Astra H 2007 1.9. Brak reakcji na kluczyk, błędy komunikacji ze sterownikiem silnika ECU i wspomaganiem silnika.

Awatar użytkownika
Aruniax

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2022, 10:55
Auto: Astra H
Województwo: lubelskie

Astra H 2007 1.9. Brak reakcji na kluczyk, błędy komunikacji ze sterownikiem silnika ECU i wspomaganiem silnika.

#1

Nieprzeczytany post autor: Aruniax »

Witam. Może ktoś już się spotkał z takim problemem. Tak jak w temacie czasami nie ma żadnej reakcji na kluczyk, zegary się świecą, wskazówka paliwa podnosi się jak powinna i spada do zera. Komputer pokazuje jednocześnie błąd sterownika silnika i wspomagania silnika gdy nie ma reakcji na kluczyk, może ktoś wie jak to ugryźć żeby nie wymieniać i jednego i drugiego na raz, chyba, że to konieczne. Dzięki za ewentualną pomoc.

Awatar użytkownika
Dombar

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2022, 18:44
Imię: Dominik
Auto: Astra gtc
Silnik: Z19dtj
Rocznik: 2005
Województwo: świętokrzyskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Dombar »

Uporales się z tematem?

ja37

V.I.P.
Posty: 6140
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 133 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

No co ty.
Nawet nie podał kodów błędów.
Zachował się, jak blondynka bo mu nie ładzia.
Dasz kody swoje?
To pokombinujemy.

andkan

Astro-maniak
Posty: 624
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: andkan »

Witam.
U mnie też się czasami to dzieje. Po wyjęciu kluczyka i ponownym włożeniu wszystko wraca do normy. I taż jestem zainteresowany rozwiązaniem tego problemu.
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
lukjamal

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2019, 17:38
Imię: Łukasz
Auto: astra H kombi i HB
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2007
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: lukjamal »

błędy by pomogły ale być może to CIM

Dodano po 13 minutach 40 sekundach:
ja mam problem tego typu z astra H 1.9 CDTI podczas jazdy wyczuwałem lekkie wibracje myślałem ze to od niedowarzonych kół bo tego dnia wymieniałem ale wibracje ustawały i pojawiały się na trasie jak się zatrzymałem na światłach na wolnych obrotach silnik zaczął pracować nie równo wręcz poszarpywał podtrzymywałem lekko wyższe obroty żeby nie zgasł bo do domu już było blisko. Po zgaszeniu zostawiłem auto bo było późno następnego dnia nie odpalił i błędy B3649-08 U2139-00 i U2207-00 i aku spadł na 12,3 v jeszcze miał od jakiegoś czasu lekki problem z odpalaniem jak się zapomniało odczekać na zagrzanie świec i zgaśnięcie kontrolek trzeba było dłużnej kręcić a nawet jeszcze raz kręcić na zapłon. naładuję aku i zrobię test przelewowy ale też 1 z błędów wskazuje na moduł CIM miał ktoś podobne perypetie

Crazy

Klubowicz AKP
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2021, 11:27
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 22 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Crazy »

Nic z opisanej sytuacji nie wskazuje na CIM
Błędy również
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy, BCM, CIM. OPEL wszystkie modele do 2022r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Astra J, K i inne. Zapraszam

Awatar użytkownika
lukjamal

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2019, 17:38
Imię: Łukasz
Auto: astra H kombi i HB
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2007
Województwo: dolnośląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: lukjamal »

To co jutro sprawdzę wtryski może ktoryś padł i na plaka czy zagada bo krecąc jak nie odpala nie pokazuje korekt wtrysków a i testy przelewowe nie miarodajne bo wychechlalem Aku i po parę cm paliwa w rurkach do strzykawek daleko im więcej szukam tym mniej wiem pomocy

ODPOWIEDZ