Klimatyzacja czujnik zmorżenia parownika -40 stopni prośba o sprawdzenie

termin

Klimatyzacja czujnik zmorżenia parownika -40 stopni prośba o sprawdzenie

#1

Nieprzeczytany post autor: termin »

Mam prośbę. Nie dział mi klima elektryk twierdzi, że to wina czujnika zmrożenia który pokazuje -40 stopni.

Czy ktoś z was może sprawdzić opcomem w samochodzie z działającą klimą jakie ma wskazania ?

Spotkałem się z tematami w sieci gdzie ludzie twierdzą, że tak pokazuje ale nie ma to wpływu na działania klimy.
Mam Z19DT, klima ze sprzęgłem, brak błędów. Klima dopełniona opcom pokazuje że ciśnienie jest.
Przy próbie włączania klimy jest delikatne szturchnięcie i słychać inną pracę. Ciśnienie w układzie nie rośnie.

Update: Na słuch coś startuje po włączeniu klimy,
Ostatnio zmieniony 31 mar 2017, 16:29 przez termin, łącznie zmieniany 1 raz.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

U mnie był podobny objaw. Klima chodziła i nagle przestała. temperatura zaczęła spadać .Na zewnątrz było 25 stopni a mi pokazywało minus 30. Po wymianie czujnika temperatury zewnętrznej objawy minęły. Czujnik to ten w zderzaku.

termin

#3

Nieprzeczytany post autor: termin »

No właśnie nie o ten mi chodzi, chodzi o czujnik parowania w opcomie drugi przycisk od góry w module klimatyzacji stale pokazuje -40 stopni. Czujnik w zderzaku oczywiście pokazuje dobrze.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Pociągnę trochę temat.
U mnie klima co prawda działa, miesiąc temu nabita, ciśnienie idzie do 1300 kPa i następuje załączenie wentylatora i spada i tak w kółko. Czyli niby wszystko w normie. Ale klima strasznie słabo chłodzi. Temperatura powietrza z kratek to 19 stopni.
Z ciekawości sprawdziłem to co kolega prosił a więc Nadwozie/ECC/Bloki pomiarowe i u mnie mam podobnie czyli
Temperatura parowania,-40 °C
Temperatura zewnętrzna,0 °C
Może ktoś sprawdzić u siebie jakie ma te dwa parametry?

Zastanawia mnie temp zewnętrzna bo na wyświetlaczu pokazuje prawidłową i w blokach pomiarowych silnika też jest prawidłowa, taka jak na wyświetlaczu.
[External Link Removed for Guests]

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

tadekfo pisze:QR_BBPOST U mnie był podobny objaw. Klima chodziła i nagle przestała. temperatura zaczęła spadać .Na zewnątrz było 25 stopni a mi pokazywało minus 30. Po wymianie czujnika temperatury zewnętrznej objawy minęły. Czujnik to ten w zderzaku.
Dodam, że w trybie serwisowym są do podglądu dwie wartości. Temp. display i temp. sensor. Cokolwiek to oznacza u mnie w chwili awarii wskazanie jednego z nich wariowało. Nie pamiętam którego ale temp. skakała z 30 na plusie do 30 na minusie. Wymieniłem czujnik temp. zewnętrznej i wszystkie dolegliwości minęły. Dodam, że temperatura zewnętrzna na wyświetlaczu wyświetlała się prawidłowo.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2017, 20:43 przez tadekfo, łącznie zmieniany 1 raz.

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

przemty pisze:QR_BBPOST Pociągnę trochę temat.
U mnie klima co prawda działa, miesiąc temu nabita, ciśnienie idzie do 1300 kPa i następuje załączenie wentylatora i spada i tak w kółko. Czyli niby wszystko w normie. Ale klima strasznie słabo chłodzi. Temperatura powietrza z kratek to 19 stopni.
Z ciekawości sprawdziłem to co kolega prosił a więc Nadwozie/ECC/Bloki pomiarowe i u mnie mam podobnie czyli
Temperatura parowania,-40 °C
Temperatura zewnętrzna,0 °C

A jakie wskazania masz na niskim ciśnieniu(powinny wskazywać w granicy 1,5-2,5 bar) ??,możliwe że padł ci zawór rozprężny

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Nie widziałem nigdzie wskazań LP w blokach pomiarowych
[External Link Removed for Guests]

bartezz86

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 09 mar 2014, 0:38
Auto: astra H
Silnik: Z18xe
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: bartezz86 »

opcom chyba nie pokazuje niskiego ciśnienia, trzeba było by się podpiąć manometrami i obserwować prace

termin

#9

Nieprzeczytany post autor: termin »

bartezz86 pisze:QR_BBPOST opcom chyba nie pokazuje niskiego ciśnienia, trzeba było by się podpiąć manometrami i obserwować prace
Op com jak najbardziej pokazuje ciśnienie poszukaj Ciśnienie A/C (Systemu Klimatyzacji) w module silnika.
Kiedy się tu nawet produkowałem jak to ciśnienie się kształtuje. W spoczynku w zależności o temperatury 600-800 a w ciężkich opałach skoki powyżej 2000 podczas pracy.
Chyba że chodzi tobie o błąd który miałby się pokazywać z powodu braku czynnika, tego faktycznie nie ma.

Natomiast czy ktoś może mi jeszcze potwierdzić czy w klimatroniku w module Nadwozie,ECC (Klimatyzacja)
ma wartości:
Temperatura parowania,-40 °C
Temperatura parowania,5.00 V

A pomimo tego klima działa ?
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2017, 8:00 przez termin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: przemty »

termin pisze:QR_BBPOST Op com jak najbardziej pokazuje ciśnienie poszukaj Ciśnienie A/C (Systemu Klimatyzacji) w module silnika.
Tak ale tylko HP a nie LP ;)
A mowa była o stronie niskiego ciśnienia, za parownikiem...
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2017, 11:11 przez przemty, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ