Problem z elektrycznym dachem

Awatar użytkownika
tkoczi

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2016, 19:22
Auto: Astra
Województwo: śląskie

Problem z elektrycznym dachem

#121

Nieprzeczytany post autor: tkoczi »

Witam. Bardzo proszę o wysłanie schematu elektrycznego składanego dachu ( adam.tkocz87@gmail.com ). Coś takiego co kolega wyżej wrzucił jednak z opisem. Problem taki jak większośc ludzi tutaj. Dach się nie otwiera, sygnał dźwiękowy 3x, klapy normalnie też nie da się otworzyć. Zblokowanie czujnika rolety nic nie daje.
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#122

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Opisanie tego schematu to sporo roboty. Poszukaj w necie TIS'a. Będziesz miał wszystko.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
tkoczi

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2016, 19:22
Auto: Astra
Województwo: śląskie

#123

Nieprzeczytany post autor: tkoczi »

W TISie znajdę?
Nie chodzi mi o opisanie przez kogoś, tylko często są schematy z opisanymi urzadzeniami (np co to jest y182 w schemacie wyzej) z dalszym odczytem dam radę.

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#124

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

To co wrzuciłem to schemat z TIS i tam też masz opisy. Podaj jaki masz błąd będzie łatwiej szukać przyczyny

Awatar użytkownika
fewe

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2014, 12:50
Imię: michal
Auto: signum
Silnik: 1,9 dth
Województwo: śląskie

#125

Nieprzeczytany post autor: fewe »

Witam
Mam problem z otwieraniem dachu.Działał normalnie teraz zacina się , nie otwiera się lotka od strony pasazera co to może być?

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#126

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Wymień zębatki w lotkach na metalowe i znowu zacznie wszystko działać. Zebatki dostępne w necie instrukcja wymiany na YT jest jakbyś nie wiedział jak to zrobić

Awatar użytkownika
tkoczi

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2016, 19:22
Auto: Astra
Województwo: śląskie

#127

Nieprzeczytany post autor: tkoczi »

jacek_1 pisze:To co wrzuciłem to schemat z TIS i tam też masz opisy. Podaj jaki masz błąd będzie łatwiej szukać przyczyny
Błędów brak. Przy próbie otwarcia dachu jest 1 sygnał dźwiękowy, szyby zjadą w dół na około 5cm i tyle. Bagażnika nie da się otworzyć (jedynie op-comem lun po odpięciu sterownika dachu).
Zaczęło się od tego, że dach stanął w połowie.
Lotka lewa silniczka w półce jest jakaś luźna, ale to chyba nie do końca problem.

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#128

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Sprawdz zamek klapy ten co jest załonięty tym plastikowym progiem obstawiam, że gdzies tam pojawia sie problem. Nawet w momencie kiedy procedura się zatrzymuje nie ma błedów??
To ze dach stanął wynikało z będów czy pusciłeś przycisk??? Bo jesli tylko z puszczenia przycisku nie ma to znaczenia. Sam czesto zatrzymuje procedure zebym mogl wyczyscic wszystkie uszczelki :) Dach w takiej pozcyji moze stac do 10 minut poniej auto piszczy zeby zamknac jak nie zamkniesz dalej stoi tylko moze opasc cisnienie z pompy(dach przesunie sie kilka mm)
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

Awatar użytkownika
Koper

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:07
Imię: Jakub
Auto: Astra H
Silnik: 1.9
Województwo: łódzkie

#129

Nieprzeczytany post autor: Koper »

Witam,

Mam problem z otworzeniem dachu. Niedawno byłem u autoelektryka, który naprawił mi przetarte kable i dach działał. Jednak na drugi dzień dach przy otwieraniu stanął mniej więcej 6cm od szyby, po ponownym przyciśnięciu otwierania, dach dalej się otwierał. Przy zamykaniu również w tym samym miejscu się zacinał, ale zamykał dalej. Po kilku dniach podczas otwierania, dach stanął i nie chciał iść w żadna stronę. Po manualnym zamknięciu dachu, spróbowałem znowu go otworzyć, procedura szła pozytywnie aż do tego samego momentu co wcześniej, dach stanął w odległości 6 cm od szyby i ani w jedna ani w druga nie chce iść. Czy ktoś miał podobny problem? Czy to może zależeć od czujników? Jeżeli tak, to czy ktoś ma jakaś mapę czujników które mógłbym sprawdzić?

Awatar użytkownika
nises

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2017, 19:33
Imię: damian
Auto: astra h
Województwo: łódzkie

#130

Nieprzeczytany post autor: nises »

Witam.mam problem ze sterownikiem dachu.błąd b1405-1.
Ktoś miał taki problem i go rozwiązał???
dzięki za podpowiedź

ODPOWIEDZ