[H] Akcja serwisowa CIM i programowanie

mizaj

Astro-maniak
Posty: 184
Rejestracja: 06 sie 2011, 2:18
Imię: mizaj
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie

[H] Akcja serwisowa CIM i programowanie

#1

Nieprzeczytany post autor: mizaj »

Witam,

Otóż byłem ostatnio w serwisie na akcji serwisowej dotyczącej CIM (klakson itp)
Objaw szeroko znany czyli nie działający klakson.

Pojechałem, założyli mi zapinkę, dołożyli dodatkową masę, ale się okazało, że mam uszkodzony sam sygnał więc nie ma jak sprawdzić.

Po wymianie objaw też już wałkowany, a mianowicie jak są włączone światła to nie trąbi i nie działa pogłaszanie radia, chyba że ściemnię podświetlenie deski wtedy wszystko ok.

Byłem wczoraj w ASO i oczywiście standard, diagnoza przy biurku bez patrzenia na samochód: na pewno uszkodzony CIM i do wymiany...

Ale od słowa do słowa zacząłem, że byłem na akcji serwisowej ale miałem tylko zapinkę założoną, a jeszcze ponoć programowanie pomaga, i się okazało że u mnie upgrade oprogramowania CIMa też jest w akcji serwisowej.

Serwisant trochę się namęczył, ale się okazało, że nie jest w stanie wgrać nowego oprogramowania, ponoć z TECHem mieli coś nie tak, ale drugi będą mieli w następnym tygodniu i żeby podjechać.

Hmmm, teraz się zastanawiam, czy rzeczywiście z TECHem coś nie halo, czy rzeczywiście CIM uwalony i dlatego się nie dał zaprogramować ???

Miał ktoś z was przygody z programowaniem CIMa?

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Ja nie miałem żadnych problemów ;) ... z wyjatkiem tego że za pierwszym razem nie dzialały serwery GMa i nie można było ściągnąć softu a za drugim razem dopiero druga przystawka CANdi od Techa sie skomunikowała z CIMem.
btw
W moim przypadku zmiana softu pomogła trochę ale nie wyeliminowała usterki choć miałem problem z odpalaniem auta i błedami 1614 i 1616 a nie z klaksonem. Paradoksalnie wiecej pomogła spinka na klakson bo od jej założenia nie miałem problemów z odpalaniem.
pzdr
zbigor

mizaj

Astro-maniak
Posty: 184
Rejestracja: 06 sie 2011, 2:18
Imię: mizaj
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: mizaj »

No to chyba poczekam na tego drugiego TECHa, może rzeczywiście coś nie tak z urządzeniem i się źle komunikował

Patryk_ce

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 05 wrz 2011, 15:48
Imię: Patryk
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

#4

Nieprzeczytany post autor: Patryk_ce »

witam jakie auta lapia sie w tej akcji serwisowej ci czy nadal aktualna?
pozdrawiam

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Na akcję serwisową ze spinką na CIM łapie sie każde z puli VIN określonej przez producenta. Akcja oczywiście dalej jest aktualna. Jeśli chcesz coś wiedzieć dokładniej to pomoże tylko wróżka albo kontakt z ASO lub biurem obsługi klienta GM.
pzdr
zbigor

Kaktus

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kaktus »

zeby uzyskac info czy obejmuje Was ta akcja piszecie pod polska@gm-customercare.com i podajecie VIN,

ja mam inne pytanie, czy te wszystkie akcje obejmuja samochody sciagniete zza granicy, ktorych nie jestesmy pierwszymi wlascicielami i nie mamy juz gwarancji?

druga sprawa czy ta akcja ma na celu lub wyeliminuje przy okazji bledy 1616 i 1614? z klaksonem nie mam problemu

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Kaktus pisze: ja mam inne pytanie, czy te wszystkie akcje obejmuja samochody sciagniete zza granicy, ktorych nie jestesmy pierwszymi wlascicielami i nie mamy juz gwarancji?
Obejmują

looki8329

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 21 maja 2011, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1.6 77kw Z16XEP

#8

Nieprzeczytany post autor: looki8329 »

Tak, auto może być ściągnięte z zachodu nie musisz mieć nawet książki serwisowej. Jeśli się łapie po VIN na akcję to umawiaj się z serwisem i śmigaj. Ogólnie słyszałem, że to nie pomaga na błędy, które wymieniłeś ale w moim przypadku od czasu wizyty w serwisie auto zapala za każdym razem.

Kaktus

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 10 paź 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Kaktus »

no to w takim razie na co pomaga ta wymiana CIM? albo inaczej po co jest ta akcja? i w takim razie co jest lekiem na 1614 i 1616 skoro kiedys ktos na forum odpowiedzial mi ze za to odpowiada wlasnie moduł CIM

mizaj

Astro-maniak
Posty: 184
Rejestracja: 06 sie 2011, 2:18
Imię: mizaj
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: mizaj »

Akcja dotyczyła nie działającego klaksonu i zakładali z okazji tego zapinkę na kabel który jest podłączany do CIMa. U mnie nie pomogło, ale jak zacząłem drążyć temat, to jeszcze się okazało, że przy okazji wymieniają za free oprogramowanie CIMa, tylko nie udało się wtedy, bo mieli coś nie tak z Techem i mam podjechać jak wróci z naprawy

ODPOWIEDZ