Skutki lania złego paliwa

jaceksz82

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:59
Imię: Jacek
Auto: Astra H Z17DTJ
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: lubelskie

Re: Skutki lania złego paliwa

#11

Nieprzeczytany post autor: jaceksz82 »

Trudno jest mi się zgodzić co do jakości paliwa na Shellu. Gdy zalałem drogim diesel power to silnik źle pracował, nierówno i lekko falował obrotami. Teraz zalałem na orlenie i wszystko wróciło do normy. Dodam, że ten super diesel z shella kosztuje 5,42 natomiast zwykły z orlena 4,98.

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

jaceksz82 pisze:Trudno jest mi się zgodzić co do jakości paliwa na Shellu. Gdy zalałem drogim diesel power to silnik źle pracował, nierówno i lekko falował obrotami. Teraz zalałem na orlenie i wszystko wróciło do normy. Dodam, że ten super diesel z shella kosztuje 5,42 natomiast zwykły z orlena 4,98.

Wiadomo znajdą się jakieś " przekręty " ... To jest Polska :]

jaceksz82

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:59
Imię: Jacek
Auto: Astra H Z17DTJ
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: lubelskie

#13

Nieprzeczytany post autor: jaceksz82 »

Cieszyn pisze:
jaceksz82 pisze:Trudno jest mi się zgodzić co do jakości paliwa na Shellu. Gdy zalałem drogim diesel power to silnik źle pracował, nierówno i lekko falował obrotami. Teraz zalałem na orlenie i wszystko wróciło do normy. Dodam, że ten super diesel z shella kosztuje 5,42 natomiast zwykły z orlena 4,98.

Wiadomo znajdą się jakieś " przekręty " ... To jest Polska :]

No niestety tak to jest. Szczerze powiedziawszy to nieźle się przestraszyłem, bo tyle co kupiłem auto a tu już jakieś niespodzianki zaczęły się pojawiać. Mam nadzieję, że już wszystko będzie w porządku.

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

Wiadomo :) , dopóki się nie przejedziesz na którejś ze stacji to no, trzeba mieć swoją pewną stacje :), gdzie nie będzie problemów z autem :)

jaceksz82

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:59
Imię: Jacek
Auto: Astra H Z17DTJ
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: lubelskie

#15

Nieprzeczytany post autor: jaceksz82 »

Cieszyn... jeśli można wiedzieć to Ty gdzie tankujesz swoje auto?

Cieszyn

Astro-maniak
Posty: 871
Rejestracja: 07 lut 2008, 21:36
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Cieszyn »

jaceksz82 pisze:Cieszyn... jeśli można wiedzieć to Ty gdzie tankujesz swoje auto?
Przeważnie BP jest u mnie jedna w pobliżu i zawsze tam, 30/70 w sensie, że zwykły/Ultimate , teraz zalałem na Orlenie tą droższą. Bo nie ma innej stacji u babci :), no i tak to wygląda :)

adzia

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 21 maja 2011, 22:31
Imię: Adriana
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.7 CDTI

#17

Nieprzeczytany post autor: adzia »

Oprócz tego, że przesadziłąm ostatnio z tym tankowaniem, to wcześniej zawsze lałam na Shell-u tego zwykłego diesla, tzn. ekstra. I muszę powiedzieć, że lepiej mi silnik chodził na tym właśnie niż na V-Power z tej samej stacji. Nigdy nie miałąm problemów. Ja mam duży wybór w swoim mieście, ale jak już wszystko będzie ok, to będę lała Diesla Ekstra, tak jak dotychczas. Kurczę, co mnie pokusiło...Nadal nie mam auta, coś długo wymieniają tę turbinę.

adnim

Astro-maniak
Posty: 460
Rejestracja: 11 mar 2011, 9:44
Imię: Piotr
Auto: Opel Astra H kombi 2007/8
Silnik: Z19DTL 137PS 328Nm
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#18

Nieprzeczytany post autor: adnim »

@adzia co TY z tym ą , ę , aż razi po oczach no i niegramatycznie ;)

specuniu

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2011, 21:50
Imię: David
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTI 150KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#19

Nieprzeczytany post autor: specuniu »

Ja moim wcześniejszym samochodem Seatem Ibizą też 1.9 TDI na pompo wtryskach zalewałem dosłownie wszystko: ON, olej opałowy, BIO, na 250.000 km nie miałem jakichkolwiek problemów. Baaa czasami miałem wrażenie, że na oleju opałowym lepiej chodził :)
Jeśli chodzi o Astrę to tutaj leję tylko ON, a jeśli chodzi o stacje to bez róźnicy, najczęściej na Auchan i Tesco - nie widać różnicy więc po co przepłacać na innych. Tam z reguły zawsze mają na bieżąco paliwo, bo schodzi im tego masa. Tankowałem różne wynalazki: Verwę, V-Power, Ultimate i oprócz różnicy w portfelu takiej nie zauważyłem.

Ponadto w tą zimę zawsze tankowałem w marketach, a kolega który zalewa tylko Shell V-power miał niespodziankę bo mu woda się wytrąciła, więc z dymi stacjami i ich jakością to bujda.

Orbit

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:48
Imię: Mariusz
Auto: Astra GTC Eco-FLex
Silnik: 2009 Z17DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#20

Nieprzeczytany post autor: Orbit »

silniki 17 wydaja sie być bardzo wrażliwe na to co się leje , osobiście staram się tankować na stacjach które NIE SĄ wiekowe, koło mnie 30 Letnia , kiedyś CPN obecnie Orlen, 2 razy tankowałem i 2 razy miałem problemy i raz w zimę przy carrefourze , też coś musiało być nie halo gdyż silnik walił jak Jelcz a DPF sie włączył bardzo szybko

ODPOWIEDZ