Uszkodzony nowy dwumas?

Awatar użytkownika
AN0X

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2023, 20:46
Imię: Sebastian
Auto: Astra h
Silnik: Z19DTH
Rocznik: 2006
Województwo: małopolskie

Uszkodzony nowy dwumas?

#1

Nieprzeczytany post autor: AN0X »

Witam,
Tydzień temu zdecydowałem się na zmianę kompletu dwumasy i sprzęgła, poprzednie stukało na sprzęgle, chrobotalo na połsprzegle. Zamontowany został komplet z sachsa, wymieniony olej w skrzyni na Fuchsa, wyczyszczony i nasmarowany rozrusznik.
Po odebraniu samochodu od mechanika, przy zapalaniu słuchać pojedynczy głuchy stuk, bez znaczenia czy samochód ciepły czy zimny, czy odpalam na sprzęgle czy bez, za każdym razem to samo, dodatkowo na luzie czy przy mocnym obciążeniu silnika słychać delikatnie stukanie.
Pojechałem do mechanika, na początek sprawdził czy wszystko na pewno skręcone, następnie wymieniona poducha pod skrzynią, została poducha pod filtrem powietrza która skrzypi przy ruszaniem silnika. Stuki na luzie trochę ucichły i głuchy stuk przy zapalaniu również mniejszy ale nadal występuje. Mechanik twierdzi, że to na pewno nie dwumasa, kazał trochę pojeździć i zobaczyć co się będzie działo, ale nie daje mi to spokoju bo jakby nie patrzeć trochę pieniędzy poszło.
Osobiście nie mam innego pomysłu niż wątpliwej jakości dwumas z pudełka.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

To nie najlepsze ,,wieści" dla Ciebie. Jeżeli okaże się, że to jednak dwumasa - to kto poniesie koszt dodatkowej robocizny ? Pozdrawiam.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Czy poducha pod filtrem powietrza nie jest przypadkiem " olejowo- gumową hybrydą" ? Jeśli tak , nie koniecznie musi być widoczny ślad zerwania gumy , aby poduszka była do wymiany . Jeżeli nigdy jej nie wymieniałeś , a wymiana poduszki z drugiej strony dała pozytywne efekty , nie pomyślałeś żeby wymienić i tą ? Poza tym przychodzi mi jeszcze do głowy luz na zawiesiach układu wydechowego , który czasem potrafi przy ruszaniu lub większym obciążeniu silnika uderzać np w opadnietą izolację termiczną ... Koszt wymiany poduszki z pewnością będzie mniejszy niż koszt ponownego demontażu sprzęgła ... Pozdrawiam i życzę pozytywnego i taniego rozwiązania problemu 😊

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

heinrich12 pisze:
01 sty 2024, 10:33
To nie najlepsze ,,wieści" dla Ciebie. Jeżeli okaże się, że to jednak dwumasa - to kto poniesie koszt dodatkowej robocizny ? Pozdrawiam.
Powinien ten,kogo części.
Dlatego warto czasem dopłacić za części u mechanika,niż ew.płacić 2 razy robociznę.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Tyle że niektórzy mechanicy z wzgledu na słabą jakość, zazanaczają ze nie biorą odpwiedzialności za wadliwe czesci.
Nie wiem jak w tym przypadku, ale wadliwe dwumasy sie trafiają. U kumpla np w audi po wymianie dwumasy auto miało problem z odpalaniem na gorącym silniku, zregenerowanie rozrusznika nie pomogło. Okazało sie problem tkwił w wadliwej dwumasie(czujnik wału miał brak, lub złe odczyty)

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

Jeśli mechanik nie bierze za swoje działania odpowiedzialności to zostaje inny mechanik.
Przy okazji:czy to zgodne z prawem?

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6264
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 97 razy
Pomocny: 114 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Ja nie widzę nic w tym złego. Dlaczego mechanik ma ponosić odp za wadliwą cześć, przeciez on wymienił zgodnie z sztuką.

Awatar użytkownika
AN0X

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2023, 20:46
Imię: Sebastian
Auto: Astra h
Silnik: Z19DTH
Rocznik: 2006
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: AN0X »

Mechanik zamawiał części i je montował, pewnie gdybym się uparł to by ściągnął, tylko co dalej? Reklamacja o ile uznają? Poza tym mechanik uważa, że to nie dwumas, a w samochodzie nic nie wisi, nic nie jest luźne, było wszystko sprawdzone. Ja osobiście uważam, że musi to być dwumasa skoro to było robione i po wymianie zaczęło się tak dziać. Natomiast założyłem temat bo być może ktoś miał podobnie albo ktoś doradzi na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę.

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

mk5 pisze:
02 sty 2024, 14:16
Ja nie widzę nic w tym złego. Dlaczego mechanik ma ponosić odp za wadliwą cześć, przeciez on wymienił zgodnie z sztuką.
Może dlatego,że jest sprzedawcą/dostawcą tej części?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4902
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Jeśli jest pośrednikiem to chyba musi brać odpowiedzialność. Poza tym musi przecież reklamację rozpatrzyć a puki nie rozbierze to nie wiadomo czyja wina.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ