!.9 Cdti 150 KM -drgania powyżej 2000 obrotów lub 100 km/h

Awatar użytkownika
krzyswarka

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2017, 7:25
Imię: Krzysiek
Auto: Astra H
Silnik: 1.9cdti
Województwo: śląskie

!.9 Cdti 150 KM -drgania powyżej 2000 obrotów lub 100 km/h

#1

Nieprzeczytany post autor: krzyswarka »

Witam
Posiadam Astrę h 2008 rok 1.9 Cdti 150 KM przebieg 230 tys
Mam dość duży problem , bardzo proszę o sugestię . Chodzi o drgania podczas jazdy powyżej 1900 obrotów wzwyż lub 100 km / h w górę. Drgania najbardziej czuję na podłodze i tunelu .Tak jakby dochodziły od dolnej środkowej części przodu auta. Najgorzej jest gdy poruszasz się po trasie i lecisz z 120 a tu się nie da wytrzymać jest to bardzo męczące. Drgania wzrastają wraz z rozgrzaniem silnika później dochodzi też buczenie.
W warsztatach wszyscy zwalą winne na koła ale to nie to bo nie trzęsie kierownicą . Nowe opony są założone i kilka razy wyważane felgi . Jest też wymienione koło dwu masowe wraz z sprzęgłem po tej wymianie przestałem odczuwać drgania sprzęgła i sprzęgło pracuję świetnie.
Tylko dalej zostają drgania na : podłoga i tunel już kiedyś sam oglądałem była luźna osłona termiczna ale to też nie to .
Wydech powiedzieli że OK. Praca silnika jest w normie były komputerowo sprawdzane wtryski na wszystkich dawka po 2.0 plus minus 0.1 lub 0.2. Auto pali bez problemu żaden Chcek się nie świeci .

Czy dalej iść w :
- poduchy silnika
- albo zatkany DPF ( wypala się przy 700 km )
- albo wtryski na maszynę
- złącze elastyczne wydechu

Bardzo poproszę o pomoc

Kfiatos

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2014, 7:45
Imię: Michał
Auto: Zafira C
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: Kfiatos »

Czy wibracje zależą od tego jak mocno wciśniesz pedał gazu czy tylko od prędkości obr silnika?

ODPOWIEDZ