Kody błędów

Michal_Kamilka

Astro-maniak
Posty: 94
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Kody błędów

#1

Nieprzeczytany post autor: Michal_Kamilka »

Witam
Posiadam dwa kody błędów i prosiłbym o powiedzenie co one oznaczają:
ECN 311800
ECN 019504

Z góry dziękuje
Moje maleństwo :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

co to za kody?? Czym sczytane i z czego są?

Michal_Kamilka

Astro-maniak
Posty: 94
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Michal_Kamilka »

To chyba ja się pytam co to za kody jak widać w pytaniu. Sczytane są moim oczami z wyświetlacza na zegarach w samochodzie. Trzeba jeszcze bardziej wytłumaczyć, czy już jest zrozumiałe?
Moje maleństwo :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Michal_Kamilka, co do tego drugiego to coś jest nie tak z temperaturą oleju.

Michal_Kamilka

Astro-maniak
Posty: 94
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Michal_Kamilka »

Ten drugi to już właśnie rozszyfrowałem. Jest to błąd (error) czujnika temperatury oleju. Ale co to oznacza w praktyce? A tego pierwszego nie mogę rozszyfrować
Moje maleństwo :)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Kaktus

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kaktus »

Witam, jestem tutaj nowy.

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc podpinam tutaj swoje pytanie.
Zczytałem kody ze swojej astry h i mam dwie usterki: 1616 i 1614. Nie wiem od kiedy ale od jakiś 3 dni świeci mi sie kontrolka poduszek powietrznych. analyzer64 pomógł mi je rozszyfrować i chodzi o moduł CIM i immobiliser. P1616 CIM (Steering Column module) wrong environment indicator Immobilizer B-006 oraz P1614 Wrong transponder key error (the chip is still in the key?)
P1614 Wrong transponder immobiliser key B-006

I stad moje pytanie czy te dwa bledy moga powodowac swiecenie sie kontrolki od poduszki? Pare dni temu bawilem sie fotelami i jakies 10-15sek po tym zaczela palic sie ta kontrolka. Jezlei podociskalbym kostki pod fotelami to czy jest szansa ze kotronka przestanie swiecic?
Astra III 1.7 cdti 100KM 2007r.

Awatar użytkownika
drahe

Zbanowany
Posty: 612
Rejestracja: 23 mar 2008, 18:59
Imię: Irek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#7

Nieprzeczytany post autor: drahe »

Kaktus pisze:
I stad moje pytanie czy te dwa bledy moga powodowac swiecenie sie kontrolki od poduszki? Pare dni temu bawilem sie fotelami i jakies 10-15sek po tym zaczela palic sie ta kontrolka. Jezlei podociskalbym kostki pod fotelami to czy jest szansa ze kotronka przestanie swiecic?
Kontrolka od poduszek niestety sama nie zgaśnie, nawet po ustąpieniu usterki która ją wywołała.Musisz podjechać na Techa i tam ci ją wykasują.Pomimo świecenia kontrolki system jest dalej aktywny i w przypadku wypadku zadziała.

Co do błedów 1614 i 1616 to się nimi nie przejmuj nie mają związku z poduszkami.Występują w momencie jak nie da się odpalić auta i miga kontrolka immobilajzera.

Kaktus

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Kaktus »

drahe pisze:
Kaktus pisze:
I stad moje pytanie czy te dwa bledy moga powodowac swiecenie sie kontrolki od poduszki? Pare dni temu bawilem sie fotelami i jakies 10-15sek po tym zaczela palic sie ta kontrolka. Jezlei podociskalbym kostki pod fotelami to czy jest szansa ze kotronka przestanie swiecic?
Kontrolka od poduszek niestety sama nie zgaśnie, nawet po ustąpieniu usterki która ją wywołała.Musisz podjechać na Techa i tam ci ją wykasują.Pomimo świecenia kontrolki system jest dalej aktywny i w przypadku wypadku zadziała.

Co do błedów 1614 i 1616 to się nimi nie przejmuj nie mają związku z poduszkami.Występują w momencie jak nie da się odpalić auta i miga kontrolka immobilajzera.

w takim razie czy to musi byc koniecznie tech? Dzis jezdzilem po elektrykach ktorzy mowili ze oni moga podlaczyc auto pod komputer i skasowac bledy. Wiec czy to jest jednoznaczne z uzyciem techa czy moze maja cos innego co ewentualnie nie pomoze na te poduszki a oni stwierdza ze bledy skasowane i nalezy sie im kasa.
Astra III 1.7 cdti 100KM 2007r.

Awatar użytkownika
drahe

Zbanowany
Posty: 612
Rejestracja: 23 mar 2008, 18:59
Imię: Irek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#9

Nieprzeczytany post autor: drahe »

Kaktus pisze:
w takim razie czy to musi byc koniecznie tech? Dzis jezdzilem po elektrykach ktorzy mowili ze oni moga podlaczyc auto pod komputer i skasowac bledy. Wiec czy to jest jednoznaczne z uzyciem techa czy moze maja cos innego co ewentualnie nie pomoze na te poduszki a oni stwierdza ze bledy skasowane i nalezy sie im kasa.
Niekoniecznie.Do wykasowania samych błędów wystarczy jakiś uniwersalny tester diagnostyczny tylko musi obsługiwać magistralę CAN-BUS.Jeżeli po przekręceniu kluczyka kontrolka gaśnie po ok. 4 sekundach to znaczy że wszystko jest ok, błąd udało się wykasować.

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

Michal_Kamilka, Zacznijmy od tego że KOD USTERKI sczytuje się narzędziem diagnostycznym z danego sterownika. Natomiast oczami z wyświetlacza to sczytujesz jakąś informacje o nie poprawnym działaniu jakiegoś układu, nie kod usterki, dlatego zdziwił mnie ten numer.

ODPOWIEDZ