Skrzynia M32

kaliope

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 03 lis 2015, 6:46
Imię: Paweł
Auto: zafira
Silnik: z19dt
Województwo: małopolskie
Pomocny: 8 razy

Skrzynia M32

#331

Nieprzeczytany post autor: kaliope »

Rozumiem, każdy robi jak uważa i mu rozum podpowiada.

kaliope

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 03 lis 2015, 6:46
Imię: Paweł
Auto: zafira
Silnik: z19dt
Województwo: małopolskie
Pomocny: 8 razy

#332

Nieprzeczytany post autor: kaliope »

Tutaj też wyraźnie mówią zeby lać więc oleju. Kolega z KlubuZafira jest tam zacytowany. On diagnozuje i naprawia skrzynie dla ASO i różnych ubezpieczalani i również mówi, że problem jest m.in. niski poziom.

[External Link Removed for Guests]

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#333

Nieprzeczytany post autor: soszo »

kaliope pisze:QR_BBPOST Tutaj też wyraźnie mówią zeby lać więc oleju
Ja w tym artykule wyraźnie widzę zalecany poziom - 2.4L ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

ocrmind

Astro-maniak
Posty: 340
Rejestracja: 12 maja 2011, 13:53
Imię: Maciej
Auto: Astra-H Kombi/Cosmo & Corsa-C Golas
Silnik: Z19DTH 200 & Z12XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz

#334

Nieprzeczytany post autor: ocrmind »

kaliope pisze:QR_BBPOST Tutaj też wyraźnie mówią zeby lać więc oleju. Kolega z KlubuZafira jest tam zacytowany. On diagnozuje i naprawia skrzynie dla ASO i różnych ubezpieczalani i również mówi, że problem jest m.in. niski poziom.
ehhh ile mnie ten czlowiek pieniędzy kosztował, nawet nie chcę wspominać.... dzięki niemu stwierdziłem że pierdzielę speców i już swoją M32 sam robię.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 23:08 przez ocrmind, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra Caravan Cosmo Z19DTH + hybrydowe turbo + własny program 200HP+

Albercik

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 06 paź 2019, 18:55
Imię: Robert
Auto: Astra J ecoflex
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 17 razy
Pomocny: 1 raz

#335

Nieprzeczytany post autor: Albercik »

To ja także coś dodam od siebie asterka 2015 po lizingowa aktualny przebieg około 190 000 km, serwis do mojego zakupu w oplu ,według info z opla olej nie wymieniany skrzynia ok aczkolwiek kultura biegów gorsza niż toyce wymiana przeze mnie zlane około 1.5 litra pewnie oryginał kolor nie do określenia jaki był zalany 2.4 l. W moje skrzyni nie ma rewizji dla potomnych może to oczywiste ale napisze- najpierw odkręcić korek wlewowy- z moim był duży problem pomogło nabicie klucza gwiazdki był ampul i użycie udaru . Nie obyło się bez wyjęcia aku oraz odchylenia kompa mam dwa bo to LPG fabryczne ,ale się udało. Po wlaniu oleju jakby ciszej.w razie problemów z odkręceniem korka od góry podobnież można wlać przez czujnik cofania.

Damian25

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2021, 9:51
Imię: Damian
Auto: Astra J
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#336

Nieprzeczytany post autor: Damian25 »

Moja przedliftowa astra ma nalatane 230 tys km, poprzedni właściciel sprowadził ją z Włoch, miał ją ponad 3 lata i mówił, że nic ze skrzynią nie robił, więc pomimo braku jakichkolwiek objawów ze skrzynią postanowiłem zmienić profilaktycznie olej. Zlałem niemal równo 2l starego czerwonego oleju. Nie mam porównania do nowego oryginału, bo zalewałem fuchsa 2,6l , ale stary nie był jakoś mocno ciemny i nie widziałem w nim brudu, czy opiłków.
Widać, że nie ma reguły w przypadku tych skrzyń i nawet na tak małej ilości oleju można przejechać 230 tys km bez żadnych objawów typu szumienia, skrobania, czy ruchów lewarka. Choć mam nadzieję, że zmieniając olej i zalewając go w większej ilości dalej nie będę musiał się martwić stanem skrzyni.

ODPOWIEDZ