Astra H Z17DTR 2007 tryb awaryjny pedał gazu

Awatar użytkownika
bogu69

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2018, 21:50
Imię: Karol
Auto: Astra H GTC OPC LINE
Silnik: Z17DTR
Województwo: wielkopolskie

Astra H Z17DTR 2007 tryb awaryjny pedał gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: bogu69 »

Hej wszystkim.
Posiadam Astrę H z roku 2007 z silnikiem Z17DTR (125km).
Ostatnimi czasy wyświetliło mi na desce auto z kluczykiem. Nie wiedziałem o co chodzi, auto kręciło się tylko do 3tyś obrotów, nie działała tak jakby turbina, po wciśnięciu sport zero reakcji.
Pojechałem na diagnostyke, okazało się że wyskoczył błąd - położenie pedału gazu 1 i 2
Był podkładany inny pedał lecz zero skutku. Generalnie to błąd wyskakuje niesystematycznie i chyba nie jest od niczego uzależniony. Na kompie sprawdzałem jak zachowuje się pedał gazu i przepustnica to wszystko chyba w normie bo tam w % było napisane a później dawka paliwa.
Z tego co słyszałem to wymiana sterownika silnika z tym, że mam denso a to podobno koszt w granicy tysiaczka.
Takie pytanko do was, macie może jakiś pomysł ? Co mogłoby pomóc ? Przeczyszczenie styków ? Tylko pytanie czym i jeśli nie pomoże naprawa sterownika może się udać ?

zigu18

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2011, 10:42
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET LPG
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: zigu18 »

Zacznij od przeczyszczenia wtyczek przy sterowniku oraz pod skrzynka bezpieczników.

Mateusz17CDTI

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2014, 15:27
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTL
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Mateusz17CDTI »

Najprawdopodobniej masz coś z sterownikiem który jest zachowany w przednim lewym kole. Miałem bardzo podobny problem i okazało się że były uwalone dwa układy scalone w komputerze. I wystarczyło je poprawić i problem znikł.

ODPOWIEDZ