Zmiana klaksonu na dwutonowy

Wigo48

Astro-maniak
Posty: 265
Rejestracja: 09 gru 2015, 16:57
Imię: Wiesław
Auto: Astra H Z 1,6 XEP Twinport 2005
Województwo: łódzkie
Pomocny: 7 razy

Zmiana klaksonu na dwutonowy

#1

Nieprzeczytany post autor: Wigo48 »

Chciałbym zmienić klakson na dwutonowy, bo dźwięk zainstalowanego jest ogólnie mówiąc nieciekawy. Mam dlatego pytanie , bo ktoś już pewnie to zrobił, czy to jest możliwe i z jakimi przeróbkami to się wiąże. Czy np.od vectry c będzie dobry?

BARREK

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2011, 11:24
Imię: Bartosz
Auto: ASTRA H
Silnik: Z19DT L
Lokalizacja: 3miasto

#2

Nieprzeczytany post autor: BARREK »

Szczerze mówiąc ja mam u siebie dwutonowy od nowości (jeżeli dwutonowy to dwie trąbki) i całkiem całkiem, daje rade zdecydowanie. Może po prostu ci jedna z trąbek nie działa...?

Usunięty użytkownik 857091

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

ja mam założone 4 szt 2 tonowe dają rade

Awatar użytkownika
marti_ns

Astro-maniak
Posty: 248
Rejestracja: 31 maja 2011, 6:03
Imię: Marcin
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krościenko nad Dunajcem
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marti_ns »

Żadnych przeróbek, normalnie są dwie kostki, zakładasz 2 tonowy i działa. Robiłem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Było: Astra F C14SE + LPG '96 sedan czerwony - 8 l LPG/100 km
Jest: Astra H Z19DTL '06 kombi Panacotta - 6.4 l ON/100 km
oraz Meriva A Z16SE '04 Spirmint Silver - 8 l Pb/100 km

CanSmartModule - to jest to czego zawsze mi brakowało :)

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Panowie, każdy model ma dwie kostki, czy jakieś nowsze roczniki? Mój klakson nie tyle trąbi co ... buczy :/ Ponoć go rdza mocno pokiereszowała. Wstyd trochę trąbić, bo ten na kogo się trąbi ze śmiechu za kierownicą padnie. Jak już mam zakładać coś nowego, to też bym sobie 2 tonowe założył. Ale w EPC pokazuje mi do mojego modelu taki zwykły bez ślimaka + adapter HELLA, założony mam ze ślimakiem, a przewód i kostkę na ile z góry widać, to tyko jeden jest. Ciasno tam przez klimę. Jeszcze ewentualnie w TIS poszukam za wiązką.Nie bardzo mam gdzie podjechać na kanał, dopiero może na wiosnę jak rozrząd będę ogarniał. @robertsosna widzę masz Astrę z moim silnikiem, masz może gdzieś jakąś fotkę, jak to rozwiązałeś u siebie? 4 szt. to może przesada ale jeden 2 tonowy bym powiesił :)

Awatar użytkownika
marti_ns

Astro-maniak
Posty: 248
Rejestracja: 31 maja 2011, 6:03
Imię: Marcin
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krościenko nad Dunajcem
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marti_ns »

Ja mam 2006 przedlift. Klakson jest z prawej, za zaślepką halogena. Nie trzeba kanału, ale musisz się położyć pod auto i wcisnąć pod zderzak. Dostęp jest dobry

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Było: Astra F C14SE + LPG '96 sedan czerwony - 8 l LPG/100 km
Jest: Astra H Z19DTL '06 kombi Panacotta - 6.4 l ON/100 km
oraz Meriva A Z16SE '04 Spirmint Silver - 8 l Pb/100 km

CanSmartModule - to jest to czego zawsze mi brakowało :)

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Mam dość niskie zawieszenie, HB Sport i nie żebym był jakoś za bardzo brzuchaty, to nie wiem czy bym głowę wcisnął :) Pewnie nie zaszkodzi nieco podlewarować. Tylko pod blokiem przy prawie pół metra śniegu dookoła to jednak robota musi poczekać.

Usunięty użytkownik 857091

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

@robertsosna widzę masz Astrę z moim silnikiem, masz może gdzieś jakąś fotkę, jak to rozwiązałeś u siebie? 4 szt. to może przesada ale jeden 2 tonowy bym powiesił :)

Kilka razy zdejmowałem zderzak i znalazłem miejsce na dodatkowe 2 szt. Mam założone po przeciwnej stronie tj vis a vis kierowcy. Jest jedno ale przy dodatkowych 2 szt w sumie 4 klakson nie będzie dział poprawnie słaba wydajność prądowa. Temat rozwiązałem zamontowaniem przekaźnika. jeżeli chcesz 2 tonowy to albo łączysz równolegle przewody na urządzeniu czyli klaksonie i podłączasz pod wtyczkę albo dolutować drugą wtyczkę do istniejącej wtyczki. Zdjęcie postaram się dołaczyć jak bedę pod autem :)

ODPOWIEDZ