Żarówki w Astrze H.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

Re: Żarówki w Astrze H.

#581

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

mpo pisze:
21 sty 2022, 10:23
Raczej tak ale to tylko domysły. Czekamy na potwierdzenie.

Tak przy okazji, czy w instrukcji obsługi jest jakikolwiek wykaz zastosowanych żarówek? Przeczytałem całą i nie znalazłem takiej informacji :? To samo dotyczy bezpieczników i ich rodzaju, czyżby takie informacje zostały pominięte i tylko ASO nimi dysponuje? ;)
Żarówka rurkowa -rodzaje: C3W, C5W, C10W, występują w długościach 32, 36, 39, 42 mm., typ złącza do tych żarówek to: SV8.5, Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mpo

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2021, 20:07
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 7 razy

#582

Nieprzeczytany post autor: mpo »

heinrich12 pisze:
22 sty 2022, 17:56
Żarówka rurkowa -rodzaje: C3W, C5W, C10W, występują w długościach 32, 36, 39, 42 mm., typ złącza do tych żarówek to: SV8.5, Pozdrawiam.
Nie wiem udało Ci się zdobyć takie informacje ale bardzo dziękuję, również w imieniu Kuba2020 :) Teraz śmiało może kupić dowolną żarówkę z wymienionych i będzie 100% pewność, że zadziała. W przyszłości można bawić się natężeniem światła od 3W aż do 10W, cenne informacje, że to taka spora skala :)
Marcomark pisze:
19 gru 2021, 11:38
W tej też jest C10W ?
Potwierdzone ;)

Polecałeś żarówki do świateł drogowych, których cena jest bardzo w porządku oraz jakość (doczytałem, że posiadają nawet 2 lata gwarancji). Tak pomyślałem, że zapytam Ciebie jeszcze o to, co byś polecił jeśli chodzi o światła mijania, kierunki? Ew. cała reszta (jeśli również masz coś masz sprawdzonego), włącznie z żarówkami do tylnych lamp? Nie wiem czy przy W5W jest jakaś różnica ale może również coś polecasz (ostatnio kupiłem pierwsze lepsze, nawet nazwy nie pamiętam, świecą trochę lepiej niż stare (bo nowe :D) ale jak długo to się okaże). Tych Osram jest cała masa, jak patrzyłem po tych drogowych, to poza polecanymi przez Ciebie, było ich całe mnóstwo nawet w podobnej cenie. Planuję zakupić komplet by mieć zapas (wszystkich możliwych), gdyby któraś nagle przestała współpracować.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#583

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Witam.
Czy w lampce sufitowej przedniej podświetlenie przycisków jest realizowane żaróweczką czy diodą? U mnie nie działa, będę się za to brał, bo brak podświetlenia ciut denerwuje a idzie jesień i z rana już ciemnawo.

ja37

V.I.P.
Posty: 6107
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 130 razy

#584

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Uuuuu, tam będą diody....
jaki kolor plastiku masz?
Taki jasny?
Bo chyba mam taki kawałek zbędny.

jutro obadam na działce.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#585

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Końcówka 2004 więc będzie jasny. Diody się przepalają? Na reszcie przycisków podświetlenie działa. W lampce w sumie od zakupu, ale jakoś tak dopiero teraz zaczęło lekko denerwować. Nie, żebym się nudził. Wytargam lampkę i zerknę co tam nie bangla. Plastiki to zawsze idzie podmienić.
Cały Opel, świecą żaróweczki a podświetlenie na diodach...

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#586

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

A to faktycznie ciekawe co napisałeś: ,,Cały Opel, świecą żaróweczki a podświetlenie na diodach..." , w zeszłym roku całość demontowałem i nawet się nie zainteresowałem tym podświetleniem. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#587

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Problemy mogą być albo z diodą/diodami, bo nie wiem ile tam ich jest, albo z przewodem. Może się uda w sobotę coś zrobić, bo już mi żona się pytała czy mam jakieś plany, więc jej oświadczyłem że nie ma żadnej jazdy, muszę w aucie grzebnąć. Kuźwa no kiedyś trzeba. Może problem jest banalny i coś nie styka, więc spróbuję najpierw odpiąć wtyczkę i się zobaczy. To ostatnia rzecz w środku, która nie działa. Jeszcze mi zostały prawe drzwi i wymiana wiązki z lustrem i podświetleniem klamki. Potem tylko dociągnięcie napięcia na lusterka i na ten rok finisz. Następne w kolejce fotele z grzaniem albo chociaż same maty i wymiana panelu przedniego z przyciskami pod grzane fotele. Ale to na następny rok na urlop zostawiam, bo nie planuję dalszego wyjazdu.
Widziałem na YT film, jak gość wymienił w tej lampce żarówki na mocne ledy i zacnie to świeciło. Z racji, że mam też ledy włożone w daszek przeciwsłoneczny, nawet by to pasowało. Tyle, że ponoć są problemy z ledami do tylnej lampki. Ciężko trafić działające w Oplu. Większość to chińczyki udające ledy CAN. Te co kupiłem do słoneczka też już zamiast biało świecić, to tak zaczynają wpadać lekko w fioletowy odcień bieli. Pierwszy efekt po wymianie z żarówek był wow, ale jak się człowiek przyzwyczaił zaczyna widzieć mankamenty. Ale to i tak niebo a ziemia względem tych żaróweczek, które tam siedziały. Tamto się po prostu żarzyło nie świeciło. Lampka jeszcze na żarówkach daje nawet radę, więc parcia nie ma.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#588

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Podpinając przyczepę zobaczyłem, że nie mam oświetlenia tablicy rej. samochodu. W pierwszej chwili przyszło mi na myśl, że po włożeniu wtyczki przyczepy do gniazda - oświetlenie tablicy samochodu zostaje w jakiś tam sposób automatycznie odłączone (oszczędność energii). Na wyświetlaczu wcześniej nie było żadnego komunikatu o przepalonych żarówkach. Po sprawdzeniu (dzień następny), wyjęciu żaróweczek okazało się, że dwie jedocześnie przepaliły się, - dwa dni wcześniej sprawdzałem całe oświetlenie i te nad tablicą też. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TomekMr

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 15 lip 2022, 7:09
Imię: Tomasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XER
Rocznik: 2007
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy

#589

Nieprzeczytany post autor: TomekMr »

Coś proponujecie na światła drogowe? Strasznie liche światło, noce coraz dłuższe się robią

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#590

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Masz na myśli światła drogowe (potocznie zwane światłami długimi), czy światła mijania ? Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ