszę podjechać puki chłodnica jeszcze jest ok.

davidtentyp

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 18 sty 2011, 22:08
Imię: Dawid
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.9 DT
Lokalizacja: Wrocław

#7

Nieprzeczytany post autor: davidtentyp »

Po telefonach do wszystkich możliwych ASO z Wrocławia, powiem że każdy odbija piłeczkę. Akcja serwisowa owszem, ale wymiana już nie do końca...

Chyba jednak szkoda czasu i paliwa na jazdę po warsztatach... będzie trzeba kupić nową i raczej wybiorę chłodnicę firmy Nissens. Koszt nowej 490pln

davidtentyp

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 18 sty 2011, 22:08
Imię: Dawid
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.9 DT
Lokalizacja: Wrocław

#8

Nieprzeczytany post autor: davidtentyp »

Hehe... jeszcze z ciekawości zadzwołem do ASO w Łodzi, Pan powiedział że jeśli już cieknie i okaże się że w miejscu mocowania intercoolera to prawdopodobnie wymienią mi chłodnicę za free w ramach akcji... trzeba próbować jeszcze na miejscu w ASO.

sonax63

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 07 maja 2011, 17:23
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra J Hatchback
Silnik: 1.6 115KM A16XER
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#9

Nieprzeczytany post autor: sonax63 »

witam ponownie,
zadzwoniłem do ASO i mój Asterix podlega tej akcji serwisowej, umówiłem się, więc zobaczymy co powiedzą fachowcy z ASO.
Co więcej dowiedziałem się, że mój samochód podlega wymianie jakiegoś modułu w przekładni kierowniczej odpowiadającego za pracę klaksonu :? także zrobią mi od razu 2 rzeczy naraz
pozdrawiam

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#10

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

sonax63 pisze:witam ponownie,
Co więcej dowiedziałem się, że mój samochód podlega wymianie jakiegoś modułu w przekładni kierowniczej odpowiadającego za pracę klaksonu
Nie rozpędzaj sie tak:) Moduł elektroniczny kolumny kierowniczej CIM nie podlega wymianie w tej kampanii tylko zakładają na niego spinkę.
pzdr
zbigor

ODPOWIEDZ