Dziwny odgłos i falujące obroty

Awatar użytkownika
pawlo84

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 19:24
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1.9 CDTI

Dziwny odgłos i falujące obroty

#1

Nieprzeczytany post autor: pawlo84 »

Witam od jakiegos czasu zauwazylem ze czasami faluja mi lekko obroty i to nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany, po pracy silnika wydaje sie ze pracuje rowno do tego dochodzi taki dziwny dzwiek zawsze po przejechaniu ok 5km chyba po rozgrzaniu silnika , dzwiek jest ciezki do opisania tak jakby jakas blacha tarla o blache cos tak chrobocze tylko przez chwile ok 10-15 sekund, dzwiek ten wydobywa sie z przodu gdzies spod maski gdy zjezdzam na pobocze aby stwierdzic z kad ten dzwiek dochodzi juz przestaje i teraz pytanie czy te falujace obroty moga miec cos wspolnego z tym dzwiekiem? Autko to Astra H 1.9 CDTI z 2007, autko jest po kompletnej wymianie rozrzadu , oleju i wszystkich filtrow przed ta wymiana problem tez sie pojawial ale wydaje mi sie ze rzadziej.

wozny83

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 29 cze 2011, 7:16
Imię: Bartek
Auto: PASSAT B6 KOMBI
Silnik: 1,9 TDI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

#2

Nieprzeczytany post autor: wozny83 »

pawlo84 pisze:Witam od jakiegos czasu zauwazylem ze czasami faluja mi lekko obroty i to nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany, po pracy silnika wydaje sie ze pracuje rowno do tego dochodzi taki dziwny dzwiek zawsze po przejechaniu ok 5km chyba po rozgrzaniu silnika , dzwiek jest ciezki do opisania tak jakby jakas blacha tarla o blache cos tak chrobocze tylko przez chwile ok 10-15 sekund, dzwiek ten wydobywa sie z przodu gdzies spod maski gdy zjezdzam na pobocze aby stwierdzic z kad ten dzwiek dochodzi juz przestaje i teraz pytanie czy te falujace obroty moga miec cos wspolnego z tym dzwiekiem? Autko to Astra H 1.9 CDTI z 2007, autko jest po kompletnej wymianie rozrzadu , oleju i wszystkich filtrow przed ta wymiana problem tez sie pojawial ale wydaje mi sie ze rzadziej.
Co do obrotów to raczej norma, wiele osób już pisało na forum o falujących obrotach ten typ tak chyba ma
MI dopiero się uspokoiła wskazówka jak wywaliłem mechanicznie i programowo EGR i teraz jest git :D

A co do tego dzwieku może ktoś ci się wypowie coś wiecej co będzie wiedział o co chodzi.

Awatar użytkownika
pawlo84

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 07 sie 2011, 19:24
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: 1.9 CDTI

#3

Nieprzeczytany post autor: pawlo84 »

Tak o oborotach juz wiele sie naczytalem , ale co z tym dzwiekiem kazdy mechanik mowi zeby przyjechac jak sie nasili albo jak caly czas tak sie bedzie dzialo, a jest to strasznie denerwujace i nie daje mi spokoju co to jest

ODPOWIEDZ