Tryb awaryjny

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 158
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

Tryb awaryjny

#1

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

Hej mam silnik Z17DTH 1,7 cdti i przy kręceniu obrotów do 3200 zapala mi się samochód z kluczykiem i więcej nie idzie odcina turbinę ale jedzie nadal, jak zgaszę go i odpalę znowu to gaśnie ta ikona normalnie i wtedy przy kręceniu obrotów nawet do 4000 jest ok i na III biegu jest prędkość nawet 120km/h, ale na drugi dzień zaś to samo. W kompie wywala błąd coś tam z turbiną. Miał ktoś taki przypadek, bo tak poza tym do 3200 zachowuje się normalnie, jest zrywny i krewki. Zrobiłem tak ponieważ mechanika kazał go tak pokręcić więcej do 3500 bo na zimnym silniku gwizdała turbina, a zawsze jeżdzę raczej spokojnie, i krótkie odcinki ( raz w roku nad morze),nigdy nie przekraczałem 3000 obrotów na żadnym biegu, odkąd ją mam 5 lat. Turbina już nie gwiżdze ale za to taki myk o co chocdzi, jak pojadę do mechanika i skasuję ten błąd to i tak go wywala.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

" W kompie wywala błąd coś tam z turbiną"
No proszę, coś tam z turbiną. To "coś" to poważny problem. Napisz konkretnie jaki błąd. Pewnie niektórzy mieli taki przypadek, ale " coś" tam zrobili i przestało.

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 158
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

ECN 000074 tyle mam w błedach wypedałowanych na konsoli

Dodano po 2 godzinach 46 minutach 33 sekundach:
Ha, mam ale on pojawia się tylko po wyswietleniu ikony z kluczykiem, bo zrobiłem to samo teraz po pracy, i zatrzymałem się i wypedałowałem błąd ECN 050074 który mam cały czas od kupienia pojazdu i nowy ECN 023460, po odpaleniu samochodu i przyjechaniu pod dom sprawdziłem i tego błędu już nie było został tylko stały 050074 ale to chyba błąd prędkości własnej bo samochód fabrycznie na kołach 15 cali, a kupiłem z zimowymi alu 16 cali, zaś letnie mam 17 cali.

robertsz

Astro-maniak
Posty: 411
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 24 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

vobi1orbi pisze:
12 mar 2019, 22:30
zatrzymałem się i wypedałowałem błąd ECN 050074 który mam cały czas od kupienia pojazdu i nowy ECN 023460, po odpaleniu samochodu i przyjechaniu pod dom sprawdziłem i tego błędu już nie było został tylko stały 050074 ale to chyba błąd prędkości własnej bo samochód fabrycznie na kołach 15 cali, a kupiłem z zimowymi alu 16 cali, zaś letnie mam 17 cali.
Proponuję lekturę : [External Link Removed for Guests]

Nie ma czegoś takiego, że mam błąd od zawsze - błąd jest błędem i wiąże się z usterką.

i jeszcze tu: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 158
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

Dzięki :)

Randy

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 06 maja 2018, 2:30
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Pomocny: 4 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Randy »

Może Ci przeładowywac turbinie czyli komp czyta że dostaje za dużo powietrza i załącza Ci tryb awaryjny. Masz dwie możliwe usterki pierwsza gruszka od turbo jest nieszczelna a jak nie to to masz zapieczone prowadnice w turbinie a tu regeneracja kosztuje trochę
Ich liebe Opel

Awatar użytkownika
vobi1orbi

Rekrut
Posty: 158
Rejestracja: 30 kwie 2016, 20:20
Imię: Bogusław
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z17DTH
Rocznik: 2004
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Świdnica
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: vobi1orbi »

Właśnie była zapieczona prowadnica w turbinie i padł czujnik ciśnienia doładowania od razu, tak że trochę popłynąłem, sam czujnik 290zł ( oryginalny Bosch), + regeneracja i czyszczenie prowadnicy 200zł, tak że razem 500 stówek pękło, ale co to się nie robi dla naszych ukochanych Asiek i tak nie zamienił bym na żadnego benzyniaka :)

Usunięty użytkownik 857091

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Widzisz a ja swojej na benzyce nie zmieniłbym na diesla

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Automat »

vobi1orbi pisze:
29 mar 2019, 0:57
ale co to się nie robi dla naszych ukochanych Asiek i tak nie zamienił bym na żadnego benzyniaka :)
Jak pojeździsz z tyłu i powąchasz i wprowadzsz do płuc nieco czarnego czadu,to zmienisz zdanie.
Zastanawiam się,czy to nie powinien być taki obywatelski obowiązek,aby takich czadziarzy usuwać z ruchu,bo ja osobiście nie mam ochoty i nikomu nie życzę raka płuc.Taki diesel jest gorszy niż tzw. bierne palenie.

Dodano po 10 minutach 9 sekundach:
Na dokładkę:
[External Link Removed for Guests]

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Automat pisze:
31 mar 2019, 13:07
vobi1orbi pisze:
29 mar 2019, 0:57
ale co to się nie robi dla naszych ukochanych Asiek i tak nie zamienił bym na żadnego benzyniaka :)
Jak pojeździsz z tyłu i powąchasz i wprowadzsz do płuc nieco czarnego czadu,to zmienisz zdanie.
Zastanawiam się,czy to nie powinien być taki obywatelski obowiązek,aby takich czadziarzy usuwać z ruchu,bo ja osobiście nie mam ochoty i nikomu nie życzę raka płuc.Taki diesel jest gorszy niż tzw. bierne palenie.

Dodano po 10 minutach 9 sekundach:
Na dokładkę:
[External Link Removed for Guests]
Zdania kolego są podzielone. To, że w tej chwili jest nagonka na diesla wcale nie oznacza, że prawidłowo utrzymany motor diesla jest jest bardziej trujący od benzyny. Także byłbym ostrożny w ferowaniu takich tez.

ODPOWIEDZ