Dziwny dzwięk po wymianie kompletu (sprzęgło dwmuas) 1.9 CDTI

Awatar użytkownika
Meszynek

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2018, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie

Dziwny dzwięk po wymianie kompletu (sprzęgło dwmuas) 1.9 CDTI

#1

Nieprzeczytany post autor: Meszynek »

1.9 CDTI 150 ASTRA H GTC
Witam !
Otóż zacznę od tego że moja Asterka ma juz 205k nalotu. Irytowało mnie to że przy naciśnieściu sprzęgła już przed wymianą coś huczało. Myślałem że to łożysko oporowe więc postanowiłem wymienić cały komplet.
Jestem po wymianie kompletu SACHSA: SPRZĘGŁO DWUMAS ŁOŻYSKO OPOROWE WYSPRZĘGLIK.
Problem mój polega na tym że po przejechaniu krótkiej trasy auto zaczyna chodzić tak:

[External Link Removed for Guests]

PODCZAS JAZDY I BIEG JAŁOWY. Na końcu filmiku słychać ze dzwięk ustaje lecz po dodaniu gazu znowu dzwięk się nasila

Czy to skrzynia daje o sobie znać? (M32). Mogę dodać że przy odpalaniu buja całym silnikiem. Przy jezdzie czuć wibracje na pedale sprzęgła. (poduszki?)(źle odpowietrzone sprzęgło?) oraz to ze sprzęgło łapie strasznie na końcu ( dowiedziałem się że jest samonastawne)


Oddałem auto na gwarancję ale jedyne co narazie się dowiedziałem że przy odpalaniu bujanie silnika spowodowane jest już złą pracą rozrusznika. (zbyt mała prędkość rozrusznika)(rozrusznik bedzie oddany do regeneracji). Czy może to mieć niby jakiś wpływ na ten dzwięk z filmiku ?

Panowie i Panie POMOCY. Czekałem na lato cały rok zeby latac Asterixem a narazie jest kompletna padaka. Pozdrawiam !

ODPOWIEDZ