Centralny zamek

Awatar użytkownika
RedJohn

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2018, 19:06
Imię: Damian
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie

Centralny zamek

#1

Nieprzeczytany post autor: RedJohn »

Witam mam następujący problem:
- otwieranie i zamykanie drzwi z pilota działa normalnie
- gdy otwieram drzwi kierowcy z klucza, otwierają się tylko one, a gdy pociągnę za klamkę otwiera się reszta
- gdy zamykam drzwi kierowcy z klucza nie zamykają się pozostałe drzwi, tylko te jedne są zamknięte
Ktoś spotkał się z takim problemem?

Awatar użytkownika
adik1989

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2015, 14:50
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: łódzkie

#2

Nieprzeczytany post autor: adik1989 »

To nie jest problem kolego :) To tak jest :), żeby zamknąć asterixa gdy pilot np nie działa bądź chcesz wyjąć akumulator to:

Wsiadasz do auta, zostawiasz drzwi kierowcy otwarte zamykasz przyciskiem w środku wszystkie furtki odłączasz akumulator i dopiero z kluczyka zamykasz drzwi kierowcy.

Jako, że astry nie mają wystających rygli trochę kombinacji w takich sytuacjach gdy braknie prądu w pilocie, lub w aucie, ale jak już napisałem ten typ tak ma :)

patrykevo

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:09
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: patrykevo »

To i ja się podepnę pod temat, spalił się bezpiecznik od centralnego, wymieniłem, a centralny nadal nie działa, nie tylko pilot, ale i z przycisku. Gdzie szukać dalszej przyczyny?

Edit:

Problem rozwiązany, były jeszcze poszukiwania uszkodzonego przewodu, obawa uszkodzenia REC, jednak po wymianie bezpiecznika wystarczyło jeszcze odłączyć akumulator na chwilę ;)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, 23:07 przez patrykevo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
72adam

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:30
Imię: Adam
Auto: Opel Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Województwo: podlaskie

#4

Nieprzeczytany post autor: 72adam »

Podepnę się pod temat.

Mam 4-kę, wystające rygle,1-sza moja zima i nie wiem czy przy dużych mrozach -8 -12 * C. ten typ tak ma ,że nie zaciąga i nie otwiera rygla od strony kierowcy tylko.
Trzeba z palca zamykać drzwi kierowcy,rygiel i od pasażera za klamkę pociągnąć aby pipek odskoczył do góry.

Miałem wcześniej 3-kę bez rygli co prawda i byl ten sam problem zimą przy większych mrozach,tylko zamykałem-otwierałem kluczykiem. ;)

Ktoś tez tak ma-miał ,czy to normalne zimą w Astrach ?

ODPOWIEDZ