Z19DT Co to za wyciek przy chłodnicy?

DreamCatch

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 18 kwie 2011, 12:48
Imię: Rafał
Auto: Astra H 1.9 120KM
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie

Z19DT Co to za wyciek przy chłodnicy?

#1

Nieprzeczytany post autor: DreamCatch »

Cześć,

Zauważyłem w moim staruszku (Astra H 1.9 cdti 2007) przy chłodnicy dziwny wyciek na górze. Cały jeden wentylator jest oblany. Dodaje zdjęcie:

Obrazek

Co to może być za wyciek? Czy to olej jakiś płyn z chłodnicy? W piątek jadę do mechanika, ale nie chcę żeby mi coś naściemniali, mało się znam na autach :)

Dzięki, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, 19:07 przez DreamCatch, łącznie zmieniany 1 raz.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: melon »

Miałem kiedyś astrę H z tym silnikiem i pamiętam, że była akcja serwisowa, bo chyba były jakieś złe dystanse między chłodnicą a intercoolerem i dochodziło do uszkodzenia chłodnicy. Ja wymieniałem chłodnicę .

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Pewnie opaska przerwała wąż gumowy od intercoolera i dmucha trochę olejem. Też tak miałem do niedawna. Uszczelniłem wąż samowulkanizującą się taśmą, na wierzch nasunąłem termokurcza i zacisnąłem opaskę . Dodatkowo wywalało mi błąd w dolocie 22... coś tam nie pamiętam. Wykasowałem i po zrobieniu uszczelnienia na razie jest ok.

DreamCatch

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 18 kwie 2011, 12:48
Imię: Rafał
Auto: Astra H 1.9 120KM
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: DreamCatch »

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli to waż od intercoolera. Poproszę w piątek żeby mi to sprawdzili i uszczelnili. A czy taka nieszczelność może mieć wpływ na większe spalanie? Jakoś ostatnio mam wrażenie, że mi pali więcej :) Ale muszę jeszcze sprawdzić czy mam w komputerze dobre rozmiary kół wpisane, bo ostatnio mi się zrestetowały wsztystkie ustawienia, gdy w zimie naprawiali z akumulatorem.

EDIT:
Gdy już naprowadziłeś mnie na to, że to intercooler, to znalazłem sporo w sieci problemów w tym miejscu w tym silniku :)
Oleju w ogóle nie dolewam, nie zauważam ubytków, więc leje się tego tam nie wiele. Poproszę o uszczelnienie tego i zobaczymy. Bo pojawiają się też obawy, gdy tego oleju było by tam za dużo to znak że turbina się kończy.

EDIT:
W serwisie powiedzieli, że to turbina się kończy już...
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2018, 9:01 przez DreamCatch, łącznie zmieniany 1 raz.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Jaki przebieg?

DreamCatch

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 18 kwie 2011, 12:48
Imię: Rafał
Auto: Astra H 1.9 120KM
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: DreamCatch »

Aktualnie przebieg 213 000.

ODPOWIEDZ