Astra Twin Top z keyless samootwierający się zamek bagażnika

Awatar użytkownika
kemotsolar

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2024, 11:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra H TT
Silnik: 1.8xer
Rocznik: 2008
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

Astra Twin Top z keyless samootwierający się zamek bagażnika

#1

Nieprzeczytany post autor: kemotsolar »

Witam Wszystkich. Po przeszukaniu wątków nie natrafiłem na podobny do mojego problemu, więc postanowilem poprosić o pomoc. Posiadam Astrę TT z systemem bezkluczykowym keyless, ale może, to wcale nie ma związku z moim problemem..... Od przedwczoraj zamek klapy bagażnika sam sie otwiera i po kilka razy nawet robi to pod rząd. Nawet jak sie nie otworzy po otwarciu drzwi i wejściu do auta, to po trzaśnieciu drzwiami lewymi lub prawymi lub po naciśnięciu przycisku start w celu odpalenia auta również sie otwiera. Oczywiście w takim przypadku dach nie działa, ale jak zamknę drzwi i wcisne przycisk zamykania centralnego na kokpicie , a ktos na zewnątrz zamknie klapę, to dach otworzy sie i zamknie. Oczywiście jak tylko otworzę i jeszcze raz zamkne drzwi bez znaczenia lewe, czy prawe lub zgaszę i ponownie spróbuję odpalić auto, to zamek klapy znowu sie otworzy. Przetestowałem równiez ta samą procedure na odpiętym styczniku klapy i są te same objawy.- czyli to nie stycznik.....Może ktos walczył z podobnym przypadkiem i może pomóc, albo podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny....Dodam,że samochód po wyjściu z auta zamknięciu drzwi i klapy , bo znowu zamek ja odblokował można auto zamknąc z pilota lub przesuwając palcem po klamce i wtedy się już nie otworzy......,czyli chociaż dobre, to że jest opcja zamknięcia na noc.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Gdzie odpiąłes mikrostyk klapy ? W którym miejscu ? Podejrzewam , że wilgoć jest Twoim problemem .... Dlatego pytam 😊

Awatar użytkownika
kemotsolar

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2024, 11:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra H TT
Silnik: 1.8xer
Rocznik: 2008
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: kemotsolar »

Witam i dziękuje za odzew. Zdjołem chromowana listwę z klapy i odpiołem małą wtyczkę z dwoma pinami, żeby wyeliminować stycznik pod listwą..... ,ale to nic nie dało. Zamek i bez tego dalej wariuje. Być może masz kolego rację z tą wilgocią i tak się zastanawiam gdzie jest jakaś centralka moduł od centralnego zamka, bo chyba od tego trzeba zacząć....może utopiony ??

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 877
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

W sumie, to podobny problem:

viewtopic.php?f=165&t=847826&p=1396620& ... a#p1396620

Po wymianie zamka, do dziś klapa zamyka się wzorcowo, choć u kolegi "Krzysztof23" wymiana nie pomogła.
Niestety nie napisał co pomogło :-(
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kemotsolar

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2024, 11:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra H TT
Silnik: 1.8xer
Rocznik: 2008
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: kemotsolar »

Hmmm zależy od punktu widzenia 🙄tam zamek nie chciał sie zamykać-zatrzasnąć jak dobrze doczytałem, a u mnie sie zamyka ,ale po chwili się otwiera i nawet jak nie jest zatrzaśniety, to i tak po kilkakroć próbuje sie otworzyć-bzyczy silniczek otwierający....

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Przewody od przycisku w klapie idą dalej do niebieskiej kostki w lewym tylnym rogu bagażnika . Idą przez lewy zawias , więc uszkodzenie przewodów , albo tylko izolacji na tych przewodach i zwarcie między nimi będzie powodowało efekt zamykania obwodu tak , jakbyś przycisnął przycisk w klapie bagażnika . Przewody brązowy i niebieski z zołtym paskiem . Proponuję sprawdzić te przewody na wszystkich zagięciach zawiasu z lewej strony . Myślę, że tam możesz znaleźć winowajcę , skoro przycisk odlączony , a problem jest nadal . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
kemotsolar

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2024, 11:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra H TT
Silnik: 1.8xer
Rocznik: 2008
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: kemotsolar »

Bardzo dziękuję za podpowiedź. W poniedziałek zrobię przgląd wiązki na klapie i oby, to było to, bo niechciałbym gdzies dalej rozpruwać wszystkiego,żeby poszukać przyczyny......😅. Oczywiście dam znać jak tylko cos ustalę. Tymczasem życzę zimnego kapselka 🍺

ODPOWIEDZ