Skrzynia 6-biegowa chrupniecie

Awatar użytkownika
duncoon3

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2016, 20:04
Imię: Marek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

Skrzynia 6-biegowa chrupniecie

#1

Nieprzeczytany post autor: duncoon3 »

Witam kolegow,
To moj pierwszy post tutaj, zwracam sie do Was, poniewaz nie wiem kogo moge jesczce spytac. Od dosc dawna mam Problem w mojej astrze, a mianowicie przy starcie samochodu, po wrzuceniu drugiego biegu wystepuje trudne do opisania chrupniecie/zgrzytniecie. Nie mam pojecia jak to opisac, jest odczuwane na pedale hamulca. Ciekawe jest to, ze chrupniecie to wystepuje tylko raz od momentu odpalenia samochodu, zawsze na drugim biegu po przejechaniu kilku metrow. Pozniej, nie wazne czy bede redukowal do dwojki czy nie, juz sie nie pokaze. Dopiero po ponownym wylaczeniu silnika sytuacja zachodzi podobnie. Chrupniecie pojawia sie przy kazdym uruchomieniu samochodu. Wymienilem olej w skrzyni biegow i wlalem ceramizer, jednak nic sie nie zmienilo. Prosze Was o pomoc, gdzie szukac przyczyny? Staralem sie szukac podobnego problemu na Forum, ale ze wzgledu na to ze ciezko go opisac, nie udalo mi sie nic znalesc. Bede wdzieczny za wszelkie sugestie
Pozdrawiam

Usunięty użytkownik 857091

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Cześć ,
jeżeli występuje to tylko raz po odpaleniu auta i owe chrupniecie następuje po przekroczeniu 20 km/h i odczuwalne jest to na pedale hamulca to jest to TEST ABS-u. Astra tak mam i nic nie zmienisz. Jak się nie świeci kontrolka Absu- tzn że jest sprawny. Na forum było to już wałkowane, tylko troche poszukać

Awatar użytkownika
duncoon3

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2016, 20:04
Imię: Marek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: duncoon3 »

Wow to bylo szybkie. Wielkie dzieki, uspokoiles mnie. Pozdrawiam!

mateuszkz

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:37
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra J Sports Tourer
Województwo: dolnośląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: mateuszkz »

Cześć,

Mam podobny problem lecz występuje on na pierwszym, drugim i biegu jałowym. Ten "zgrzyt" występuje tylko przy prędkości równej 20 km/h. Odczuwam pod pedałem gazu. To jest test ABSu?

Usunięty użytkownik 857091

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

jeżeli występuje to tylko raz po odpaleniu auta i owe chrupniecie następuje po przekroczeniu 20 km/h i odczuwalne jest to na pedale hamulca to jest to TEST ABS-u.

mateuszkz

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:37
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra J Sports Tourer
Województwo: dolnośląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: mateuszkz »

Dzięki. Sprawdziłem dokładnie i słychać to delikatnie nie trzymając nogi na gazie, hamulcu, sprzęgle i występuje tylko raz.
Dziwne, że nie wiedzą o tym w ASO....

ODPOWIEDZ