Astra H 1.9 CDTI 120 Automat problem z ESP brak reakcji na pedał gazu

Awatar użytkownika
wazzki

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lis 2018, 9:45
Imię: Mateusz
Auto: astra h
Silnik: z19dt
Województwo: śląskie

Astra H 1.9 CDTI 120 Automat problem z ESP brak reakcji na pedał gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: wazzki »

Witam, ostatnio wracając z Zakopanego pojawił się w mojej Asterce pewien problem.Jechałem lewym pasem na 6 biegu z tempomatem i w pewnym momencie pojawiła się kontrolka ESP Autko z kluczykiem i ...zero reakcji na pedał gazu a byłem podczas wyprzedzania :shock: .Co ciekawe samochód nie przyspieszał ale też nie zrzucał biegów w dół, dopiero po całkowitym zatrzymaniu auta zrzucił z szarpnięciem na 2 bieg i chwilkę głośno pracował, jakby skrzynia? Później po zgaszeniu i odpaleniu normalnie autko funkcjonowało...do momentu gdy analogiczna sytuacja pojawiła się na 4-tym biegu, wtedy dodatkowo zapalił się check engine.Dziś podłączyłem go pod interfejs Delphi i wskazał błędy :

Czujnik pedału przyspieszenia(nieciągły),
skrzynia biegów-układ sterowania skrzynią-nieciągły,
skrzynia biegów-zalecany serwis(MIL).

Na chwilę obecną auto działa normalnie.Dodam że od jakiegoś czasu zdarzy się astrze przyszarpać w okolicy 1800-2000 obrotów/min zwłaszcza podczas jazdy ze stałym obciążeniem, błędów od egr nie ma, od wtryskiwaczy też, oraz w trybie P na postoju obroty falują tak o ok 100 obr w ok 1000.

Co to może być, czy może to wskazywać na problem ze smarowaniem skrzyni biegów?Nie wymieniałem oleju w tej skrzyni odkąd mam auto, poprzedni właściciel również nie zmieniał oleju, czy może to mieć związek z tym że auto jechało pod wzniesienie?
Dodam też że mam problem z modułem CIM możliwe że tam szukać problemów z zapalającym ESP, czy ESP ma jakieś powiązanie ze skrzynią w tym aucie? Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Awatar użytkownika
wazzki

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 10 lis 2018, 9:45
Imię: Mateusz
Auto: astra h
Silnik: z19dt
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wazzki »

Podbijam ponieważ Asterix stoi obecnie u lakiernika na poprawkach wizualnych, a w następnej kolejności nie ominie mnie zdiagnozowanie problemu opisanego w temacie, czy to prawda że czujnik abs(jednocześnie esp?)znajduje się w astrze h w przedniej piaście i należy go wraz z piastą wymieniać?

Usunięty użytkownik 857091

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Tak, tylko nie kupuj najtańszego przegubu, nie całej piasty , bo problem może się powtórzyć

ODPOWIEDZ