Problem z elektrycznym dachem

Darecki_21

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2011, 0:49
Imię: Darek
Auto: Astra H Cabrio / Astra J 1.6 T
Silnik: 1.6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Czestochowa
Pomocny: 1 raz

Nie otwierający/zamykający się dach. Astra H Cabrio/Twintop

#1

Nieprzeczytany post autor: Darecki_21 »

Witam
Kolega miał małego dzwona asterka i wystrzeliły poduszki przednie.Teraz jest problem bo nie otwiera ani nie zamyka sie dach.Czy to moze byc przyczyna ze sa otwarte poduszki i póki nie skasuje sie błedu to dach nie zadziała??Czy to moze byc cos innego??
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 17:28 przez Darian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa tytułu.

kertoip

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 27 sty 2011, 19:54
Imię: Piotrek
Auto: Astra Twin Top
Silnik: Z1.9DTH

#2

Nieprzeczytany post autor: kertoip »

aby astra rozłożyła czy złożyła dach musi być w pełni sprawny system bezpieczeństwa tzn sprawny układ AirBag jak również musi mieć termometr sprawny ponieważ otwiera tylko i wyłącznie powyżej 5 stopni

Darecki_21

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2011, 0:49
Imię: Darek
Auto: Astra H Cabrio / Astra J 1.6 T
Silnik: 1.6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Czestochowa
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Darecki_21 »

System poduszek jest w pełni sprawny.Niema zadnych błedow na kompie.A nadal sie dach nie otwiera.Przy przytrzymaniu przycisku otwieraja sie tylko szyby do pewnego momentu i nic dalej.Jedyny problem jest taki ze klapa bagaznika nie chce sie otworzyc.Auto było u elektryka ale z otwieraniem klapy sobie nie poradził.Wiec co to moze byc.Do kogo mozna sie skierowac zeby zeby cos doradził co moze z tym byc??

Krzychuziom

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:02
Imię: Krzychu
Auto: TigraB-GTC-Corsa OPC
Silnik: 1.3cdti-1.7cdti-1.6T
Lokalizacja: Mysłowice

#4

Nieprzeczytany post autor: Krzychuziom »

W cabrio muszą być spełnione warunki , jest tam pełno czujników itp przerabiałem temat w Tigrze Twin Top , w niej np. musiał być zaciągnięty ręczny , w bagażniku musiała być zamknięta półka która oddziela przestrzeń bagażnika od przestrzeni dachu , w astrze jest chyba taka roletka przy niej na pewno jest czujnik , tak samo zaczepy muszą odczytać że się może otworzyć , może na kompie coś podpowie ? czasem warto poczytać instrukcje ;)
Obrazek

Darecki_21

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2011, 0:49
Imię: Darek
Auto: Astra H Cabrio / Astra J 1.6 T
Silnik: 1.6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Czestochowa
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Darecki_21 »

Samochod był na techu i niema zadnych błedow.Wchodzilismy w opcje dachu i wszytsko jest ok.Reczny zaciagniety , ponad +5stopni , roleta zaciagnieta.Jedyny problem jest tylko z klapa bo nie otwiera sie.Trzeba ja otwierac awaryjnie z srodka i tu moze byc problem

Darecki_21

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2011, 0:49
Imię: Darek
Auto: Astra H Cabrio / Astra J 1.6 T
Silnik: 1.6
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Czestochowa
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Darecki_21 »

Zapomniałęm dopisac ze problem rozwiazany.Jak by ktos miał jakies problemy z dachem to moge wysłac wszytskie parametry dachu i porownujac ze swoimi odrazu bedzie wiadomo gdzie jest problem

miotelka

#7

Nieprzeczytany post autor: miotelka »

Witam jesli to nie jest duzy problem czy ja moge prosic o podanie parametrow dachu w stanie zamknietym? Mam taki sam problem nie otwiera mi sie klapa bagaznika a co za tym idzie dach rowniez.

Awatar użytkownika
kubusmax

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2011, 1:54
Imię: Kuba
Auto: OPEL ASTRA TWIN TOP
Silnik: 1.8
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: kubusmax »

Witam,

Mam problem, od kilku dni nie mogę otworzyć bagażnika w Astrze III Twin Top. Podczas jazdy po przekroczeniu prędkości 30km/h włącza się sygnał informujący jakąś awarie z dachem(bagażnikiem). Auto normalnie sie otwiera, a jak próbuję otworzyć bagażnik to wgl nie reaguje. Orientuje się ktoś może jak awaryjnie otworzyć bagażnik od środka I PRZEDEWSZYTSKIM CO TO JEST ZA USTERKA CO JEST ZEPSUTE:(?

Krzychuziom

Astro-maniak
Posty: 177
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:02
Imię: Krzychu
Auto: TigraB-GTC-Corsa OPC
Silnik: 1.3cdti-1.7cdti-1.6T
Lokalizacja: Mysłowice

#9

Nieprzeczytany post autor: Krzychuziom »

Tigra twin top miała awaryjne otwieranie pod zaślepką na lewym słupku nad zaczepem zamka drzwi :) a to że klapa się nie otwiera będzie spowodowane błędem jakiegoś czujnika z dachu który daje sygnał nie zamkniętego dachu i klapy nie otworzysz jedynie awaryjnie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kubusmax

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2011, 1:54
Imię: Kuba
Auto: OPEL ASTRA TWIN TOP
Silnik: 1.8
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: kubusmax »

KILKA RAZY W KONCU TA KLAPA JEDNAK MI SIE OTWORZYLA JEDNAK DALEJ COS JEST ZEPSUTE I NIE WIEM CZY CZUJNIK CZY WIZKA KABLI CZY JAKIS PRZKEZNIK BO ZAMEK RAZ SIE OTWORZY A RAZ NA NIE TRZEBA SZARPAC DŁUGO I ZAUWALYLEM ZE W ZALEZNOSCI OD POLOZENIA KLAPY PRZY OTWARTEJ RAZ JEST PRAD RAZ NIE MA TAK JAKBY;/ I NIE WIEM CZY NIESTYKA COS CZY CZUJNIK JEST USZKODOZNY CZY KABLE... CHYBA MUSZE EJCHAC DO ASO BO NIKT INNY W KRKAOWIE Z TYM MI NIE POMOZE..;/ PYTAM DLATEGO CZY KTOS TO MIAL BO PRZEPATRZYLEM FORUM I W TYM ROKU W POLSCE DWIE OSOBY NAPEWNO MIALY IDNETYCZNY PROBLEM I CIEKAW JESTEM JAK TEMU ZARADZILY JAZDA Z PIKANIEM ZE BAGAZNIK JEST OTWARTY JEST NIE ZNIESIENIA

ODPOWIEDZ