Przygasa na biegu jałowym i podczas ruszania

andy17d

Astro-maniak
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2009, 16:53
Imię: Andy
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTI 80 KM
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Pomocny: 1 raz

Przygasa na biegu jałowym i podczas ruszania

#1

Nieprzeczytany post autor: andy17d »

Od kilku dni mam problem z moją Asią. Zaczęło się od przygasania na jałowym biegu (np. oczekując na zmianę świateł).
Silnik przygasał na ułamek sekundy i od razu wracał do normy.
Za każdym razem wyglądało to na tyle niepokojąco, że myślałem, że silnik po prostu zgaśnie.
Dziś jednak zaczęły się prawdziwe cyrki.

Zrobiło się ciepło i postałem trochę w korku. Auto przygasało co chwilę podczas postoju ale doszły problemy z ruszaniem tzn. jakby silnik chciał zgasnąć podczas ruszania.

Sprawdziłem temperaturę w test-mode i wyszło 98 st, więc chyba coś za dużo.

Parę minut później ruszyłem na skrzyżowaniu i poczułem, że samochód jakby przestał reagować na nacisk na pedał gazu. Sekundę później zareagował i ostro przyspieszył. Wyskoczył też "check engine".

Na następnym skrzyżowaniu podczas ruszania silnik zgasł.

W metodzie gaz-hamulec wyszły 2 błędy ECN 000256 i ECN 000275, które wskazują na problemy w zasilanie paliwem.

Czas wystąpienia tych problemy te kojarzę z ostatnim tankowaniem. Myślicie, że to może być wina trefnego paliwa?
Spotkaliście się z takimi objawami?
Astra H 1.7 CDTI 80 KM

fabick

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:08
Imię: Sebastian
Auto: Astra H kombi 1.7 101KM '05
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: fabick »

Identyczny problem miałem w poprzednim samochodzie. Wynikał z syfu w baku. Wykręciłem pompkę paliwa i wyjąłem z dna baku garść badziewia. Po tym zabiegu wszystko minęło. Tyle, że tam była pompka w baku i się przytykała. U nas nawet nie wiem jak paliwo jest zasysane z baku szczerze mówiąc.

Marcin_B

Astro-maniak
Posty: 237
Rejestracja: 02 kwie 2011, 9:09
Imię: Marcin
Auto: Astra H Kombi 1.7 CDTI
Silnik: Z 17 DTH
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Marcin_B »

W 1,7 nie ma niestety pompki paliwa w zbiorniku - paliwo zasysane jest przez pompę wysokiego ciśnienia. Stąd też problemy z odpowietrzeniem układu paliwowego po wymianie filtra paliwa.

Awatar użytkownika
aaliyah

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:07
Imię: Bartek
Auto: Astra J COSMO
Silnik: 1.7 CDTI 125KM
Województwo: wielkopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: aaliyah »

Witam
mam podobny problem obroty też spadają na ułamek sekundy jak zrobiło się cieplej na dworze( wcześniej były wyższe obroty jakby jakieś ssanie). Objaw rano lub po dłuższym postoju w pracy. Jak się odpala co jakiś czas naprzykład podczas zakópów w mieście jest już ok. co to może być? silnik 1.3cdti bez filtra DPF
Czasem lepiej się nie odzywać i uchodzić za głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości:)

ODPOWIEDZ