1.3 CDTI - uszkodzone łożyska skrzyni

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

Re: 1.3 CDTI - uszkodzone łożyska skrzyni

#11

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

no i oby ta skrzynia pochodzila dlugo. Zazwyczaj jesli ktos sie nie orietuje jak sie skrzynie pozniej sklada i ze trzeba to robic kilak razy zanim sie trafi na wlasciwe ustawienie luzu to pozniej taki remont na dlugo nie starcza. Zerknij sobie nawet do TISa jak wyglada sprawa naprawy jakiekolwiek skrzyni i ze po pierwsze to trzeba miec odpowiedni stół by pozniej mozna bylo pomierzyc na tym stole.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
maniek1278

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2013, 16:18
Imię: Maciek
Auto: Astra H
Silnik: 1.3 CDTI
Województwo: lubelskie

#12

Nieprzeczytany post autor: maniek1278 »

Rozmawiałem przez telefon z polecanym przez Ciebie mechanikiem i polecił mi, żebym wysłał mu skrzynię kurierem, a on przejrzy ją pod każdym kątem i zregeneruje. I tak właśnie zrobię. A nawet jeśli regeneracja nie będzie możliwa, to zaproponował on kilka innych sensownych opcji. Generalnie moja skrzynia też znajdzie się u kolegi z Poznania :)

Awatar użytkownika
patryk0511

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2008, 15:18
Imię: Patryk
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.3 CDTI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice/DG
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: patryk0511 »

W moim przypadku były tylko łożyska. Na 1 i 2 biegu wyła jak startujacy odrzutowiec, 3i4 bieg cisza a 5i 6 szum słyszalny przy prędkości 120km\h. Podczas jazdy Lewarek w położeniu 1 lub 4 czy 5 podczas dodawania gazu ruszał się. Teraz się to uspokoiło. Olej jaki zaleca to TUTELA z fiata jest droższy ale podobno lepszy. Ja wlałem olej GM bo był tańszy. Zrobiłem już ponad 1500km i git. Jak będziesz miał wyjętą skrzynie to przy okazji ogarnij/rzuć okiem na dwumase sprzęgło i wysprzęglik. (za wyjęcie skrzyni płaciłem 450zł)

Awatar użytkownika
dzidek

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2015, 20:58
Imię: zdzislaw
Auto: astra h
Silnik: 1.3
Województwo: mazowieckie

#14

Nieprzeczytany post autor: dzidek »

patryk0511 pisze:A ja jestem świeżo po wymianie łożysk w skrzyni M20. Auto kupiłem dosyć okazyjnie z firmy ,w której pracuje właśnie przez defekt skrzyni. Miałem ten sam dylemat, naprawa tej czy kupno używki. Nie zgodzę się z tym co pisze przedmówca. Za 800 zł możesz co najwyżej kupić uszkodzoną skrzynie M20. Proponuję zajrzeć na popularne serwisy aukcyjne i zapoznać się z cenami. Skrzynie chodzą w okolicy 2000 2500. Wszystko było by fajnie gdyby te skrzynie nie sypały się(łożyska) przy przebiegach 60 -80 tys km. Auto które kupiłem ma 227 tyś km. W tym aucie na gwarancji była wymieniona skrzynia własnie przy przebiegu 80 tyś. .Nowa zrobiła około 146 tyś i gość jak rozebrał ją przy mnie to mi sie łożysko 1i 2 biegu w rękach rozleciało. U mnie była wymiana tylko 3 łożysk po 150zł + diagnoza 300zł + 120zł olej GM ( nie pisze o kosztach demontażu skrzyni, które przy używce też będziesz musiał ponieść).
Nie robię tu reklamy bo sam miałem ten problem ale polecam tak jak pisał ROSETEX Gościa z Poznaniao nicku BELFER do,którego z Katowic pojechałem ze skrzynią. Zrobił w 3 godziny na miejscu i od 2 tygodni jeżdżę z naprawioną skrzynią poniżej link.
Udziela sie na Forum Zafiry jak i Vectry.
[External Link Removed for Guests]

Witam
Mozesz podeslac nr telefonu do tego goscia z Poznania . Nie moge go znalerzć.
Bede bardzo wdzięczny
Pozdrawiam

mag3333

Astro-maniak
Posty: 840
Rejestracja: 21 lut 2011, 15:37
Imię: Marek
Auto: Megane IV
Silnik: 1.2T 130KM xD
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lbn
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: mag3333 »

[External Link Removed for Guests]

to jest ten pan, ja u niego naprawiałem, póki co z 16kkm przejechałem. a czy długo jeszcze pojeżdże czas pokaże :)
autostory: Fiat CC (2006 - 2010) -> Aster F (2010 - 2014) -> [External Link Removed for Guests] -> Megane IV
zapraszam ;)

satyryk

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:35
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Drohiczyn

#16

Nieprzeczytany post autor: satyryk »

U mnie był podobny problem. Zaryzykowałem regenerację skrzyni w jednej z podwarszawskich firm. Za samą usługę wraz z łożyskami i olejem zapłaciłem 880 złotych. Do tego 700 złotych za wyjęcie i włożenie jej z powrotem oraz ustawienie zbieżności. Póki co żadnych problemów nie ma. Jeździ się wyśmienicie. U mnie skrzynia huczała na 3 i 4 biegu.
Niestety po regeneracji okazało się że do wymiany jest koło dwumasowe i sprzęgło, ale to temat na inną okazję ;)

jacol222

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 22 paź 2015, 19:07
Imię: jacek
Auto: astra h
Silnik: Z13
Województwo: śląskie

#17

Nieprzeczytany post autor: jacol222 »

Witam wszystkich.
Niedawno miałem nieprzyjemności wymiany łożysk skrzyni. Objawy to buczenie w trakcie jazdy niezależnie od biegu, narastające z prędkością. Potem doszło wycie na 3 i 4 przy obciążeniu. Dwa dni temu odebrałem auto po naprawie. Wymieniono profilaktycznie (na moją prośbę) wszystkie 8 łożysk. Koszty w Chorzowskim warsztacie to lacznie 1910 zl. Zalozono Łożyska Timken. Teraz jest już cicho, zobaczymy co dalej.
Astra z 2010 r. 1.3 cdti , 142 tys km

Pozdrawiam Jacek
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2017, 10:38 przez jacol222, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Timken a nie timkem. Niewazne.
Ale generlanie to te skrzynie to chyba z drewna robia ostatnio. Massakra zeby to tak siadalo przy tak malym przelocie i stosunkowo nieduzym wieku.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
marel2

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2015, 18:15
Imię: Marek
Auto: Astra h
Silnik: z13dth
Województwo: łódzkie

#19

Nieprzeczytany post autor: marel2 »

Podpowiem coś za co pewnie zostanę mocno skrytykowany, ale to się sprawdza w praktyce i w swoim aucie tak zrobiłem :
1. szukamy zmyślnego mechanika który się nie będzie zbytnio mądrował
2. rozbieramy skrzynię i sprawdzamy producenta łożysk
3. kupujemy i wymieniamy łożyska (ten sam producent, to łożyska te same i nie wymagają tzw. szimowania podkładkami dla regulacji luzu)ok.700zł
4. składamy skrzynię i zalewamy olejem MOTUL w ilości 2,6 l
5. cieszymy się cichą pracą (ja po takiej naprawie zrobiłem już 100 tys km i jest ok.
6. za zaoszczędzone pieniążki jedziemy nad morze

ODPOWIEDZ