Nowa dwumasa czy sztywne koło zamachowe? (dylemat)

jacol222

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 22 paź 2015, 19:07
Imię: jacek
Auto: astra h
Silnik: Z13
Województwo: śląskie

Nowa dwumasa czy sztywne koło zamachowe? (dylemat)

#41

Nieprzeczytany post autor: jacol222 »

Witam wszystkich ponownie. Przypomne, zalozylem sztywne koło valeo. Przejechałem 10 tys. km. I póki co nic się nie zmieniło, jedynie pedał sprzęgła wydaje się trochę twardszy niż zaraz na początku. Jak wcześniej wspomniałem sprężynki na tarczy głównie słychać na drugim biegu, choc przy dynamiczniejszej jeździe jest cicho. Od czwartego biegu, nawet z obrotami 1500 nie chalasuje... ogólnie jazda nie jest dla mnie uciążliwa ..... więc jest ok!
Pozdrawiam Jacek

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

skoro nie staraja sie ani luk ani sachs przy produkcji dwumas to nie dziwota ze i valeo sie za bardzo nie przyklada przy robieniu jednomasy. Niby nie zawiele jest do spartolenia przy jednomasie to jednak sie okazuje ze potrafia zrobic za luzne sprezynki w tarczy. Temat do ogarniecia ale jak zawsze dziwi ze nowy to nie idzie wparze ze sprawny. Przy poprawieniu sprezynek powinno chodzic juz bezszelestnie. Tez mam cos takiego podobnego w golfie aczkolwiek troche zbutowalem auto fest to albo ja juz sie przyzwyczailem albo juz tego nie slsze. w sharanie nie mam tego od samego poczatku i chodzi jak na najlepszej dwumasie jaka mozna by sobie wymarzyć a sprzeglo umnie nigdy latwo nie mialo. Palenie laczka to bywa dosc czesto. Poprostu do tego to sluzy wiec sie kozysta.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

jacol222

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 22 paź 2015, 19:07
Imię: jacek
Auto: astra h
Silnik: Z13
Województwo: śląskie

#43

Nieprzeczytany post autor: jacol222 »

Hey Wesoł. Sprężynki na tarczy nożna było swobodnie przesuwać już w kartonie..więc miałem obawę że będzie brzęczenie nawet na luzie. Ale jest lepiej niż się spodziewałem. Ciekawostka jest, że jadąc jako pasażer... nic nie słyszę ... :0.
Ciekawe czy, jeśli padnie taka tarcza... to czy można na to Valeo założyć SACHS???
Pozdrawiam Jacek

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie nie zalozysz bo nie jest dostepna taka tarcza od jednomasy. Ale spoko bo wiele firm dorobi ci i tarcze i moze ta twoja obic nowymi okladzinami i wymienic sprezynki itd itd. Wszystko to w cenach na tyle przystepnych ze taniej bedzie jak nowy zestaw tarcza plus docisk nawet jakby byl dostepny. Samo obicie to koszt okolo 100-120 zl a z wymiana spreznek 160-200 zl wiec chyba nie ma tragedii.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

jacol222

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 22 paź 2015, 19:07
Imię: jacek
Auto: astra h
Silnik: Z13
Województwo: śląskie

#45

Nieprzeczytany post autor: jacol222 »

Dzięki za pomocne informacje :D

Awatar użytkownika
KORALGOL

Rekrut
Posty: 33
Rejestracja: 01 kwie 2022, 9:39
Imię: GRZEGORZ
Auto: ASTRA J 1.6 CDTI DOHC Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Rocznik: 2015
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 2 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: KORALGOL »

wesoł pisze:
12 wrz 2017, 17:09
Nie nie zalozysz bo nie jest dostepna taka tarcza od jednomasy. Ale spoko bo wiele firm dorobi ci i tarcze i moze ta twoja obic nowymi okladzinami i wymienic sprezynki itd itd. Wszystko to w cenach na tyle przystepnych ze taniej bedzie jak nowy zestaw tarcza plus docisk nawet jakby byl dostepny. Samo obicie to koszt okolo 100-120 zl a z wymiana spreznek 160-200 zl wiec chyba nie ma tragedii.
Sporo czasu minęło wesoł jak wygląda żeby i mnie zeobic koło sztywne w 1.6 cdti astra J gdzie szukać bo jutro zrzucam skrzynie coś wali jak noe wiem albo padł docisk lub dwumasa skrzynia robiona niecałe 8 miejsce temu zrobiłem niecałe 10000km

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Chyba się n8c nie zmieniło. Ale nie sprawdzałem a minęło parę lat. Ja sobie chwalę jednomas. Zresztą skoro niekiedy producenci sami zakładali sztywne to o czymś musi to świadczyć.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 158
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

Odpowiem krótko, jak Cię nie stać, na utrzymanie Aśki kup sobie Punto, a nie szkłem podcieraj du....ę. Ale to tylko moje zdanie, ja założył bym tylko oryginał oczywiście dwumas na lata i koniec w temacie..

ODPOWIEDZ