Zapowietrzone sprzęgło

Awatar użytkownika
PanDeMonium

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2017, 11:57
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: mazowieckie

Zapowietrzone sprzęgło

#1

Nieprzeczytany post autor: PanDeMonium »

Cześć wszystkim.

Mam problem ze zlokalizowaniem usterki sprzęgła. Jechałem, było wszystko w porządku. Zatrzymałem się na trzy minuty i po odpaleniu już nie było sprzęgła. Pedał kompletnie luźny. Mocno padało więc nie jestem w stanie stwierdzić czy był wyciek bo wszędzie były kałuże. Po przytarganiu samochodu do garażu nie stwierdziłem dodatkowych wycieków po za tymi które wywołałem odpowietrzając sprzęgło (na dwie osoby). Po pierwszej próbie odpowietrzenia sprzęgła była może połówka a po nocy znowu nie było. Idąc tym tropem wymieniłem pompkę sprzęgła bo to zawsze łatwiejsze niż zrzucanie skrzyni i branie się za wysprzęglik. Po odpowietrzeniu wróciło nie mal pełen sprzęgło. Nie mal bo na pedale było krótkie martwe pole. Pojeździłem tak z 10 km i zadowolony wróciłem do domu. Dziś znowu sprzęgło bierze już przy podłodze i zaraz go w ogóle nie będzie.
Sprawdziłem wężyk pod aku i wygląda na cały. Dalej nie ma wycieków po za kilkoma kroplami płynu na ziemi ale to mogą być jeszcze ślady mojej poprzedniej ingerencji.
Pytanie: czy pozostaje mi już tylko wysprzęglik czy mogę jeszcze coś sprawdzić sam. Dzwoniłem po warsztatatch, najtaniej znalazłem usługę wymiany za 450zł ale mechanik mówił, że on jeszcze by sprawdził jedną, nie drogą rzecz która jest częstym sprawcą takiej sytuacji ale nie chce mi powiedzieć przez telefon ;)

EDIT:
Dziękuję wszystkim za pomoc, usterka już usunięta.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

PanDeMonium pisze:QR_BBPOST EDIT:
Dziękuję wszystkim za pomoc, usterka już usunięta.
Sam oczekiwałeś pomocy a jak naprawiłeś to nawet nie podzieliłeś się informacją co było i jak naprawiłeś. Czy to w pożądku? :twisted:

ODPOWIEDZ