1.9CDTI. check i spadek mocy.

Awatar użytkownika
patbuk

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:22
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: śląskie

Astra H 1.9CDTI BRAK MOCY

#11

Nieprzeczytany post autor: patbuk »

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum więc witam was wszystkich serdecznie :) Jeśli jest gdzieś już post tego typu to przepraszam ale nie znalazłem
Piszę z zapytaniem odnoście spadku mocy. Włączony check silnika. Początkowo auto posiadało moc, ale odcinało ją powyżej 3 tysięcy obrotów i wchodziło tak jakby w tryb awaryjny. Po diagnostyce wyskoczył błąd klap silnika (przelot powietrza). Po dłuższym czasie auto całkowicie straciło moc. Tak jakby nie włączało turba ? Nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną. Turbo ? Kolektor? Wtryski ? Jakieś propozycje co sprawdzić? Czy ktoś miał podobny problem ? :?: :roll:
OPEL ASTRA H 1.9CDTI 150km przebieg 283.000
Ostatnio zmieniony 10 lip 2018, 9:29 przez patbuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur272

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:43
Imię: Artur
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Kutno

#12

Nieprzeczytany post autor: Artur272 »

Poczytaj w necie o klapach wirowych kolektora dolotowego. Norma w Z19DTH :) Najlepsza metoda - wywalić w pierony, zaślepić i cieszyć się jazdą :)

Awatar użytkownika
patbuk

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:22
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: patbuk »

Jest opcja sprawdzenia (nie przez komputer diagnostyczny) czy klapy w kolektorze są sprawne i dobre ? I ewentualnie czy jest możliwość samodzielnego naprawienia ich ? :D

Artur272

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:43
Imię: Artur
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Kutno

#14

Nieprzeczytany post autor: Artur272 »

Można sprawdzić czy listwa od klap wirowych nie spadła. Patrzysz w okolicach świec żarowych. Jak masz przedmuchy to pewnie spadła i leży uwalona w oleju. Co do samodzielnego naprawienia to oczywiście można. Niestety trochę roboty ze zdejmowaniem kolektora jest ale do ogarnięcia
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018, 19:04 przez Artur272, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ