System Open & Start - czy ktoś pomoże

Futro92

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19 paź 2015, 22:47
Auto: H Opc
Silnik: z20leh
Województwo: mazowieckie

System Start&stop czy ktoś pomoże

#11

Nieprzeczytany post autor: Futro92 »

Mam identyczny problem jak założyciel tego tematu tylko, że u mnie wystąpił on gdy odszedłem z kluczykiem w kieszeni od zapalonego auta. Mechanik z czytał błędy (B2511 i B1272) i postawił diagnozę na antenę którą dziś zamówiłem ale czy to nie dziwne bo w aucie są 3 anteny a oprócz tego, że nie odpala (prócz trybu awaryjnego) to nie działa też funkcja automatycznego otwierania auta czy to możliwe, że wszystkie 3 padły? A może gdy padnie 1 to system się pier...li? Brałem jeszcze jedną możliwość, że gdy odszedłem to rozsynchronizował się kluczyk? ale wtedy zadziałał by zapasowy? Kurcze już sam nie wiem co o tym myśleć więc dlatego odgrzałem tego kotleta ;)

zabel

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:55
Imię: Filip
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie

#12

Nieprzeczytany post autor: zabel »

Witam czy posiada ktoś informacje gdzie są zainstalowane anteny do systemu open&start astra gtc
z tyłu za zderzakiem znalazłem ale nie wiem gdzie są pozostałe
z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam filip
Ostatnio zmieniony 12 cze 2017, 7:37 przez zabel, łącznie zmieniany 1 raz.

zabel

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:55
Imię: Filip
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: zabel »

Witam Panowie dziś zamontowałem u siebie open&start ale brak jak na razie sukcesów bo nie chce się zapłon załączyc nie działa centaralny ogólnie lipa
instalację podłączałem z innej astry tylko kostki w drzwiach musiałem przerobić na swoich wciskam włącznik start ale nic zapala się kłódka i jest tylko dzwięk z cima jak myslicie co to może byc

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Wszystko szczerze mówiąc.

Do kontroli całą instalacja jaką dokladałeś. Które moduły biorą udział w tym systemie? Masz pewność, że te Twoje to obslugują?
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

zabel

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:55
Imię: Filip
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie

#15

Nieprzeczytany post autor: zabel »

Instalację jeszcze raz sprawdzę a co do modułów to w recu nie ma problemu z ustawieniem open&start bo REC był zmieniany i obsługiwał ta funkcję przedni moduł chyba nie ma nic do tego bo sprawdzałem go op com i nie było nigdzie inf o uruchomieniu open &strat
Jutro raz jeszcze sprawdzę cała instalację
I powiem jeszcze jedno jak podlacze swego cim to zapłon się załącza mogę auto odpalić ale już go wtedy nie zgasze czyli mogę wyjąć kluczyk a silnik dalej pracuje jak tylko wypne kostkę o modułu PEPS to odpala i gaśnie z kluczyka tak jak powinno być
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 7:19 przez zabel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Z ciekawości zerknę w schematy.

OC ma to do siebie, że potrafi włączyć daną funkcję nawet jak ta nie występuje w module.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

zabel

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2017, 15:55
Imię: Filip
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie

#17

Nieprzeczytany post autor: zabel »

Z OC to wiem ale tylny rec po zakupie miał tą funkcję włączona będę Ci bardzo wdzięczny za pomoc sprawdź w Tis może ja coś przeoczyłem

EDIT:
Panowie powiedzcie mi czy może istnieć taka opcja że CIM nie połączy się z innym autem bo powiem szczerze że już kończąmi się pomysły
instalację do modułu PEPS mam na 100% podłączoną dobrze bo to było można powiedzieć plug and play miałem kompletną instalację z innej astry i wyjąłem całą instalację która idzie do modułu PEPS więc wiem że wszystko jest ok
po podłączeniu aku zapala się na chwilę kontrolka z kłódką
ja wciskam włącznik start stop słyszę jak w komorze silniku uruchamia się przepustnica słychać jak rusza klapa obiegu zamkniętego w klimie ale zapłon się nie załącza,
Centralny zamek także nie działa.
kiedy podmienię CIM na swojego przekręce kluczyk to zapłon się załącza mogę auto odpalić i tu jest myk bo wyciągam kluczyk ze stacyjki a silnik dalej chodzi.
Tak jak pisałem wcześniej REC mam z astry która miała PEPS ale nie wiem jak to jest w przednim module,patrząc w ustawieniach op-com to nie ma żadnej inf odnośnie aktywacji PEPS.
udało mi się połączyć z nowym CIM ,REC,i przednim modułem i wyszły mi błędy
B1375-5A załączone napięcie systemu (zapłon wł) i szyna CAN niezgodność sygnałów
w CIM
B1449-06 nieznany kod błędu
U2173-7F nieznany kod błędu
może macie jakieś pomysły co to może być.

Awatar użytkownika
gandi

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2008, 10:31
Auto: Astra H TT | Astra G HB
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krk

#18

Nieprzeczytany post autor: gandi »

witam

Mam problem z systemem open and start w swojej astrze h

Błedy z systemu PEPS:

B2512 - <Nieznany kod błędu>
(08) - Obecny

B1272 - Zbyt nis. napięcie anteny
(02) - Nie występuje

B3120 - <Nieznany kod błędu>
(04) - Obecny

chciałbym sprawdzić tą antene czy dochodzi jakies napiecie ale nie mam pojecia gdzie ona jest

Objawy to świeci się kontrolka z kłódką
drzwi kierowcy się otwierają tylko z zewnątrz (i to tez nie za kazdym razem) od wewnątrz klamka nie działa wogole tak jakby nie było impulsu do siłownika żeby otworzyć drzwi

samochód odpala tylko po przyłożeniu kluczyka w miejsce gdzie normalnie jest stacyjka

BATERIE W PILOCIE WYMIENIŁEM NIE POMOGŁO TO NIESTETY - czy ma ktoś jakiś pomysł

edycja: Po wykonaniu kilku testów opcomem udalo się otworzyć drzwi kierowcy od wewnątrz czyli klamka działa i nic się nie zerwało (taki plus)

edycja: Problem znowu powrócił, jak tak czytam i się dowiaduje to raczej coś cim się sypie

czy zna ktoś speca do 100 km od Krakowa który zna się na nprawie CIM bo niestety nie mogę znaleźć
Ostatnio zmieniony 12 lut 2018, 19:49 przez gandi, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
tiamat81

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2018, 10:51
Imię: Tomek
Auto: opel astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: tiamat81 »

Witam temat dość stary ale może kolega Zabel zagląda tu jeszcze i jesli rozwiązał problem może mógł by pomóc, nie moge mu wysłać wiadomości bezpośrednio a mam podobny problem tzn po wymianie CIMa i na starym uszkodzonym CIMie nie można uzyskac zapłonu z przycisku, po podmianie stacyjki na zwykłą zapłon jest, ale nie ma możliwości wyłączenia, po wyjęciu kluczyka cały czas kontrolki sie palą. Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

No taki spec sie zrobiłeś, carpasy odczytujesz za grubą kasę a w tym temacie leżysz i kwiczysz?

ODPOWIEDZ