Dziwne chrobotanie dwumasy po wymianie

Awatar użytkownika
Artix94

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:22
Imię: Artur
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: łódzkie

Dziwne chrobotanie dwumasy po wymianie

#1

Nieprzeczytany post autor: Artix94 »

Witam,
Jako, że jestem tu nowy to pragnę na wstępie wszystkich serdecznie powitać, ale do sedna.
Jestem tydzień po wymianie dwumasy. Zaraz po wymianie mechanik powiedział, że na wstecznym i na 1 biegu będzie chrobotać (przy ruszaniu) bo pierwszy bieg i wsteczny się nie synchronizuje.. dziwnie to dla mnie brzmi.. ale mówię pojeździmy zobaczymy.
W ciągu tego tygodnia zauważyłem, że w sumie na na każdym biegu dziwnie ten dwumas się zachowuje, tzn. jak z małych obrotów próbuję przyśpieszyć (powiedzmy w zakresie od ruszenia do 1800obr.) to słychać chrobotanie, a na wyższych obrotach jest ok. Czasem jak odpalę samochód zimny z rana to na biegu jałowym też słyszę takie chrobotanie. Kompletny dwumas kupiłem w całości firmy LUK. Przez telefon mechanik stwierdził, że może nieoryginalne części zakupiłem, ale w to wątpię i kazał trochę pojeździć żeby się dotarła tarcza.

Chciałbym się dowiedzieć czy to jest wina mechanika (źle wymienionej dwumasy), wadliwej części, czy może za te dziwne odgłosy może odpowiadać jeszcze coś innego co powinno się zrobić razem z dwumasą.

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam Artur.

hasan

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2011, 23:58
Imię: Mariusz
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DT
Województwo: dolnośląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: hasan »

Witam, podepnę się bo temat podobny.

Jestem po wymianie kompletu dwumasa + sprzęgło + wysprzęglik + uszczelniacz ok. rok temu.
Aktualnie pojawił się kolejny problem.
Po wciśnięciu sprzęgła do końca słychać buczenie. Siedząc w kabinie odgłos dochodzi z prawej strony. Po wbiciu biegu np. 1-go buczenie ustępuje. Buczenie to słychać codziennie przy porannym uruchomieniu, w ciągu dnia występuje rzadziej.
Z wbijaniem biegów nie ma problemu. Co to może być ?

pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ