Szum podczas przyśpieszania - 1.3 CDTi

Awatar użytkownika
adik1989

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2015, 14:50
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: łódzkie

Szum podczas przyśpieszania - 1.3 CDTi

#1

Nieprzeczytany post autor: adik1989 »

Cześć,

Poniżej przedstawiam film, który prezentuje dość dziwny odgłos podczas przyśpieszania na 1 i 2 biegu na 3 już cichnie.
Od razu mówię, że to nie turbo bo w tym samym czasie słychać również leciutki świst turbiny która się załącza. Ciężko mi to opisać słowami ale słychać to jak ruszający autobus :P. Wydobywa się z prawej strony ( od pasażera), tak do 40km/h. Tylko, że problem nie tkwi w jakimś tarciu które słyszalne jest do 40, lecz w biegach, gdyż jadąc i przyśpieszając z 3 załóżmy od 30 tego odgłosu nie ma.... Na filmie trochę auto przeciągałem na 1 i puściłem gaz.... w tym momencie szum ustaje i przy dodaniu znów się zaczyna, na 2 to samo.

Nie zagłębiałem się jeszcze w temat : nie byłem ani na kanale a nawet się pod niego nie schylałem ( ze względu na pogodę ) ale może macie jakieś pomysły co to może być...Skrzynia jest przecież z lewej strony więc co może dawać takie objawy ?

[External Link Removed for Guests]

budrysek

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 02 sie 2013, 8:13
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: budrysek »

Witam, Ewidentnie odgłos zużytych łożysk skrzyni biegów. Radzę czym prędzej poczytać tematy o wymianie łożysk w M20/M32.
W przypadku tych skrzyń jazda z takimi odgłosami może skończyć się całkowitym zniszczeniem skrzyni.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Skrzynia M32 nigdy nie wystepowala z silnikiem 1.3. Tu jest M20.

Czy na skreconych kolach jest gorzej ? Olej w skrzyni jest ?
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 17:49 przez czarnypiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

budrysek

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 02 sie 2013, 8:13
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: budrysek »

Napisałem M20/M32
A dlatego że obie skrzynie mają ten sam problem i siedzą w nich te same łożyska.

satyryk

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2014, 19:35
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Drohiczyn

#5

Nieprzeczytany post autor: satyryk »

Na 99% łożyska. Przerabiałem to samo u siebie dwa lata temu przy tym silniku i regeneracja kosztowała mnie ok. 900 złotych. Od tamtej pory cisza. Najpierw szum był słyszalny na biegu nr 1, a z czasem na 2, 3, 5. Oczywiście Opel z silnikiem Z13DTH montował właśnie M20. Czy podczas przyspieszania lub hamowania silnikiem drążek zmiany biegów się rusza?

Awatar użytkownika
certyhaser

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:51
Imię: Robert
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: certyhaser »

Wymien piaste z lozyskiem mialem to samo

Awatar użytkownika
jacas3

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2012, 1:32
Imię: JACO
Auto: ASTRA H 2008r
Silnik: 1,3
Województwo: lubuskie

#7

Nieprzeczytany post autor: jacas3 »

Miałem to samo nie dalej jak miesiąc temu (świst na 1 i 2 biegu), skończyło sie na wymianie wszystkich łożysk (koszt 2500zl). Tak jak koledzy napisali czym prędzej trzeba to zrobic bo koszty będą rosły :-)

ODPOWIEDZ