Brak możliwości wbicia biegu i luźny pedał sprzęgła.

Awatar użytkownika
Feloon

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2023, 14:50
Auto: Opel Astra h gtc
Rocznik: 2008
Województwo: małopolskie

Brak możliwości wbicia biegu i luźny pedał sprzęgła.

#1

Nieprzeczytany post autor: Feloon »

:roll: Cześć, szukałem na forum problemu jak u mnie, lecz każdy w jakimś stopniu się różnił(chyba, że w emocjach źle szukałem to przepraszam z góry) także postanowiłem założyć nowy.

Sprawa wygląda następująco:
W trakcie trasy około 30km poczułem niekiedy opór z wbiciem biegu, lecz po przejechaniu paru kilometrów problem ucichł, do czasu… w momencie zjechania na pobocze i próby wyjechania tyłem nie mogłem wbić wstecznego. Zgasiłem auto, zapaliłem na nowo i udało się. Niestety podczas jazdy zauważyłem różnice w jeździe a mianowicie, sprzęgło na początku delikatnie lżej zaczęło chodzić, biegi delikatnie ciężej tez zaczęły wchodzić a ruszanie z „1” wymagało mniejszego popuszczania sprzęgła bo gdybym zrobił to tak jak zawsze auto by mi zgasło. Po dojechaniu na miejsce, szukałem miejsca parkingowego, gdy udało mi się wyłapać zatrzymałem się jak zawsze czyli sprzęgło i hamulec, puściłem hamulec, sprzęgło dalej wciśnięte na maxa, a auto zaczęło delikatnie ruszać. Wiec zaparkowałem zgasiłem auto poszedłem załatwić swoje sprawy, wróciłem po około 1,5 h, silnik wystygł wsiadam do auta, wkładam kluczyki i przymierzam się do odjazdu a tu pyk wciskam sprzęgło i brak jakiegokolwiek oporu, wciskam a sprzęgło chodzi luźno „miękko”. Nie jest zapadnięte wraca na swoje miejsce, biegu żadnego na włączonym silniku nie da się wrzucić żadnego.
Płyn hamulcowy mam, który pobiera olej do smarowania skrzyni.
Jednak jedno mnie dziwi oleju było praktycznie pod korek, sam autem jeżdżę już lekko ponad rok a poprzedni właściciel raczej długi czas go nie wymieniał, ponieważ gdy wymieniłem go wczoraj był w masakrycznym stanie, mogło by tak być że nie byłby jakoś pobierany ze zbiorniczka? Auto przyjechało mi na lawecie wczoraj, ma ktoś może jakiś pomysł co mu dolega? OPEL ASTRA H GTC 1.7 CDTI

Kuba2020

Astro-maniak
Posty: 605
Rejestracja: 05 gru 2021, 10:36
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 113 razy
Pomocny: 26 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Kuba2020 »

Nic nie leci pod spodem? sprawdź dokładnie bo skoro Ci ubywa płynu to musi być wyciek...

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 60 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Prawdopodobnie wysprzeglik poszedł ....🤔

Kuba2020

Astro-maniak
Posty: 605
Rejestracja: 05 gru 2021, 10:36
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 113 razy
Pomocny: 26 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Kuba2020 »

... no to jak poszedł to musi się lać.

Awatar użytkownika
Feloon

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2023, 14:50
Auto: Opel Astra h gtc
Rocznik: 2008
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Feloon »

Kuba2020 pisze:
06 lip 2023, 15:48
Nic nie leci pod spodem? sprawdź dokładnie bo skoro Ci ubywa płynu to musi być wyciek...
W poście napisałem, że właśnie wydaje mi się że praktycznie nie pobiera w ogóle płynu bo był pod sam korek jak sprawdzałem, a dlugoooo był raczej nie wymienimy bo był czarnyyy :/ sory może nie jasno napisałem to ale emocje…

Dodano po 41 sekundach:
Kuba2020 pisze:
06 lip 2023, 16:45
... no to jak poszedł to musi się lać.
Wycieków brak sucho na całej skrzyni i wokół

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Zibi186 pisze:
06 lip 2023, 15:58
Prawdopodobnie wysprzeglik poszedł ....🤔
Można wymienić sam wysprzeglik czy trzeba robić całe sprzęgło na nowo? Bo ja myślałem jeszcze o pompie sprzęgła

Kuba2020

Astro-maniak
Posty: 605
Rejestracja: 05 gru 2021, 10:36
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 113 razy
Pomocny: 26 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Kuba2020 »

Feloon pisze:
06 lip 2023, 17:15
W poście napisałem, że właśnie wydaje mi się że praktycznie nie pobiera w ogóle płynu bo był pod sam korek jak sprawdzałem
To jest obieg zamknięty i poziom płynu musi się utrzymywać ani nie rosnąć ani nie spadać. Jeśli znacząco spada = wyciek.

Wymiana wysprzęglika wiąże się z demontażem skrzyni biegów ponieważ jest on przykręcony na 3 śruby po wew. stronie na wałku sprzęgłowym.

Czerwony pierścień to łożysko oporowe zintegrowane z wysprzęglikiem > [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Feloon

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2023, 14:50
Auto: Opel Astra h gtc
Rocznik: 2008
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Feloon »

Kuba2020 pisze:
06 lip 2023, 17:41
To jest obieg zamknięty i poziom płynu musi się utrzymywać ani nie rosnąć ani nie spadać.

Wymiana wysprzęglika wiąże się z demontażem skrzyni biegów ponieważ jest on przykręcony na 3 śruby po wew. stronie na wałku sprzęgłowym.

Czerwony pierścień to łożysko oporowe zintegrowane z wysprzęglikiem > [External Link Removed for Guests]
Przepraszam masz racje, głupota z mojej strony…
Dokładnie przed chwileczka wepchałem auto na kanał i sprawdziłem dokładnie skrzynie biegów jest cała zalana olejem… czyli wysprzeglik miałeś racje

Kuba2020

Astro-maniak
Posty: 605
Rejestracja: 05 gru 2021, 10:36
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 113 razy
Pomocny: 26 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Kuba2020 »

To nie olej tylko płyn hamulcowy.

Jeśli to jest na 100% płyn hamulcowy to masz skrzynię do demontażu. Kupa roboty i sporo, sporo groszy...

Sprawdź jeszcze na górze skrzyni okolice odpowietrznika czy tam jest sucho? > [External Link Removed for Guests]

Masz jakieś dane kiedy było robione sprzęgło i czy w ogóle?

ODPOWIEDZ