astra h tt 1.9cdti kopcenie z silnika

daniomks90

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 13 mar 2011, 21:20
Imię: Daniel
Auto: Astra h twintop
Silnik: 1.9cdti
Województwo: śląskie
Lokalizacja: świetochłowice

astra h tt 1.9cdti kopcenie z silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: daniomks90 »

Witam odrazu mówie czytałem kilka tematów i nie znalazłem jeżeli się myle przepraszam.
A teraz tak jade sobie dzisiaj ok 10km staje na parkingu i widze jak z pod maski wydobywa sie dym kolor jakby niebieski,
spalanie na komputerze skoczylo z 0,8 na ok 4l na postoju, olej jest, plyny wszystkie tez, po chwili zgasilem silnik, odpalilem i nie bylo problemu, podjechalem do mechanika zeby zobaczyl co i jak, ale auto chodzilo bez problemu, zero bledow itp,
prosze grono klubowiczy i znawcow o jakas pomoc, lub chociaz poszlak gdzie szukac silnik 1.9 cdti 150koni auto z 2006r przebieg 112tyś pilnie :(
nie robię z tego filozofii to 40 profil na 18 calach

jacek1973

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2011, 19:03
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,7DTR
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: jacek1973 »

daniomks90 pisze:Witam odrazu mówie czytałem kilka tematów i nie znalazłem jeżeli się myle przepraszam.
A teraz tak jade sobie dzisiaj ok 10km staje na parkingu i widze jak z pod maski wydobywa sie dym kolor jakby niebieski,
spalanie na komputerze skoczylo z 0,8 na ok 4l na postoju, olej jest, plyny wszystkie tez, po chwili zgasilem silnik, odpalilem i nie bylo problemu, podjechalem do mechanika zeby zobaczyl co i jak, ale auto chodzilo bez problemu, zero bledow itp,
prosze grono klubowiczy i znawcow o jakas pomoc, lub chociaz poszlak gdzie szukac silnik 1.9 cdti 150koni auto z 2006r przebieg 112tyś pilnie :(
najzwyczajniej zaczął wypalać się DPF i prawdopodobnie masz gdzieś nieszczelności na wydechu.Po zgaszeniu przerwałeś proces wypalania i dlatego później Ci nie kopcił,ale przygotuj się ,w najbliższym czasie ponownie załączy się proces wypalania

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#3

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

daniomks90 pisze: spalanie na komputerze skoczylo z 0,8 na ok 4l na postoju, ...po chwili zgasilem silnik, odpalilem i nie bylo problemu, (
Rób tak dalej a niedługo napiszesz że Opel to złom i sie psuje. Na początek poczytaj instrukcję obsługi (do ściągnięcia ze strony Opla)to sie dowiesz co oznacza migająca kontrolka świec żarowych bo coś mi sie zdaje że za chwile o to zapytasz. Masz w aucie DPF i naucz sie z nim jeździć bo sie wpakujesz w koszty.
Spalanie ponad 4 litry na postoju to sygnal że wypala sie DPF. Nie gaś wtedy silnika.
pzdr
zbigor

daniomks90

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 13 mar 2011, 21:20
Imię: Daniel
Auto: Astra h twintop
Silnik: 1.9cdti
Województwo: śląskie
Lokalizacja: świetochłowice

#4

Nieprzeczytany post autor: daniomks90 »

a co to jest ten dpf? wiecie mialem opla keidys astre bertone 1.8bene, to moj pierwszy diesel nie znam sie, co to znaczy wypalanie cos jest nietak ?
nie robię z tego filozofii to 40 profil na 18 calach

daniomks90

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 13 mar 2011, 21:20
Imię: Daniel
Auto: Astra h twintop
Silnik: 1.9cdti
Województwo: śląskie
Lokalizacja: świetochłowice

#5

Nieprzeczytany post autor: daniomks90 »

ok sciaglem teraz juz wiem zeby tego nie gasic dzieki panowie jestem mega wdzieczny, ale pytanko jeszcze mam jak czesto on sie czysci ??
nie robię z tego filozofii to 40 profil na 18 calach

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Poczytaj ten wątek.
[External Link Removed for Guests]

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

daniomks90 pisze:ok sciaglem teraz juz wiem zeby tego nie gasic dzieki panowie jestem mega wdzieczny, ale pytanko jeszcze mam jak czesto on sie czysci ??
To zależy od baaaardzo wielu czynników. Generalnie wszystkie wartości między 400 a 1200km można uznać za prawidłowe. Mi w mieście sie czyści co ok 400 km.
btw
Jak już Cie najdzie ochota na wymiane oleju to tylko na taki z Oplowskim dopuszczeniem Dexos2 lub na kazdy inny ale z normą C3 czyli niskopopiołowy żeby DPFa dłużej był sprawny
pzdr
zbigor

daniomks90

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 13 mar 2011, 21:20
Imię: Daniel
Auto: Astra h twintop
Silnik: 1.9cdti
Województwo: śląskie
Lokalizacja: świetochłowice

#8

Nieprzeczytany post autor: daniomks90 »

dziekuje, a powiedzcie gdzie on jest umiejscowiony w naszych oplach ?
nie robię z tego filozofii to 40 profil na 18 calach

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#9

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

w 1.9 jest za katalizatorem pod autem mniej wiecej na wysokości środkowego słupka
pzdr
zbigor

daniomks90

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 13 mar 2011, 21:20
Imię: Daniel
Auto: Astra h twintop
Silnik: 1.9cdti
Województwo: śląskie
Lokalizacja: świetochłowice

#10

Nieprzeczytany post autor: daniomks90 »

dzieki wielkie, czyli mniej wiecej wiem jak sie z nim obchodzic, a dym powinen wychodzic wydechem cz gdzie?? bo umnie raczej widac jakby z pod machy buchalo?? pozatym co ile taki filter sie wymienia i jakie sa jego koszta?? sory za tyle pytan
nie robię z tego filozofii to 40 profil na 18 calach

ODPOWIEDZ