Chłodzenie - tylko jeden wentylator

Awatar użytkownika
megaboss

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:25
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Województwo: mazowieckie

Chłodzenie - tylko jeden wentylator

#1

Nieprzeczytany post autor: megaboss »

Witam, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Astry 1.6 115km z 2007 roku. Podczas chłodniejszych dni (poniżej 15-20st) wszystko jest ok, natomiast kiedy jest cieplej zaczynają się problemy. Jazda w mieście w upale objawia się tym, że wentylator chłodnicy działa praktycznie cały czas na II biegu a mimo to samochód nie ma siły jechać, na gaz reaguje z opóźnieniem, przy zwiększaniu obrotów ze sprężarki klimy dochodzą dziwne dźwięki jak by ją coś blokowało przed kręceniem. Dłuższa chwila ciągłej jazdy z większą prędkością i wszystkie problemy znikają - przewieje chłodnicę klimy, wentylator się nie męczy, sprężarka działa cicho, samochód ma moc. Ale wystarczy się zatrzymać na pół minuty i problemy wracają. Wyłączenie klimy = brak jakichkolwiek objawów. Klima przez cały czas w środku chłodzi bardzo dobrze, nawet w największy upał (i największy korek) bez problemu w środku było chłodno.

Czy da się z tym coś zrobić? Wiatrak na chłodnicy jest tylko jeden (ssący od strony silnika), na chłodnicy klimy nie ma wiatraka, nie ma też żadnych uchwytów żeby taki wiatrak zamontować. Ten jeden wiatrak jak działa na 1 biegu to jest w miarę cicho, natomiast na II wyje mega głośno. Czy miał ktoś taki problem? Jak to poprawić? Głównie jeżdżę w mieście i jest to dosyć męczące.

Awatar użytkownika
marbaj1

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2015, 14:42
Imię: Marek
Auto: Astra H
Silnik: 1.9CDTI
Województwo: opolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: marbaj1 »

U mnie do tego jak jest cieplej nie dość że klima nie działa to strasznie buczy na wyższych obrotach, nie wiem czy to wina tego że się silnik grzeje czy może tego buczenia od wentylatora - tak jak piszesz ???
Buczenie na ciepłym silniku w ciepłe dni

ODPOWIEDZ