Astra H jaki olej/ czy gazowac?

Awatar użytkownika
Polako

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 mar 2019, 21:17
Imię: Dawid
Auto: Astra H
Województwo: łódzkie

Astra H jaki olej/ czy gazowac?

#1

Nieprzeczytany post autor: Polako »

Witam od 3dni jesten posiadaczem astry h 2006r 1.6 105km mam kilka pytan
Chce zagazowac asterke czy te silniki twinspot sa dobre do tego,jak jest z regulacja luzow zaworowych jak czesto trzeba sprawdzac/regulowac jaki jest orientacyjny koszt tego?
Drugie pytanie sprzedawca nie wiedzial za duzo navtemat auta,nie mam tez naklejek/zawieszek jaki byl olej tylko stare wpisy sprzed 6lat gdzie byl 5w30 ale nie sugeruje sie nimi.
Astra to 2006r przebieg 165tys bede wymienial w niej plyny/oleje czy moge smialo lac 5w30??

Usunięty użytkownik 857091

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Wszystko jest na tym forum poczytaj nie boli

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

Polako pisze:
05 mar 2019, 21:28
Witam od 3dni jesten posiadaczem astry h 2006r 1.6 105km mam kilka pytan
Chce zagazowac asterke czy te silniki twinspot sa dobre do tego,jak jest z regulacja luzow zaworowych jak czesto trzeba sprawdzac/regulowac jaki jest orientacyjny koszt tego?
czy są dobre, powiedzmy że to znoszą nawet dobrze, tylko instalka musi być dobrze zestrojona. przed założeniem LPG jednak pojeździłbym trochę aby sprawdzić ile oleju bierze, w jakim stanie jest silnik. jak ok to zakładać, jak nie ok (bierze np ponad 1l/1000km)... cóż tu masz wiele opcji do wyboru ;)
Polako pisze: Drugie pytanie sprzedawca nie wiedzial za duzo navtemat auta,nie mam tez naklejek/zawieszek jaki byl olej tylko stare wpisy sprzed 6lat gdzie byl 5w30 ale nie sugeruje sie nimi.
Astra to 2006r przebieg 165tys bede wymienial w niej plyny/oleje czy moge smialo lac 5w30??
standard to 5W30 ale w starszych autach lubią lać 5W40 a jak silnik zaczyna brać olej to i 10W40 i inny gęstszy. sprawdzić ile bierze, jak niewiele to można zalać 5W30 czy 5W40.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

"standard to 5W30 ale w starszych autach lubią lać 5W40 a jak silnik zaczyna brać olej to i 10W40 i inny gęstszy."
Do tych silników to Opel przewidział 5W30. Nie słuchaj osób które mówią by stosować olej " gęstszy ". Silnik, jak bierze olej, wymaga remontu. " Gęstszy " olej nic nie da.

Awatar użytkownika
Polako

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 mar 2019, 21:17
Imię: Dawid
Auto: Astra H
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: Polako »

Narazie zrobilem na starym oleju 300km olej na bagnecie w stanie takim jak kupilem.
Dzis zmienilem olej wlalem 5w30 chcialem mobila w warsztaciee zaproponowali GM,nie znam ale zgodzilem sie narazie chodzi jak chodzil bez roznicy.
W tyg.wymieniam rozrzad i swiece zrobie jakies ok 3tys aby sprawdzic auto jezeli bedzie ok to gaz.
Od zakupu auta podczad jazdy powyzej 2,5tys obrotow slychac delikatny rzegot silnika podczad dodawania gazu,na postoju na luzie tego nie ma ktos ma jakis pomysl co to moze byc?

Dodano po 6 minutach 29 sekundach:
Apropo LPG czy instalacie STAG sa dobre? Mam blisko gazownika co je zaklada,znajomi chwala ale nie wiem jak do tego silnika

Zablokowany