Problem z elektrycznym dachem

Awatar użytkownika
kozwik

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2023, 11:35
Imię: Wiktor
Auto: Astra H cabrio
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

Re: Problem z elektrycznym dachem

#261

Nieprzeczytany post autor: kozwik »

Wygląda na to że rozwiązałem problem z błędem "rama otwarta". Zauważyłem, że gdy ruszam czujnikiem na siłowniku, to raz błąd gaśnie raz się pojawią. Jak go zdjąłem i przylozylem do metalu(czujnik halla), to błąd zniknął na dobre. Założyłem więc czujnik ma lewy silownik i ten błąd już nie wraca. Niestety dach nadal nie działa tak jak trzeba. Przy procedurze chowania dachu nadal występuje błąd "pokrywa bagaznika otwarta" i procedura zatrzymuje się przed końcowym dociągnięciem klapy w dół. Zauważyłem, że gdy wyciągnę bezpiecznik, otworze awaryjne bagaznik, zamknę go i włożę bezpiecznik, to mogę dokończyć proces. Następnie mogę normalnie zamknąć dach - tutaj całą procedurą za każdym razem przebieg normalnie i sytuacja powtarza się przy otwieraniu.
Ma ktoś jakiś pomysł, bo ja wysiadam...

Dodano po 27 minutach 26 sekundach:
Przewody na zawiasie sprawdzone, już ktoś naprawiał, ale wygląda to dobrze. Rozebrałem generalnie całą wiązkę tam i nie ma się do czego przyczepić.

mail4skwarka

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2013, 23:29
Imię: Robert
Auto: ASTRA G
Silnik: Z16SE
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#262

Nieprzeczytany post autor: mail4skwarka »

@Zibi186
Dziękuje za pomoc, po wymianie układu dach powrócił do żywych.
Co prawda na początku sygnalizował 3 sygnałami dźwiękowymi jakiś problem , ale znalazłem rozwiązanie.
3 sygnały dotyczą rolety bagażnika - konkretnie jej braku

Takie wartości powinny być na czujniku półki przewód szaro niebieski przewód:
no magnet 3.14V
magnet 1.28V

Oczywiście magnes musi być w konkretnej pozycji - na samym końcu czujnika pod katem prostym (ja wyciągnąłem czujnik i obie osłony bagażnika )
Po tym zabiegu dach się otwiera i zamyka.

Prośba moja taka aby zrobić nowy temat i dać linka do niego - temat w którym tylko jedna osoba mogłaby pisać.
I umieścić tam wszystkie niezbędne informacje - w tym min stan czujników w formie tekstowej - zdjęcia z hostingów wygasają po jakimś czasie.
Po prostu zrobić skarbnice informacji odnośnie dachu,

Awatar użytkownika
kozwik

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2023, 11:35
Imię: Wiktor
Auto: Astra H cabrio
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#263

Nieprzeczytany post autor: kozwik »

kozwik pisze:
27 lip 2023, 22:26
Wygląda na to że rozwiązałem problem z błędem "rama otwarta". Zauważyłem, że gdy ruszam czujnikiem na siłowniku, to raz błąd gaśnie raz się pojawią. Jak go zdjąłem i przylozylem do metalu(czujnik halla), to błąd zniknął na dobre. Założyłem więc czujnik ma lewy silownik i ten błąd już nie wraca. Niestety dach nadal nie działa tak jak trzeba. Przy procedurze chowania dachu nadal występuje błąd "pokrywa bagaznika otwarta" i procedura zatrzymuje się przed końcowym dociągnięciem klapy w dół. Zauważyłem, że gdy wyciągnę bezpiecznik, otworze awaryjne bagaznik, zamknę go i włożę bezpiecznik, to mogę dokończyć proces. Następnie mogę normalnie zamknąć dach - tutaj całą procedurą za każdym razem przebieg normalnie i sytuacja powtarza się przy otwieraniu.
Ma ktoś jakiś pomysł, bo ja wysiadam...

Dodano po 27 minutach 26 sekundach:
Przewody na zawiasie sprawdzone, już ktoś naprawiał, ale wygląda to dobrze. Rozebrałem generalnie całą wiązkę tam i nie ma się do czego przyczepić.
Rozwiązałem również problem z błędem "pokrywa bagaznika otwarta". Wiązka była całą, ale wygląda na to, że piny we wtyczce na zawiasie były luźne.
Niestety Astra to istna Puszka Pandory i obecnie pojawią się kolejny błąd, tym razem w zupełnie innym miejscu.
Podczas zamykania dach zawiesza się w powietrzu, jakieś 20 cm od przedniej szyby i wyrzuca błąd "b368a błąd przelacznika kontaktowego".
Wcześniej też się to zdarzało, ale po chwili dach ruszał dalej. Niestety już nie...
Wie ktoś w którym miejscu szukać problemu?

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#264

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Czy jesteś pewien , że podałeś właściwy opis błędu ? Podany kod nie pasuje do opisu . Czym skanowałeś ? Jeśli op com lub tech 2 pokaż pełny kod błędu . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
kozwik

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2023, 11:35
Imię: Wiktor
Auto: Astra H cabrio
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#265

Nieprzeczytany post autor: kozwik »

Zibi186 pisze:
29 lip 2023, 20:55
Czy jesteś pewien , że podałeś właściwy opis błędu ? Podany kod nie pasuje do opisu . Czym skanowałeś ? Jeśli op com lub tech 2 pokaż pełny kod błędu . Pozdrawiam 😊
Faktycznie musial mi się omsknąć palec na telefonie. Nr błędu to B369A

Dodano po 5 minutach 29 sekundach:
Z tego co znalazłem na jakimś zagranicznym forum, to jest to błąd czujnika zamka dachu, na ramie przedniej szyby. Sprawdzałem je też na początku, jak nie miałem pojęcia gdzie szukać. Mój obecny Plan, to składać dach i patrzeć w parametrach, który czujnik zmienia stan w czasie wystąpienia błędu. A potem po przewodach do miejsca, w ktorych są prawdopodobnie uszkodzone.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#266

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Nie kombinuj , najpierw domknij manualnie przednie zaczepy dachu . Potem sprawdź status , czy jest aktywny , jeśli nie , rozepnij kostki przednich zaczepów i sprawdź czy zamyka się obwód przez mikrostyki zaczepów . Jeśli się zamyka , a nadal jest nieaktywny , to uszkodzona wiązka dachu . Jeśli się nie zamyka , jest więcej możliwości 😅 na Twoim miejscu wymienił bym wiazkę dachu . Łatanie oryginału mija się z celem . Za chwile strzeli gdzie indziej . Pozdrawiam😊
P.S.
Teraz kod błędu się zgadza 👍🏻😅

Awatar użytkownika
kozwik

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2023, 11:35
Imię: Wiktor
Auto: Astra H cabrio
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#267

Nieprzeczytany post autor: kozwik »

Tamat na razie zakończyłem. Nie wymieniałem wiązki, więc temat pewnie za jakiś czas wróci. Na ten moment, po poruszaniu całą wiązka na dachu, proces składania i rozkładania przebiega bez problemów. Dzięki za wszelką pomoc, bez tego byłoby bardzo trudno. :)

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#268

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

kozwik pisze:
10 sie 2023, 16:29
Tamat na razie zakończyłem. Nie wymieniałem wiązki, więc temat pewnie za jakiś czas wróci. Na ten moment, po poruszaniu całą wiązka na dachu, proces składania i rozkładania przebiega bez problemów. Dzięki za wszelką pomoc, bez tego byłoby bardzo trudno. :)
Moim zdaniem źle robisz .... Temat wiązki wróci w najmniej odpowiednim momencie - jak to zwykle bywa . Koszt wymiany niewielki , a wszelkie potrzebne informacje mogę Ci przekazać . Twój wybór . Jak się zdecydujesz , daj znać . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
Piotr88

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2023, 12:53
Imię: Piotr
Auto: Astra H Twin Top
Rocznik: 2006
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#269

Nieprzeczytany post autor: Piotr88 »

Witam jestem nowy na forum i jak większość mam problem z dachem w Astrze H Twin Top. Sytuacja wygląda następująco dach rozkłada się bez problemu ale przy zamykaniu pojawia się problem bo pompa dociąga klapę ale nie rygluje zamka przez co nie można dostać się do bagażnika. Po kilku próbach wyskakuje błąd przegrzania pompy daje jej odpocząć około godziny i wtedy domyka ale czasem jak przejeżdżam policjanta lub jadę po niejawnej drodze to słychać dźwięk niedomknięte go dachu. Druga sprawa tyczy się pompy ponieważ jak zatrzymam dach w połowie od razu pomału opada i to samo jest z funkcją łatwego załadunku przy otwartym dachu. Pozdrawiam i proszę o pomoc od czego tu zacząć i czy są jakieś zestawy naprawcze do pompy.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#270

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Piotr88 pisze:
23 sie 2023, 11:35
Witam jestem nowy na forum i jak większość mam problem z dachem w Astrze H Twin Top. Sytuacja wygląda następująco dach rozkłada się bez problemu ale przy zamykaniu pojawia się problem bo pompa dociąga klapę ale nie rygluje zamka przez co nie można dostać się do bagażnika. Po kilku próbach wyskakuje błąd przegrzania pompy daje jej odpocząć około godziny i wtedy domyka ale czasem jak przejeżdżam policjanta lub jadę po niejawnej drodze to słychać dźwięk niedomknięte go dachu. Druga sprawa tyczy się pompy ponieważ jak zatrzymam dach w połowie od razu pomału opada i to samo jest z funkcją łatwego załadunku przy otwartym dachu. Pozdrawiam i proszę o pomoc od czego tu zacząć i czy są jakieś zestawy naprawcze do pompy.
Prawdopodobnie masz ten sam problem , co kolega wyżej . Napiszę do Ciebie 👍🏻

ODPOWIEDZ