[1,7] Silnik słabnie na wyższych obrotach

Awatar użytkownika
Bałagan

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 29 lut 2016, 9:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: A17DTJ
Województwo: mazowieckie

[1,7] Silnik słabnie na wyższych obrotach

#1

Nieprzeczytany post autor: Bałagan »

Nie sugerujcie się proszę samym tytułem, bo sprawa jest bardziej rozbudowana.
Historia zaczyna się od momentu w którym stwierdziłem, że oddam do "prania" filtr dpf. Oddałem samochód do warsztatu żeby mi zdemontowali puszkę i dalej do maszynki. Coś mi tam mechanik marudził, ze trudny dostęp i dużo roboty będzie, za demontaż i montaż zażyczył sobie 300zł. No drogo, ale jakoś to przełknąłem. Dopiero w pracy coś mnie tknęło, że dpf to raczej nie jest z przodu za chłodnicą, tylko pod spodem, ale myślę że mechanikiem nie jestem, zdam się na kogoś kto w tym jakiś czas siedzi i tymczasowo uśpiłem swoją czujność. Mija około miesiąca, samochód przy większych obrotach zaczyna się dusić, do tego zaczyna pojawiać się kontrolka z akumulatorem. Wchodzę pod samochód i wyczuwam, że wtyczka przy alternatorze to jest tak tyle o ile wsunięta, nie została założona do końca. Suma sumarum, mam spore obawy, że mechanik to był z człowieka słaby i zamiast DPF, do pralni trafił katalizator (chociaż interwał wypalania wzrósł ze 180km do 250km). Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć moim obawom? Jakie mogą być negatywne skutki czyszczenia katalizatora (jeżeli mam rację)?

Awatar użytkownika
Bałagan

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 29 lut 2016, 9:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: A17DTJ
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Bałagan »

To tak dla wyjaśnienia. Katalizator nie wykazuje żadnych negatywnych skutków, oczywiście usługa prania została powtórzona ale tym razem na dobrej części. Wyczyściłem EGR, trochę tego szlamu już się nazbierało, więc na pewno mu to nie zaszkodziło.
Ostatecznie silnik odzyskał swoją sprawność po wymianie zaworka SCV.
Ostatnio filtr wypalał się o 350km, ale miałem sporo krótkich tras, ciekawy jestem po ilu teraz kilometrach procedura znowu ruszy.

ODPOWIEDZ