Astra H błąd U2201 Głowica systemu audio

Awatar użytkownika
MarcinnPL

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2017, 22:17
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie

Astra H błąd U2201 Głowica systemu audio

#1

Nieprzeczytany post autor: MarcinnPL »

Witam.

Od kilku dni pojawił się problem w mojej astrze związany z radiem tzn. Radio raz włącza się po odpaleniu auta i wszystko jest ok, a na drugi dzień trzeba go włączyć ręcznie i nie działa płyta, sterowanie z kierownicy, oraz nie wyswietla się nic na środkowym wyświetlaczu w aucie lecz radio gra. Wyciągnąłem radio wszystko dobrze podpięte bezpiecznik też ok. W czwartek odebrałem auto od znajomego mechanika który wymieniał mi parownik co wiąże się z rozkrecaniem calej deski rozdzielczej ale wszystko było sprawdzane przed złożeniem i było ok. Wczoraj też wspólnymi sprawdziliśmy wszystko i niby wszystko wygląda ok.

Jedyny błąd jaki wychodzi w aucie to: U2201 brak komunikacji magistrali CAN z EHU moduł ( głowica systemu audio )

Model radia blaupunkt cd30 mp3

Miał ktoś podobne problemy z radiem ?

EDIT:
Taka mała aktualizacja, radio mam ustawione na automatyczne włączanie przy odpaleniu auta, mimo to muszę włączać go ręcznie i przez 2-5 min nie działa oświetlenie radia, plyta cd, sterowanie z kierownicy oraz nie pokazuje jaka stacja idzie na wyświetlaczu w aucie, a po tym czasie wszystko nagle ożywa i działa tak jak powinno.

Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną ?
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 6:40 przez MarcinnPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MarcinnPL

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2017, 22:17
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: MarcinnPL »

Czy jest szansa że po tym rozebraniu auta i odlaczeniu elektroniki trzeba sparować radio ponownie żeby wszystko działało poprawnie ?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

MarcinnPL pisze:QR_BBPOST Czy jest szansa że po tym rozebraniu auta i odlaczeniu elektroniki trzeba sparować radio ponownie żeby wszystko działało poprawnie ?
Nie. Radio raz przypisane do auta można odłączać wielokrornie.

Do radia dochodzi stałe zasilanie.

Całe sterowanie nim i komunikacja z wyświetlaczem jest po średniej szynie CAN. Wyświetlony błąd jak i zachowanie radia sugeruje, że jest jakiś problem z tą komunikacją.

Ja bym zaczął od zdemontowania radia oraz wyświetlacza i sprawdzenia czy przewody szyny CAN są dobrze umocowane we wtyczkach i czy nie zostały uszkodzone (może przy montażu kokpitu gdzieś wiązka została nacięta i i jest przerwa lub zwarcie).

Szyna CAN to dwa przewody. Biały i zielony w formie skrętki. Jeden łączy pin 9 radia z pinem 20 wyświetlacza. Drugi łączy pin 10 radia z pinem 19 wyświetlacza.

Przy założeniu, że nie masz modułu UWA.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 6:30 przez marwisn, łącznie zmieniany 2 razy.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
MarcinnPL

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2017, 22:17
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: MarcinnPL »

Trochę to trwało ale w końcu znalazłem elektromechanika który zna się na robocie i okazało się że radio zostało zalane przez mechanika pianką do klimy :/

Radio do wymiany niestety albo stety przynajmniej deski rozdzielczej nie trzeba znowu rozbierać :)

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Widzę kolejny wyznawca pianki do kratek objawił się... ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
MarcinnPL

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2017, 22:17
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: MarcinnPL »

Taak a najlepsze jest to że nie czuje się winny i myśli że ze swoich pieniędzy kupie nowe :/

ODPOWIEDZ