ECN034008 pytanie

Awatar użytkownika
piokow14

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:37
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTR
Województwo: mazowieckie

ECN034008 pytanie

#1

Nieprzeczytany post autor: piokow14 »

Witam,
Niedawno nabyłem astrę z w/w silnikiem.
Zimny silnik zauważalnie nie równo pracuje, jak się rozgrzeje pracuje równiej, ale też nie do końca.
Pokazuje mi błąd czujnika wałka rozrządu.
Czy może to mieć wpływ na nierówną pracę?
I co dziwne, w silniku są wtryski boscha, a czujnik położenia wałka rozrządu, jak i ta nakładka na koło od wałka ma 3 wypustki(denso), a nie 1 (bosch),
czy jest opcja, że tak to wychodziło seryjnie, czy raczej ktoś już przy tym grzebał?
Oznacznie na czujniku:
Denso 8973216200
04K14
Zastanawiam się czy wgl jest sens go wymieniać, bo może po prostu powinien być boscha i komputer nie potrafi odczytać jego danych?
Chyba że w tych silnikach jednak nie było osprzętu boscha :/
Z góry dzięki za pomoc 

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Watpie by ktos tak kombinowal. Wez go dobrze zloguj by bylo widac jakie sa korekty na wtryskach, jakie wartosci dla MAF bo moze byc tak ze faluje z racji ze EGR sieje zamęt. Mozna tez odpiąć egr i wtedy zobaczyc czy bedzie nierowna praca. Co pokazuje opcom z czujnika walka. Jakie obroty czy przerywane od czasu do czasu bo blad musi byc od czegos. Kabloteke przedzwonic, czujnik sprawdzic czy nie brudny itd itd.
Co za silnik dokladnie masz, jaki rocznik itd. Tylko mi tu nie wypisuj z dowodu bo ja mialem ze 54 miejscowy samochod osobowy astra.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
piokow14

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:37
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTR
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: piokow14 »

Silnik Z17DTR, 2008r. Jesli chodzi o falowanie to wymieniłem SCV i jest ok, czujnik położenia wałka wymieniony ale nic to nie dało, jak będę miał trochę czasu to posprawdzam przejścia na kablach czy na pewno nie ma nigdzie przerwy.
Druga rzecz to jak na luzie daje mu gazu na 2000 obrotów albo więcej i puszczę gaz, to powietrze jakby się cofa, aż telepie całą obudową filtra i to nie mało.
Jeśli chodzi o odczyt z opcoma to dopiero zamówiłem i czekam aż przyjdzie więc pewnie ze 2 tygodnie jeszcze :/

ODPOWIEDZ