Woda, gdzieś chlupie woda.

Awatar użytkownika
Yaneq

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:50
Imię: Janek
Auto: Opel Astra IV SPORTS TOURER
Silnik: 2.0 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Woda, gdzieś chlupie woda.

#1

Nieprzeczytany post autor: Yaneq »

Przez ostatnie kilka dnie baaardzo popadało i gdzies w moim samochodzie zebrała się woda. Słyszę ją jak się przelewa na ostrych zakrętach. Z lewa na prawo i odrotnie. W bagażniku sucho, a progach ok. W drzwiach ok. Glos dobiega z tyłu auta. To kombi. Gdzie mogła zebrać się woda?? W zderzaku??? Nie chcę by mi coś przerdzewiało.

Wysłano z SGS7 EDGE
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Paliwo w baku?
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
astra110

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:11
Auto: AsterkaH
Silnik: Z17DTJ
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: astra110 »

Może zacieka pod uszczelką lampy. Warto zdjąć osłonę/kratkę w rogu bagażnika i sprawdzić czy jest mokro.

gryzli73

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2012, 11:48
Imię: Sławek
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: gryzli73 »

Jak to kombi to woda czesto wpada przez lampe od stopu w klapie bagaznika tylko wtedy zostaja slady na belce i z klapy woda raczej odplynie no chyba ze masz zatkane otwory odplywowe w klapie bagaznika.

Awatar użytkownika
Yaneq

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:50
Imię: Janek
Auto: Opel Astra IV SPORTS TOURER
Silnik: 2.0 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#5

Nieprzeczytany post autor: Yaneq »

astra110 pisze:Może zacieka pod uszczelką lampy. Warto zdjąć osłonę/kratkę w rogu bagażnika i sprawdzić czy jest mokro.
Chyba tak. Zdjąłem kratkę prawej lampy, wlozylem ręke, a tam mokro i wilgotno. Jak teraz pozbyć się tej wody?? Czy są jakieś kanaly odplywowe?? Jesli tak, to gdzie, bo pewnie są zatkane.

EDIT: Wszystko ogarnięte. Wody było sporo. Odpływy zatkane syfem. Dowiedziałem się nowych rzeczy o moim autku m.in. o ilości odpływów w nim umieszczonych. Dzięki za sugestie i odpowiedzi. :)

Wysłano z SGS7 EDGE
Ostatnio zmieniony 07 paź 2016, 12:41 przez Yaneq, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Bałagan

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 29 lut 2016, 9:03
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: A17DTJ
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: Bałagan »

Możesz rozszerzyć temat?

Awatar użytkownika
Yaneq

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:50
Imię: Janek
Auto: Opel Astra IV SPORTS TOURER
Silnik: 2.0 CDTi
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#7

Nieprzeczytany post autor: Yaneq »

Jasne. Woda się dostała chyba przez tylną lampę. Przy zakrętach słyszałem jak się przelewała. Już kiedyś tak miałem, ale teraz (na słuch) było jej bardzo dużo, stąd moje zainteresowanie tematem. Idzie zima, generalnie jest chlodno, woda tak szybko nie odparuje. Użytkownik astra110 zasugerował by zdjąć osłonę lampy od strony bagażnika. Włożyłem głęboko rękę i wyczułem mega wilgoć a na spodzie "jeziorko".
Wystarczyło potem połozyc sie na kartonie podvauto by oczom, wzdłuż calego samochodu pokazały się czarne zaślepki czyli miejsca odpływu wody. Zacząłem od tych skrajnych, czyli przy tylnym zderzaku. Zdjąłem je, a z dziurek leciało przez chwilę jak z kranu. Zaślepki były całkowicie zasyfione. Wyczyściłem je i założyłem ponownie po tym jak cała woda wyleciała.
Ostatecznie bez filozofii, ale warto o to dbać bo woda w progach czy w elementach karoserii powoduje, że na salony wchodzi rudy. A tego nie chcemy :)

Wysłano z SGS7 EDGE
Ostatnio zmieniony 12 paź 2016, 22:26 przez Yaneq, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Jaceks

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:50
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: Jaceks »

odświeżę temat, może komuś się przyda... u mnie woda zebrała się w prawym progu, nie wiem jak, nieważne :) wyjąłem zaślepki z przodu i tyłu tego progu... pojeździłem trochę, pohamowałem mocno aby ją zmusić do ruchu i wyleciała :) póki jest pogoda ładna to zostawię odślepione na kilka dni

Awatar użytkownika
bialas

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 27 paź 2018, 16:34
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Rocznik: 2012
Województwo: podlaskie

#9

Nieprzeczytany post autor: bialas »

a zdarzyło Wam się, żeby woda dostała się do tylnej lampy? u mnie znajduje się jej ok. 1 cm. co z tym począć? wychodzi chyba na to, że lampa jest nieszczelna. wymieniać od razu czy np. zrobić niewielki otwór u dołu lampy i niczego więcej nie ruszać? nie chcę, żeby doszło do jakiegoś spięcia w elektryce. co radzicie?

andkan

Astro-maniak
Posty: 624
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: andkan »

Też tak miałem, w prawej. Zrobiłem otwór.
pozdrawiam
Andrzej

ODPOWIEDZ