Skrzynia M32

tadix

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 13 sie 2013, 13:55
Imię: Tadi
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z20LEL
Województwo: mazowieckie

Skrzynia M32

#301

Nieprzeczytany post autor: tadix »

Hmm, czyli albo linki albo skrzynia.. Mi skrzynie robił miejscowy mechanik. Zajmuje się od jakiegoś czasu tylko skrzyniami. To nikt polecany na forach.. Chociaż wydaję się być konkretnym...

EQALISER

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 21 sie 2015, 10:50
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT 101 KM
Województwo: śląskie

#302

Nieprzeczytany post autor: EQALISER »

Ja swoją oddałem w ręce gości z BCS w Sosnowcu. A akurat o tej szeroko znanej firmie są w sieci mocno podzielone zdania..w . Zaufałem im, byłem dobrze obsłużony, wszytko wygląda ok. A mechanik, który demontowal mi skrzynię na przykład mocno ich odradzał. Nie ma reguły.

tadix

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 13 sie 2013, 13:55
Imię: Tadi
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z20LEL
Województwo: mazowieckie

#303

Nieprzeczytany post autor: tadix »

Z tego co widzę więkoszość klientów BCS jest zadowolona..

EQALISER

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 21 sie 2015, 10:50
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT 101 KM
Województwo: śląskie

#304

Nieprzeczytany post autor: EQALISER »

Na forach poświęconych Oplom bywa różnie, a przypominam że oni robią też silniki...

tadix

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 13 sie 2013, 13:55
Imię: Tadi
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z20LEL
Województwo: mazowieckie

#305

Nieprzeczytany post autor: tadix »

Więc tak. Dzisiaj regulowałem linki, biegi zaczęły jakoś ładniej wchodzić i bez haczenia, ruch lewarka po zasprzegleniu pozostał . Raczej tak jak było wcześniej.
Więc albo ta skrzynia tak pracuje albo coś źle złożone albo coś nie wymienione. Rozmawiałem z gościem u którego robiłem skrzynie. Powiedział że jak nie rusza się gdy już bieg zapięty (dodawanie i odpuszczenie gazu) to nie ma luzu na łożyskach.
No niby logiczne.. jest jakaś inna przyczyna tego. Ciężko powiedzieć co to jest. Oprócz tego że jest ruch lewarka czuję jakiś luz w napedzie. Jak puszczam sprzęgło czasami mam male szarpnięcie. Da się wrzucić bieg i wysprzeglic bez szarpnięcia ale trzeba się tego nauczyć. Muszę skontrolować jeszcze sam silnik. (Mam błąd zaworu bocznikowego turbiny może podszarpywać)
Narazie będę jeździł normalnie. Jak się zużyje skrzynia na pewno będę to słyszał. Puki co jeżdżę normalnie

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4865
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#306

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Sprawdz poduszki/mocowania skrzyni

sebasss84

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:44
Imię: seba
Auto: astra h
Silnik: 1.9 dth
Województwo: podlaskie

#307

Nieprzeczytany post autor: sebasss84 »

To chyba jest luz na frezie przegubu wewnetrznego polosi dlugiej

tadix

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 13 sie 2013, 13:55
Imię: Tadi
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z20LEL
Województwo: mazowieckie

#308

Nieprzeczytany post autor: tadix »

W sumie może być tam luz. Czytałem coś o tym kiedys.. ja mam 280 tys przebiegu..

przemekb22

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 17 kwie 2014, 8:15
Imię: Przemek
Auto: Astra H Kombi 1.9 120 DPF
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: KR

#309

Nieprzeczytany post autor: przemekb22 »

Mam pytanie do tych, co znają temat m32 bardzo dobrze. Chodzi mi o wymianę oleju w tej skrzyni. Ostatnio wymieniał mi go mechanik i zostawiłem u niego 3 litry Fuchsa. Prosiłem, aby w skrzyni było 2,7-2,8 litra. Pokazał mi, że w ostatniej butelce zostało około 200-300ml. Wiem, że nalewał czy wciskał olej strzykawką przez korek kontrolny, bo na pewno nie pod akumulatorem. I tutaj rodzi się moje pytanie, czy możliwe jest, aby strzykawką przez korek kontrolny taką ilość wcisnąć. Poprzednim razem, gdy ten sam gość mi olej wymieniał, robił dolewkę pod akumulatorem, bo inaczej nie chciało mu wejść, a teraz weszło. Albo zastosował jakąś technikę, że mu olej wszedł, albo mnie okantował :/

Awatar użytkownika
Panaś

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 09 lip 2011, 20:12
Imię: Rafał
Auto: Astra H Caravan wcześniej Astra F
Silnik: Z19DTH i X17DTL
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#310

Nieprzeczytany post autor: Panaś »

nie ma takiej możliwości żeby przez kontrolny korek dolewał, bo wtedy wchodzi coś około 1,8-2,0l (nie pamietam dokładnej wartości) ale na pewno nie więcej xD jak mu się udało to magik xD a szczerze powiedział Ci prawdę jaką chciałeś usłyszeć albo dolał z góry pod akumulatorem tak jak to powinno być zrobione. :)

ODPOWIEDZ