Wyprogramowanie EGR Z17DTH 16C39

PiotrWłocławek

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:19
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

Wyprogramowanie EGR Z17DTH 16C39

#1

Nieprzeczytany post autor: PiotrWłocławek »

Witam. Czy byłby w stanie ktoś z forum wyprogramować EGR? Czyściłem EGR i na ostatnią zimę go zaślepiłem. Było ok tylko że prawie non stop CHECK. Jak nie było błędu to auto jakby zrywniejsze i nie kopciło. W lato zaślepkę zdjąłem celem "rozruszania" EGR. Teraz na zimę założę ponownie zaślepkę i myślę o wyprogramowaniu EGR. Programem MPPS zgrałem mapę ECU. Może mógłbym przesłać mailowo specowi, który wyprogramuje EGR. Miałbym mapę bez EGR i drugą kiedyś przy sprzedaży auta czy przed przeglądem:) mapę oryginalną. OK. Zna się ktoś na winols i mi to ogarnie? Oczywiście odpłatnie jak będzie wszystko git:). Instrukcję znalazłem no ale ciężko mi to znaleźć w programie.

1. Find a bit in adress 71AEF and change it from 001 to 000
2. find an EGR map, it 16x16 map before injection at the part trottle map. (k- factor - 4, adress 071F04, start adress 071EC0 in my version of firmware)
3. find there a maximum value - 12740 and replace all values in this map with it.

Ok. Pozdrawiam

ocrmind

Astro-maniak
Posty: 340
Rejestracja: 12 maja 2011, 13:53
Imię: Maciej
Auto: Astra-H Kombi/Cosmo & Corsa-C Golas
Silnik: Z19DTH 200 & Z12XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: ocrmind »

Za mało info żeby na ślepo zmieniać wartości. Śmiało możesz założyć że u Ciebie te pola będą trochę w innych miejscach a map 16x16 będzie od cholery. Przydałby się DAMOS do 1.7 cdti to by się mapy znalazło po kształcie i relacji do innych map. Jednak to nie 1.9 cdti i info w necie dużo mniej.
Astra Caravan Cosmo Z19DTH + hybrydowe turbo + własny program 200HP+

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

a może nie zaślepiać w ogóle? To też powinno rozwiązać problem.
nie znam się, więc się wypowiem

PiotrWłocławek

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:19
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: PiotrWłocławek »

Zgrałem MPPS wsad, wysłałem mailem, koleś przerobił no ale przy wgrywaniu błąd i blokada ecu:). Uratowanie ecu 300zł. Wsad egr off 200zł. Razem 500zł no lipa. Wszystko przez to, że zaznaczyłem w mpps full maps zamiast to co domyślnie było. Ok. Bez egr silnik pracuje trochę twardziej na jałowych obrotach ale tak to same plusy. Nie kopci na czarno, żywotność turbo się wydłużyła, kolektor dolotowy czysty, czujnika map sensor już nigdy nie będę wykręcał celem musowego czyszczenia z sadzy.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ