Problem z elektrycznym dachem

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 710
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

Re: Problem z elektrycznym dachem

#301

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

papabizkit pisze:
25 kwie 2024, 19:57
Nie pokazałem blokow bo się akumulator rozładował a później nie chciało mi się latać z komputerem. teraz byłem i oponriki 1,4-1,9 pokazują. przewody już wydają się oki bo ogrzewania szyby działa i bagażnik można otwierać bez problemu. Po naciśnięciu otwarcia czy zamknięcia dachu pojawia się błąd 1405-02 i trzy pęknięcia. ogarniam w takim razie ten sterownik, tzn lutowanie tego środkowego drivera i zobaczymy.


Czyli próbowałeś już odpiąć zieloną i niebieską kostkę w lewym tylnym rogu i skasować ten błąd ? Rozumiem , że nie dało się go usunąć ?

Awatar użytkownika
Miku92

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2024, 19:55
Imię: Adrian
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#302

Nieprzeczytany post autor: Miku92 »

Witam dolna część wiadomości była kierowana do mnie.


.Czyli próbowałeś już odpiąć zieloną i niebieską kostkę w lewym tylnym rogu i skasować ten błąd ? Rozumiem , że nie dało się go usunąć ?

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 710
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#303

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Cześć . Nie - ta część wiadomości była do kolegi papabizkit - który walczy z błędem B1405-02 . Natomiast do Ciebie Miku 92 - spróbuj najpierw usunąć te błędy , następnie otwórz bagażnik , zdemontuj plastiki na tylnej ścianie bagażnika , potem zaciagnij roletę , zamknij bagażnik . Wsiądź do auta , otwórz sobie przelot na narty , weź latarkę i po naciśnięciu przycisku otwierania dachu patrz na zamek bagażnika przez przelot na narty , czy blacha z otworem w dolnej części zamka bagażnika podnosi się do góry - to jest pierwszy etap procedury otwierania . Jeśli blacha się nie podniesie , to dalsza część procedury też nie ruszy . Pozdrawiam .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Miku92

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2024, 19:55
Imię: Adrian
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#304

Nieprzeczytany post autor: Miku92 »

Dziękuję za info. Pewnie dopiero zajmę się tym po weekendzie bo trochę sporo roboty się zrobiło na warsztacie

Awatar użytkownika
papabizkit

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2023, 14:31
Auto: Astra H TT
Silnik: 19DTH
Rocznik: 2008
Województwo: mazowieckie

#305

Nieprzeczytany post autor: papabizkit »

podpasuje takie coś? [External Link Removed for Guests] czy te literki maja jakieś znaczenie? :D początek jest oki :) ?

albo to? [External Link Removed for Guests]

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 710
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#306

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

papabizkit pisze:
27 kwie 2024, 17:36
podpasuje takie coś? [External Link Removed for Guests] czy te literki maja jakieś znaczenie? :D początek jest oki :) ?
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie , czy próbowałeś odpiąć zieloną i niebieską kostkę w lewym tylnym rogu bagażnika i skasować ten błąd ?

Awatar użytkownika
papabizkit

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2023, 14:31
Auto: Astra H TT
Silnik: 19DTH
Rocznik: 2008
Województwo: mazowieckie

#307

Nieprzeczytany post autor: papabizkit »

To już spieszenie odpowiedzieć. Po odpieciu wtyczek zielonej. i niebieskiej w lewym rogu bagażnika błąd dalej się pojawi przy próbie otwarcia razem z sygnałem dzwiekoym potrójnym. Oczywiście po odpieciu pojawiły się inne błędy które tez się udało skasować i po spięciu wszystkiego nie pojawiała się. Tylko tym 1405-02.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 710
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#308

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Nie tak miało to wyglądać ..... Napisałem Ci - skasuj błędy które się da , następnie odepnij zieloną i niebieską wtyczkę i wtedy spróbuj skasować ten błąd . Bez uruchamiania procedury . Oczywiście że nie ruszy - wtyczki masz poodpinane ....

Awatar użytkownika
papabizkit

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2023, 14:31
Auto: Astra H TT
Silnik: 19DTH
Rocznik: 2008
Województwo: mazowieckie

#309

Nieprzeczytany post autor: papabizkit »

Da się skasować wszystkie błędy w sterowniku dachu bez względu czy wtyczki są podpięte czy nie. pojawia tylko w momencie próby otwarcia i to niezależenie czy wtyczki są spiete czy nie. a błąd jest tylko i wyłącznie jeden. 1405-02. innych nie ma.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 710
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#310

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Więc jeśli ten błąd też się kasuje , to szukaj uszkodzenia w przewodach . Masz szczęście 👍🏻😅 Pozdrawiam 😊

ODPOWIEDZ