"Wymiana rozrządu" pytanie o znaki

natec87

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2014, 21:25
Auto: Astra h
Województwo: lubelskie

"Wymiana rozrządu" pytanie o znaki

#1

Nieprzeczytany post autor: natec87 »

Witam
Mechanik wymieniał w aucie rozrząd, pierwszy raz od kupna. Okazało się, że pompa wysokiego ciśnienia była przestawiona o jeden ząbek.
To w common rail ustawia się pompę na znaki ?? myślałem że komputer steruje kiedy ile i jak.

Pytał się czy nie był mułowaty ale skąd ja mam to wiedzieć bo nie miałem porównania, ponieważ taki już bym jak kupiłem.

Ale wracając do tej pompy to po co właściwie ustawia ja się skoro komupter steruje wtryskiwaczami

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Moze chodzi o jakas synchronizacje pompy z wtryskami, zeby np pompowala w odpowiednim momencie do czasu wtrsyku... np. tuz po nim lub w trakcie...

natec87

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2014, 21:25
Auto: Astra h
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: natec87 »

może i oto chodzi

Kfiatos

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 03 lip 2014, 7:45
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z19dth
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Kfiatos »

Pompa cr ma pompować ciśnienie i to jest całe jej zadanie. Natec87 zmień mechanika jak takie rzeczy opowiada bo nie ma pojęcia jak działa Common Rail i może Ci kiedyś szkód narobić. Jaki masz silnik?

natec87

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2014, 21:25
Auto: Astra h
Województwo: lubelskie

#5

Nieprzeczytany post autor: natec87 »

Mam silnik 1.7 Cdti 101km z17dth

Ale kolego Kfiatos w kole od pompy wysokiego ciśnienia jest otwór do wkręcenia śruby i zblokowania koła.
Nawet w instrukcji jest napisane że trzeba ustawić koło pasowe wału na znak a następnie wkręcić śrubę m8 w koło rozrządu i w koło pompy wysokiego ciśnienia.

Czyli jeśli nie trzeba jego ustawiać to poco piszą by je blokować, potrafi ktoś to wyjaśnić ?

Kfiatos

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 03 lip 2014, 7:45
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z19dth
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Otwock
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Kfiatos »

Otwory do blokowania są po to, żebyś mógł spokojnie i powtarzalnie założyć pasek rozrządu. Wszystko musi być zablokowane, w z17dth z tego co zalazłem w necie to nawet blokad specjalnych nie potrzeba (nie to co z19dth). Nie zmienia to faktu, że nawet jak przestawisz koło pompy raila o ząbek to auto będzie chodziło normalnie. W starych silnikach gdzie sterowanie wtryskiem było stricte mechaniczne przestawienie pompy o ząbek raczej oznaczało, że auto nie odpaliło albo chodziło baaardzo kiepsko, bo kąt wtrysku szedł w cholerę (np TDI).

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Pompa w 1.7 ma wytworzyć ciśnienie i tyle, znaki na pompie nie pokrywają się po przekręceniu silnikiem z znakami na kołach . Jednak w instrukcji jest napisane aby przy wymianie rozrządu ustawić wszystko pompę jak i koła na znaki. Do wymiany rozrządu nie są wymagane blokady ale przyrząd do napięcia paska bo nie napina się go sprężyną napinacza.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

waldzior

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:23
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 DTH
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: waldzior »

Dajcie sobie spokój z ustawieniem pompy wysokiego ciśnienia testowałem to u siebie , pozycja nie ma znaczenia tak jak pisze kaslo ma się po prostu kręcić , i gnojówkę tłoczyć .
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 18:31 przez waldzior, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ